Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha olcsó tápot adok a cicáimna...

Ha olcsó tápot adok a cicáimnak, nem vagyok jó és felelős gazdi?

Figyelt kérdés
Akárhányszor látok itt táppal kapcsolatos kérdést, mindenki olyanokat ajánl, amikről én még nem is hallottam. Én évek óta az olcsóbb kategóriába tartozó tápokat adom nekik, ennek ellenére egyszer sem voltak betegek, szép fényes, dús szőrük van, játékosak, úgy látom hogy semmiben nem szenvednek hiányt. Féreghajtót is kapnak rendszeresen, nagyon szeretem őket, igyekszem mindent megadni nekik. Arra lennék csak kíváncsi, hogy mi változna ebben az esetben, ha drágább tápot kapnának, mert annyit olvasom itt hogy fontos a jó mindőségű táp.
2015. dec. 23. 14:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá hogy időnként főzök nekik csirke nyakat, farhátat vagy lábat, mert azt is nagyon szeretik.
2015. dec. 23. 14:21
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
A gagyi kereskedelmi reklámtápok hulladékokból és aroma anyagokból állnak . A minőségi táp erősít és idős állatnál se lehet a kort meghatározni , a gyenge tápon tartottak jobban öregednek . A csirkehúst nem kell hőkezelni , a természetben idegen a főtt sült eleség .
2015. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

szerintem kicsit túl van gondolva ez. Enyém nem válogat, jó ízzel eszi a 120 forintos konzervet, minek vegyek akkor 400 forintost? Egészséges, szép, mozgékony, vidám.


Szóval nem változna semmi, ha eddig is minden rendben és egészségesek.

2015. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
A táp minősége nem feltétlen hat negatívan a cica egészségére. Ez olyan, mint az, hogy az ember elél "sovány" kenyéren is, ha nincs más, de jobban, ha van hozzá vaj, kolbász stb és még jobb mondjuk egy pizza, vagy egy töltött káposzta, vagy egy rántott hal. Mert az jobban szeretjük. Ez a cicáknak/kutyáknak is ilyen.
2015. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Maxitabi ***** válasza:
90%

Nem mindenki (sőt a többség nem) tudja megfizetni az általunk ajánlott jó minőségű tápokat,hisz annak nagy része hús,ami pedig sokba kerül...

Attól még nem vagy rossz gazdi!

Ahogy már előttem is elhangzott: a reklámozott tápok beltartalma nem túl jó.. Hogy mi változna? Talán tovább élne az állat, talán nem olyan gyorsan kap daganatos betegséget, vagy mást. Te is többségében egészségtelen kajákat eszel (mint a többség),mégis egészséges vagy/ lehetsz.(és fordítva) Sajnos Mo-n eléggé keveset tud az átlagember a kutyák és macskák helyes táplálásáról és tartásáról, a legtöbbjük "megkajálja" a reklámokat (+állatorvosi reklámozott tápokat). Lehet már sokat olvasni erről a témáról, talán választ kaphatsz a kérdésedre is!pl:

[link]

igaz kutyákról,de nagyon hasznos(viszont a macska ragadozó,más kell neki!: [link]

[link]

De tényleg nem kell megfőzni a húst (kivéve disznó,vad) a cicának, a természetben az egeret,madarakat is nyersen eszi, ráadásul nem főzöd ki belőle a fontos anyagokat és nem fog szilánkosan törni a csont nyersen.

2015. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jo minosegu tapot vennel, a kovetkezok valtoznanak:

Meg egesszegesebbek lennenek. Vagy nem. (Nalunk jelentos valtozast hozott a minosegi tap)

Eselyes, hogy olcsobban kijonnel, mert a jobb tapbol valojaban kevesebbet kell etetni, mert tobb a rendesen hasznosulo anyag.

De inkabb valami olcsobb, mint a "reklamtapok". Azok dragak, es nem jok. :/

De amugy, ha megengedheted magadnak a jo minosegu tapot, de inkabb sporolsz rajtuk, akkor... iteld meg te magad, hogy milyen gazdi vagy.

2015. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Az olcsó, gyenge minőségű tápok nagy részében gyakorlatilag nincsen semmi hasznos vagy tápláló a cicáid számára, nincs bennük elég hús, vagy nyomelem, és nevetségesen alacsony a tápértékük.

Az ilyen agyonreklámozott, bóvli tápok jelentős része csupán színezékből, ízfokozókból, különböző adalékanyagokból és tartósítószerekből áll. A cicák is csak azért eszik meg jó étvággyal, mert telis-tele van ízfokozókkal, ráadásul sok ilyen tápba tesznek olyan adalékanyagot, ami miatt könnyen rá is lehet szokni, és így később a cicád lehet, hogy már nem is akar majd mást enni.


