Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék csinálni anyám...

Mit tudnék csinálni anyám "állatszeretetével"? Hogy "védjem meg" tőlük a macskát?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de hosszú lesz. Nem tudtam rövidebben összefoglalni. Aki elolvassa, és tud tanácsot adni, annak megköszönöm.


--


Egy kóbor macska szegődött hozzánk 1,5 éve, rossz állapotban, lesoványodva, összetapadt szőrrel.


Anyám "befogadta", enni adott neki, beengedte párszor a házba, ugyan állatorvosról hallani sem akart, mert "nem gondolom tán, hogy pénzt dobunk ki kóbor dögökre". A cicus azóta is nálunk van, kinti macskaként. Nem tudom, mennyi idős; nem ivartalanított hím. A mai napig elég vékonyka, de egészséges.


Otthon leginkább én vagyok az egyetlen, aki normálisan igyekszik viselkedni vele, de nagyon félénk, néha agresszív. Amilyen gyakran tudom, beengedem, pláne most a hidegben. A szüleim szent meggyőződése, hogy a macska (az ő megnevezésükben "a dög") kintre való, nincs keresnivalója bent. Apám egyből ideges lesz, ha meglátja az előszobában, s képes üvöltve üldözni még az udvaron is. Szerencsétlen cica bemenekül az első sarokba és összehúzza magát, ha meglátja apámat. Utána persze apám vérszemet kap, és fröcsög mindenkire, rohan a macska után körbe-körbe, mint az őrült. Hiába magyarázom neki, hogy sokkal többet érne, ha normálisan hívná, és nem ijesztgetné. Vagy ha egyszerűen megfogná és kitenné (na nem úgy, mint a vadállat).


Anyám mindig azzal jön, hogy ő mennyire nagylelkű, és mennyire szereti az állatokat. Ez csak annyit jelent, hogy enni ad neki(k), de azt is igazából folyton csak a szememrehányja, hogy felesleges kiadás ez a macska, tönkre fogunk menni miatta (megjegyzem, 90 Ft-os alutasakos kajákon él (meg nyers csirkehúson néha), ha én nem veszek neki mást). Gyakran tehéntejjel akarja itatni, mert "szegény cica ne csak vizet igyon már", nem hiszi el, hogy ez nem egészséges gyakran a macskáknak.


Sokszor bent van a cica délelőtt, amikor anyám főz, ő meg a konyhában pihen. Nem egyszer előfordult már, hogy anyám "felbukott és majdnem összetörte magát" (az ő meglátása szerint, valójában inkább csak enyhén megbotlott) a macska miatt, aztán üvöltve vágta ki a házból, mert hát ez a macska hibája volt. Máskor meg felidegesítette magát, hogy "minek van már megint itt ez a rohadt dög", és belerúgott (!) a macskába. Hát majdnem felpofoztam, olyan mérges lettem, esküszöm... Idegesíti őt, hogy nyúlkál (felnyúlkál a konyhában a fiókokig, vagy az ebédlőasztalnál a lábunkat piszkálja), néha egyáltalán az is, hogy él.


Folyton azzal fenyeget, hogy be fogja vágni a menhelyre. Máskor meg mézes-mázos, mondja, hogy (majd egyszer) elvisszük ivartalanítani "a mami picikéjét", bár szerintem ahhoz már túl idős. Teljesen ellentmondásos olykor.


Nem is értem, minek kellett befogadnia akkor. Én nagyon megszerettem, beengedem az ablakomon át a szobámba, az ágyamba, ha senki nem látja. Sokszor pihen az ölemben. Gondoskodom róla, amennyire tőlem telik, de felforralja a vérem, amit a családom állatszeretet cím alatt művel. Rendszeresen szidnak, amiért "beszoktattam", és nem lehet bejönni a házba anélkül, hogy a macska egy ugrással ne legyen előttük. És persze az én hibám az is, hogy befogadták a macskát, holott egész nyáron otthon sem voltam, amikor odakerült, még csak nem is tudtam róla.


A közeljövőben (pár hónapos kilátás) elköltözöm, és egész biztos, hogy magammal viszem. De addig mit tehetnék, hogy megvédjem az ilyen összetűzésektől szegény állatot?


Vannak napok, amikor egész normálisak és elnézőek, és még aranyosnak is találják, ha épp foglalkozom vele. De az esetek többségében inkább csak bosszantó tényezőként tekintenek rá, kiabálnak vele, kergetik.



2015. dec. 29. 02:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni, ha így viselkednek a szüleid akkor valami nagyon nincs rendben a fejükben, gondolom nem csak az állattartáson mutatkozik meg. Én inkább őket fenyegetnek meg, hogy ma mégegyszer belerugnak, akkor feljelentem őket.

Az hátha hatásos lesz és utána pár hónap és elköltözhettek.

2015. dec. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Regényt tudnék írni arról, hogy mi minden másban mutatkozik meg, és hogy mennyiben kötődik ez a(z) (mielőbbi) elköltözésem okaihoz, de az most nem tartozik ide. Ugyebár, sokan (okkal) vonnak párhuzamot az állattartás és a gyereknevelés közé.


Végtelenül sajnálom azt a macskát, amikor ilyesmiket látok/hallok. A normálisabb időszakokban viszont még engem is meglepnek, legalábbis önmagukhoz képest. Mindenkinek vannak feszült napjai, de ez korántsem lehet mentség...


