Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyám falhozvágta a cicámat....

Anyám falhozvágta a cicámat. Lehet tőle maradandó baja?

Figyelt kérdés

Órákig mindenkire fújt szegény, de már megbékélt. Nem látszik, hogy fájna valamilye, eszik is, meg minden, de azért aggódok. :( Állatorvoshoz nincs módom vinni. Lehet valami baja, úgy hogy nem is látom? Az biztos, hogy fájt neki... :((

..anyám nem egészen százas..


2008. szept. 16. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia,nagyon sajnálom ami a cicóddal történt!az nagyon jó ha eszik,iszik.próbáld meg magadhoz venni,és megtapogatni a bordáit,lábacskáit,szóval mindenit,hogy jelez e fájdalmat.reméljük nem tört el semmije!biztos nagyon fájt neki,azért is ellenséges mindenkivel.ha nagy szerencséd van,az ijedségen kívül nincs komolyabb baja!és sajnálom hogy ilyen anyukád van!mit tud tenni egy kis cica amiért falhoz vágják?és ne szomorkodj,ha komolyabb baja lenne,lehet nem enne,és fel sem állna!de most szüksége van rád,úgyhogy simogasd sokat.
2008. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ!
2008. szept. 16. 09:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!nem rosszbol mondom,de ha anyukád ennyire nem sziveli azt a kiscicát,akkor lehet h jobban jár szegény ha uj gazdihoz kerül.ha egyszer elöfordult,valoszinü máskor is elö fog,pl ha nem vagy otthon.falhoz vágja,belerug stb..hiába szereted,az a kiscica beteg lesz,agressziv,s ne adj Isten egyszer lenyomorodik...ha orvoshoz nem tudod elvinni,akkor csunya kinokat élhet át.

még annyi,h a cicákat oltani,féregteleniteni kell,évente legalább egyszer orvoshoz vinni.a kijáros cicákat meg föleg.ha ezt nem végzed el,nem vagy jo gazdi,s sajnálom a cicát.ezek nem nagy összegek,évente 5000Ftja szerintem kell h legyen egy gazdinak,különben ne vállaljon az ember állatot. tényleg nem sértegetni szeretnélek,csak azért gondold át ezeket.üdv:egy 3 fajtiszta cicával együtt élő tapasztalt cicabarát

2008. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
alapvetően jóban van a cicával anyukám. csak ideges volt, és - ezt nem udvariatlanságból mondom, ne ordítastok le, hogy hogy beszélek az anyámról - szerintem tényleg nem egészen tiszta az elméje. nem nagyon szeretném másnak adni a cicát, mert imádom, de ha nincs más választás, muszáj lesz. :( oltva, meg ilyenek már van.
2008. szept. 16. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Én arra a kérdésre válaszolnék, hogy mit tud tenni egy cica, hogy falhozvágják.

Én is megtettem már. Van, hogy muszáj. Igaz, csak egyszer.

Nekem egy több mint 4 kilós ivartalanított félperzsa kandúrom van. IMÁDOM! Te tényleg. Viszont valami pszichés zavara van. Régen úgy aludtunk, hogy a párnámon feküdt, a homlokát a homlokomhoz nyomta, a mancsát neg a szememre tette. Időnként minden átmenet nélkül bekattan. Nekemront, a csuklóvénára negy főleg és marcangolja. Úgy kell lefeszíteni, mint egy pitbullt. Nem játékból teszi.

Ha ellököm, vagy büntetem, attól még agresszívebb lessz. Volt, hogy RETTEGTEM a saját macskámtól. Ahogy kettesben maradtunk, azonnal támadt. Félelmetes. Ha bejött a férjem, akkor meg előadta jó cicát.

Próbáltam vízzel spriccolni, fújni rá, megragadtam a grabancánál, kizártam, rácsaptam kézzel, újsággal. De mindettől csak durvább lett.

Egyszer annyira féltem tőle, hogy ellöktem magamtól, és a fal állította meg. Persze ez se hatott.

Anyukám kipróbálta, hogy erőspaprikával keni be a kezét (Mi ketten vagyunk az állandó áldozatai, mást nem bánt), Akkor fintorogva elszaladt. Másnap ellopott az asztalról egy erőspaprikát, és megette...

Szerintetek mit lehet tenni, ha nem dobnám ki soha, mert ezek ellenére nagyon-nagyon szeretem?

2008. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, ebben igazad van.

csakhogy az én macskám nem tett semmit!

2008. szept. 16. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Nos ha nem tett semmit, akkor az édesanyád lehet, hogy rajta keresztül vezeti le a frusztrációját, dühét, amit talán egy rég elfeledett konfliktus v. egyéb trauma gerjeszt benne, amit talán kicsi korában egy macska okozott, v. a macska lett valamilyen módon a tudatalattiba szorított probléma szimbóluma. Ne haragudj ezért édesanyádra, ne is faggasd erről! A macsekot szerintem mindenképp ajándékozd el egy olyan embernek, akiről biztosan tudod, hogy vigyáz rá és jó gazdája lesz, mert tényleg nem tudhatod mi lesz vele, ha mondjuk kettesben marad édesanyáddal. Tipp: közelebbi rokon, barát - így mindig ellenőrizheted, hogy jól megy-e a sora, és így a barátod is maradhat. Amit édesanyád kapcsán írtam, azt nem sértegetésből v. diagnózisként írtam (nem vagyok pszichiáter), hanem saját tapasztalat alapján: engem bölcsiben vágott a budikagylóhoz stb. egy akkori takarító. később elég szadista módon kínoztam kisebb állatokat és öltem meg rovarokat. Aztán valamilyen okból a stresszhatás feloldódott, talán azért, mert amikor nagyobb lettem elmondták, mi is történt és ahogy tudatosult valahogyan sikerült vele megbirkóznom. Ki tudhatja pontosan mi írta felül az agresszív magatartást, ma már minden állatot egyformán szeretek.
2008. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!