Ettől nem vagy rossz gazdi, a leírásod alapján látszik, hogy szereted a cicáidat és jót akarsz nekik, csak a reklámok elhitették veled, hogy ezek a hulladékkal teletömött tápok jót tesznek a macskáknak, pedig nem.

Régebben én se tudtam szinte semmit a helyes táplálásról, mi is megvettük az olcsó CBA-s konzervet meg a Whiskast, és még örültünk is, mert azt hittük, hogy az a jó.

Aztán lett egy kutyusom is, akinek ugyanilyen alapon megvettem a Pedigree-t, mert hát még a csapból is Pedigree reklámok folytak, hogy mennyire szereti a kutyus és milyen jó neki - ehhez képest az enyémnek folyamatosan ment a hasa tőle.

Akkor kezdtem kicsit alaposabban utánanézni a tápoknak, több helyen is tanácsot kértem tapasztaltabb kutyagazdiktól, és magam is jobban utánaolvastam a témának: kiderült, hogy a Pedigree mennyire a legalja! Azonnal váltottunk és a kutyusom hasmenése is szinte varázsütésre elmúlt. Na, mondom, ha ez a kutyatápokkal így megy, biztosan van valami turpisság a macskatápokkal is. Annak is nekiláttam utánajárni, utánaolvasni és ott is kiderült, hogy a Whiskas, Friskies és társaik, az összes ilyen színes-szagos, agyonreklámozott táp vacak.


Nem kell feltétlenül a legdrágább, leg-leg-legminőségibb tápot venni, de legalább ne legyen tele szeméttel. Igazából én magam úgy vagyok vele, hogy már az is egész elfogadható, ha a táp legalább nem színes (ergo nincs benne mindenféle színezék és adalékanyag). De a cicáid érdeke, hogy megkapják a számukra fontos vitaminokat, nyomelemeket, kellő mennyiségű fehérjét és ehhez olyan eledellel érdemes etetni, aminek számukra is megfelelő, normális tápértéke van. Az ilyen tápok pedig lehet, hogy kicsit drágábbnak tűnnek, de nagy kiszerelésben véve még olcsóbban is jössz ki, mint a gagyi cicaeledelekkel.

A másik dolog, hogy a minőségi tápok sajnos nem a Tesco meg az Auchan polcain teremnek, hanem be kell menni értük egy Fressnapfba, vagy online rendelni a webshopról. Ez lehet, hogy macerásabb kicsit, mert nincs minden sarkon Fressnapf (míg Tescót minden harmadik lépésnél talál az ember), de a cicák miatt megéri szerintem ezt a kis kényelmetlenséget bevállalni és igenis, elmenni a normális tápért.


Én középkategóriás táppal etetek, a prémium minőség alsó határán van az a táp, amit megveszek nekik, mert ezt engedhetem meg magamnak, ez a legtöbb, ami tőlem telik. Ha telne még többre, még jobbra, akkor azt kapnák, de így sem élnek rosszul. :)


Nem vagy azért rossz gazdi, mert olcsóbb táppal etetsz és nem mondom azt sem, hogy ha minőségi táppal etetnél, a cicáid egészségesebbek lennének vagy tovább élnének - de az biztos, hogy az esélyük sokkal, de sokkal nagyobb lenne rá. Egy ember is élhet úgy, hogy minden nap a Mekiben eszik, és nem biztos, hogy ettől beteg lesz vagy elhízik; na, de hogy egészségesebb sem lesz tőle, az viszont egészen biztos!

2015. dec. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fressnapf szerencsére van a közeli városban :) esetleg megírhatnád, hogy te milyet szoktál venni.
2015. dec. 24. 17:56
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Örülök, ha segíthettem. :)


Mi általában a Fressnapf saját márkás tápját vesszük a cicóknak, a Premiere-t, de a Purmina egyik tápja, a CatChow sem rossz minőség, néha napján olyat is kapnak. :)

Persze az Orijen, az Acana, vagy a Brit tápok sokkal jobbak, ha tehetném, egész biztosan ezek közül vennék nekik valamit, ugyanis ezek már garantáltan prémium kategóriás macskaeledelek. A Eukanubának is van macska tápja IAMS néven, az is nagyon jó. Valamint ezeknél kicsit gyengébb, ám szintén jó minőségű tápnak mondható még a Royal Canin, bár mivel van benne gabona (pl. kukorica), van olyan cica, amelyik érzékeny lehet rá. Ettől függetlenül nem rossz táp ez sem. :)


Olvass nyugodtan utána, próbálj ki egy-két tápot, és meglátod, melyek azok, amiket a cicáid is jó ízzel megesznek és a te pénztárcádnak sem megterhelő. :)

2015. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előbb elírtam: nem a Purmina, hanem a Purina tápja a CatChow. :) Ne haragudj a figyelmetlenségért, nincs rajtam a szemüvegem. :D
2015. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!