Hálás vagyok, hogy én a pároméknál megtanultam, hogy az állat családtag is lehet, és nem olyan felnőtt lett belőlem, aki csak koloncnak tartja a befogadott háziállatát.


Köszönöm a válaszodat, #1!

2015. dec. 29. 03:34
 3/9 Duenna ***** válasza:
71%
Hát elég pocsék hozzáállása van a szüleidnek, ez biztos. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha csak az ablakodon közlekedne ki-be, és csak a szobádig tartana a körzete. De ez nem megvalósítható, ha egyszer a bejárati ajtót szokta meg a ki-bejáráshoz, most már nehéz lenne leszoktatni arról, hogy ott ne járjon be többet. Kár volt a lakásba szoktatni, egy kinti kis macskaólat kellett volna készíteni, ahol meghúzza magát a hidegben, vagy az esőben. Vannak olyan macskák, akiknek tilos a lakásba való bejárás, az etetést is kint oldják meg, és biztosítanak nekik valami melegebb búvóhelyet, ahol meghúzhatják magukat. Valami közös álláspontot csak meg kell beszélned a szüleiddel, ilyen frusztrációban nem lehet élni egy macska miatt. Határozottan állj ki a macsekért, hogy nem kell a bejárati ajtón beengedniük, de te be fogod engedni az ablakon át a szobádba, ott fogod etetni, és ezt tűrjék el neked, mert te ragaszkodsz a macskához, és igyekszel nem beengedni a konyhába, ha nem bírják elviselni a lakásban. A fateroddal is határozottan állj szembe, hogy elég gyerekes szaladva üldözni egy macskát, szokjon le róla. Ha látják rajtad a szüleid, hogy határozottan kiállsz a cicáért, talán enyhülnek veled és a macskával szemben is.
2015. dec. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3


Ebben csak az a vicc, hogy nem csak én szoktam beengedni a macskát a bejárati ajtón át. Illetve én inkább mellőzöm ezt már jó ideje. Szolidaritásból (ne fázzon kint, hadd legyen bent 2 percet melegedni, hadd aludjon egyet, stb.) más családtagok is beengedik, 10 perc múlva meg rájönnek, hogy mégis bosszantja őket a macska jelenléte.


Van kint búvóhelye, van, ahova be tud húzódni, de igazából a szüleim se tudják eldönteni, mi a fenét akarnak. Az egészben ez a legfrusztrálóbb, sokszor saját maguk ellen beszélnek/cselekszenek.


Apámmal megértetni, hogy gyerekes amit csinál... az lesz a nap, amikor piros hó esik.


Arról mellesleg nem tudnak, hogy a szobámba (gyakran) bejár. Anyám iszonyatosan meg tud sértődni/be tud gurulni, és képes hosszú ideig ordibálni a konyhából, hogy "agyonüt engem a döggel együtt, ha nem rakom ki a szobámból", ha épp olyanja van. Aztán hasonló módszerhez folyamodik, mint apám, s addig nem nyugszik, amíg tudja, hogy a macska nálam van.


Ilyenkor jellemzően csúnyán összeveszünk, aztán anyám sértődötten elvonul, de sosincs semmi haszna, bármilyen érvekkel állok is ki mellette. Másnapra olyan, mintha anyám elfelejtene mindent, és kezdődik elölről.

2015. dec. 29. 03:58
 5/9 Duenna ***** válasza:
24%
Azért olyanok a szüleid, mert nem állsz ki magadért (és persze a macskáért) elég keményen és határozottan. Kis ijedős nyuszi módjára viselkedsz, és hagyod, hogy a szüleid a labilis indulataikat rajtad vezessék le. Ha felnőtt akarsz lenni, akkor legyél felnőtt. :) Ez nem azt jelenti, hogy keményen beszólsz nekik, csak azt, hogy határozottan elmondod, hogy te mit szeretnél.
2015. dec. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár hónap múlva elköltözöl szerintem ne nagyon bolygasd a dolgokat, mert a végén bosszúból eltüntetik a cicád. Egyébként érett felfogásod van. Próbáld a cicát továbbra is a szobádban tudni, ha otthon vagy. Az a cica azért ilyen vad, mert érzi hogy jogtalanul bántják. Ha túl sovány és nyershúst is kap érdemes féregtelenítőt is adni neki, mert a soványság férgességre is utalhat.
2015. dec. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha tenyleg el tudsz koltozni akkor vidd a cicat magaddal feltetlenul. Addig is probald ugy tartani hogy amikor a szuleid ezek a mocsok emberiseg szegyenei a kozelben vannak, ne legyen szem elott. Nem tudom a szobadba vagy pincebe garazsba ilyen helyre el tudnad e rakni es vinni neki az ennivalot. En a helyedben mar megteptem volna mind a ket "szulot" mint kutya a labtorlot. undorito szuleid vannak.
2015. dec. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, javaslatokat.


#6 - Szokott féregtelenítőt kapni, nem hinném, hogy ez a gond. Amikor odakerült a cica hozzánk, már akkor is meglehetősen vad volt; gyanítom, korábban is bánthatták sokat. A bosszúból eltüntetésben azért valamelyest kételkedem, bár volt már hasonlóra példa, amikor az "egyszerűbb" megoldás érdekében inkább megszabadultak az aktuális háziállattól.


A költözés nyáron válik esedékessé.

2015. dec. 29. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a cicával? :(
2016. ápr. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!