Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szabadítsam meg a...

Hogyan szabadítsam meg a bolháktól?

Figyelt kérdés
Van egy cicám, aki bolhás és nem tudom, hogy mit tudnék csinálni vele. A volt kutyusomnak megmaradt egy bontatlan cseppje, ami még jó volt és ebből csepegtettem a bundájára, de nem használt... Vettem neki sampont is, már kidobtam a dobozt ezért nem tudom megmondani, hogy milyen fajta, márkájú. Direkt megkértem az eladót, hogy valami olyat adjon, ami jó és tényleg használhat, nem baj ha drága. Viszont sajnos most is vakarózik szegény. Bolhanyakkörve is van. Ráadásul benti cica, fogalmam sincs, hogy honnan szedi össze....Mikor elhoztuk már "eleve" bolhás volt, de akkor egy időre eltűntek és most ismét visszajöttek. Lehet, hogy a lakásban szőnyegbe,párnákba belemásztak és azokat szedte össze újra? Bocsi,ha hülyeséget kérdezek. Csak nekem ez azért furcsa mert mi is azon a kanapén ülünk, ahol a macska fekszik és úgy hallottam, hogy a bolhák szépen össze tudnak csipkedni, de eddig ilyen nem történt...Nem tudom, lehet, hogy rosszul tudom. Más állatunk meg nem volt bolhás a lakásban. Mit lehetne csinálni a cicával?
2016. jan. 3. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szóval összevissza raktál rá mindent, sampont, nyakörvet, cseppet. Szegény macska jó sok vegyszert kapott. Szerintem keress fel egy állatorvost, de a lakásban is kéne csinálni valamit, hogy onnan is eltűnjenek a bolhák.
2016. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia:)!Régen a mi kutyánkban is volt bolha és semelyik nyakörv vagy sampon nem használt,de egyszer megvettünk egy drágább bolhanyakörvet a foresto-t és a mi kutyánknak nagyon bevállt és azt írja hogy kutyáknak macskáknak szóval tuti a cicádnak is használna :) Egyébként szerintem mindent átkéne takarítani/kimosni vagy legalábis azokat a helyeket ahol a cica alszik:)
2016. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a Frontline segített kutyára, borzasztó hatékony volt - próbáld ki macsekra is.

[link]

Csak random találtam ezt az oldalt. Igaz, megvan az ára, és oda kell figyelni, hogy ne adj túl nagy mennyiséget, meg ha jól rémlik, nehogy érzékeny legyen rá a kisállatod.

De nekem nagyon bevált.


A bolhák majd jelentkezni fognak, ha ott vannak. Van még másik állatotok? Lehet maradt valahol egy bolhatelep a lakáson belül.

Mindent erős vegyszerrel feltakarítani. A neten biztos vannak erre való tippek pl feltörléshez. Vagy Domestos, nemtudom, ilyesmi.

2016. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja igen és kiporszívózni, a porzsákot meg kiüríteni.
2016. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jézusom, természetes nem egyszerre, meg nem is literszámra... 9 h9napja került hozzánk és mivel kicsi volt akkor direkt olyan módszert kerestünk, ami nem árt meg egy olyan pici cicának sem. Most pedig ismét bolhás lett, már nem most vettem észre és azóta próbálkoztunk megszabadítabi tőle...de nem úgy kell elképzelni,hogy fogtam magam minden bolhaírtót hazahoztam, amit a városban találtam és akkor hajrá...
2016. jan. 3. 13:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Már felporszívóztam a szőnyeget, matracokat, kanapét kimostuk a párnákat, pokrócokat...nem tudom, hogy mibe mehetnek még bele a bolhák...
2016. jan. 3. 13:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Most nincsen egy sem a lakásban. Egy nyuszink volt, már meghalt, de a cica még találkozott vele. Nem volt bolhás, egyszer sem, szóval tőle nem kaphatta el.
2016. jan. 3. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem bolhás, hanem bőrbetegség,bármi baja lehet.


Szerintem vidd el orvoshoz :S

2016. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bolhafésűvel fésüld át naponta többször. (ez spec. sűrű fogazatú) Amit kifésülsz, rögtön össze is tudod nyomni. Nekem is Frontline és a fésülés hozott sikert. Egyébként ruhán is hazaviheted a bolhát, vagy ha tömbházban laktok, esetleg ott is lehet bolhás állat.
2016. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vicuska87 ***** válasza:
Még a macska kezelése mellett, MINDENT BIOKILLEL lekellene fújni... szőnyeget ágyat ahol a macska jár...
2016. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!