Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanított kandúrom...

Az ivartalanított kandúrom nagyon "őrzi a házat" és sokat verekszik, ami nem nagyon látszik rajta, mert igen nagyra sikerült házimacska. Más ivartalan kandúr is ilyen? Én azt hittem, akkor majd nem fog verekedni.

Figyelt kérdés
2016. jan. 7. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém az ivartalanítás óta nem verekszik, elfut a kandúr elől, de a kandúr meg kergeti, mintha még mindig vetélytárs lenne. Én is azt hittem hogy az ivartalanítás után békén hagyják egymást, de ezek szerint sajnos nem.
2016. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is ivartalanított kandúr és verekedős. Van amelyiknél megmarad ez a területvédési ösztön. De legalább nem kóborol el, csak a házat őrzi :)

Szerencsére szép nagy darab lett, így most már többször van, hogy Ő nyer és egyre ritkábban jönnek hozzánk idegen macskák.

Régebben azért kapott pár pofont. Mondjuk most is van valami karmolás az orrán :/

2016. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A területvédő ösztönt nem befolyásolja az ivartalanítás. A szaporodásért folyó harcban ugyan nem vesznek részt az ivartalanított kandúrok, de a saját területüket természetesen megvédik, amennyiben azt veszélyben érzik. Szóval nem lesz nyámnyila az ivartalanított cica, csak elkerüli azt a se lát-se hall állapotot, ami bakzáskor jönne rá. Utóbbi a veszélyes igazán, mert elnyom minden más életösztönt, a macska elővigyázatlan lesz, sokszor éri baleset, nem jól méri fel a saját erejét és alul marad... De az ivartalanított cicánál ez a veszély nem áll fenn.
2016. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!