Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskám szippog és néha...

A kismacskám szippog és néha tüsszög, náthás?

Figyelt kérdés

Már egy hete kezdődött, azóta se változott, kissé szippogos, sípolos hangon veszi a levegőt. Egyáltalán nem vészes, csak akkor vettem észre én is amikor közel hajoltam.

Néha tüsszög. Viszont abszolút nem látni rajta hogy beteg lenne. 12 hetes (6 hetesen találták a hidegben, mi neveljük, benti kan cica)

Rosszalkodik és ugrál mint a nikkelbolha. És eszik elég rendesen.


Akkor most mire gyanakodjak illetve mennyire sürgős az állatorvos?

Amikor hoztuk már látta. Az oltasok végett amúgy is jönne vmikor.



2016. jan. 6. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Macskanátha is gyanús, bár ez csipával is jár:

[link]


érdemes mihamarabb orvossal megnézetni mert súlyos. Ha csak most lett beoltva először, még simán elkaphatta (ugye a kombi oltás véd ez ellen is)

2016. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vsz.nem macskanátha, mert az lázzal is jár és elég csúnya húzós köhögés is előfordul. Inkább a hideg miatt megfázott. A "sípolós" levegővétel lehet alkati, nekem volt egy cicám, ő olyan szuszogva vette a levegőt, mint akinek eldugult az orra, de nem volt gond.
2016. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézesd meg a dokival.

De egyébként az én cicám is volt enyhén taknyos mikor hozzánk került egy ideig. Nem volt beteg meg semmi, de néha tüsszentett meg mintha enyhén taknyos lett volna. Ez elmúlt neki teljesen.

2016. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nemrég került hozzátok a cica, egyébként is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy megnézze, minden rendben van-e vele. Én a helyetekben be is oltatnám, noha az nem olcsó. Ha kandúr, legalább megbeszélhetitek az ivartalanítást is, hiszen másképp szét fogja szedni és körbe fogja pisilni a lakást majd amikor rájön a a hancúrvágy. Még az előtt kell ivartalaníttatni, hogy kialakulna benne a jelölő ösztön, már utána már ivartalanítás után is megmarad, noha nem lesz olyan büdös.
2016. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!