Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy barátkozzak össze egy...

SaurvaHUN kérdése:

Hogy barátkozzak össze egy félős kölyök cicával?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék össze barátkozni a menhelyről hozott cicámmal, úgy hoztam el, hogy félős nem engedi, hogy felvegyem a simogatástól is fél. Már vagy 3 órája elbújt az ágy alatt és nem akar elő jönni, pedig próbáltam kajával előcsalni, de nem jött. Most féltem szegényt mert nem tudom jelenleg, hogy tudnám a bizalmát elnyerni.

(Kandúr cicáról lenne szó aki még csak 3 hónapos)



2015. dec. 23. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, ez nem megy egyik napról a másikra. Egyelőre ne foglalkozz vele, ne akard fogdosni, mert csak megijeszted, hagyd békén, kaja, innivaló legyen neki mindig időben, majd szép lassan megbarátkozik a környezettel és a ti jelenlétetekkel is. Az én befogadott cicám kezdetben annyira félt, hogy enni is csak akkor volt hajlandó, ha nem voltunk a közelében, ha csak közelítettünk, elszaladt és elbújt. Aztán pár hét után már a hasunkon aludt.
2015. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen: türelem, békén hagyás. Itt is ilyen tapasztalatokat, tanácsokat olvashatsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7323344-tudn..
2015. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Türelem, ahogy írják. Enyém egy hétig az ágy alatt lakott, mikor hazahoztuk (utcáról mentett cica, a ro..dék "gazdája" kirakta a háza elé és nem engedte be). Az ágy elé tettem neki enni-, innivalót ás almostálcát. Szegény azzal sem tudott az első napokban mit kezdeni, nyilván nem ismerte, de feltakarítottam és annyi. Még utána is sokáig az volt a "menedéke", ha ismeretlen jött vagy hangos zajt hallott. Mára már egy nyugodt gömbi (kicsit testes, de kövér).
2015. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 óra az semmi, hagyjad, majd megnyugszik. az enyém féléves volt, és 3 hónapig nem merészkedett elő, idegenek jönnek, rohan elbújni, pedig lassan két éve itt van.
2015. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár nap és hozzád szokik, főleg ha te adsz neki enni
2015. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez kenyes idoszak a kicsiknek, nagyoknak is. Kis.ido kell, probalj meg foglalkozni vele es fontos hogy beszelj hozza, szokja a hangod. Amint kicsit batrabb lesz, jatszatsz is vele jo sokat. Kicsiknel fontos hogy ha jatszotok, konnyebben kedvel meg hosszutavon
2015. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!