Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy ennyit enne?

Normális, hogy ennyit enne?

Figyelt kérdés

Van két kinti nagymacska a háznál, amit bérlünk. Ők napi egy tasakosat kapnak reggel, plusz van kitéve nekik száraz egész napra.

Két hónapja kaptam egy saját macskát bentre, ő most kb öt hónapos, de egész nap enne. Van, hogy másfél tasakosat is megeszik egy nap, plusz zsíros, tápanyagban gazdag száraz tápot kap. De még így is gyakran sír, kuncsorog kajáért, pedig nem sovány. Normális ez? Kapjon többet, vagy csak hiszti?



2015. dec. 28. 16:32
 1/4 A kérdező kommentje:
(A nagymacskákat csak azért írtam, mert ők ilyen adag mellett se kuncsorognak szinte soha.)
2015. dec. 28. 16:33
 2/4 A kérdező kommentje:
(Illetve nagy macskák.:D Mindkét helyen elírtam. Sima házi macskák, csak már felnőttek, na.:)
2015. dec. 28. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak falánkabb és kevésbé falánk macskák, ugyanúgy, ahogy az emberek esetében is.

Nagyon sok macska elé ha letennél egy egész zsák tápot, addig ennék amíg fér és vissza nem jön belőlük. (Aztán pedig kezdenék előről.)


Ennek természetesen nem szabad engedni. Nézz utána mennyi az ajánlott mennyiség a cicád számára abból a tápból, amit használsz és csak annyit adj neki. Osszd el mondjuk 2 részre, kapja meg reggel és este és kész.

Ettől függetlenül persze kuncsorogni fog, de ha szigorúan betartod, hogy nincs nassolás, akkor előbb utóbb megtanulja majd és feladja.


(De ha nem adná fel akkor se adj neki többet. :D)

2015. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég sok macskát láttam már, akik folyton ettek volna. Olyat is, ami addig evett, amíg volt (elutazott a gazdája és sokat hagyott neki), majd kihányta.

A jelen macskák nemhogy kuncsorognak, de amióta hideg van (kinti macskák, nem is egészen a mieink, inkább mindenkié vagy senkié sem, hol itt vannak, hol ott és vadásznak is), egy lépést nem tehetek kint, mert mindenfele jönnek utánam és látványosan azt várják, hogy adjak nekik enni. Napi többször kapnak, ha érzem, hogy vékonyabbak, vagy ha nagyon éhesnek tűnnek, akkor többet, de attól még nagyon ételre vannak kattanva.


Én egy nagyon követelőző macskának alapból többet adnék (én se szeretek éhezni), de ha már dudorodik a hasa, akkor nem. Szokásos mennyiség, igény, tapasztalat... Kialakul. Sosem volt elhízott macskánk, igaz, a legtöbb mozgékony is volt.

2015. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!