Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tépkedi ki a saját...

Miért tépkedi ki a saját szőrét? Vagy ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Egy egy éves ivartalanított nőstény cicáról van most szó!

Egy hónapja megy ez a cicánknál!

Mosakodásnál mindig tépkedi ki a szőrét! Meg ki is hullik neki! Foltokba hiányzik már a szőre! Nagyon sok helyen!

És még az se hogy bolhás lenne! Mert bolha irtót használunk a szobákba is, meg a macskákra is!

És nem úgy vettük észre, mint ha viszketne neki, mert nem nagyon vakarózik!



2016. jan. 8. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám is ezt csinálta nemrég, megijedtem, mert az ő nyakán is kezdett kopaszodni egy rész. Noha nem voltak bolhái, vettem az állatpatikában Advocate cseppet, a nyakára tettem. Pár nap múlva abbahagyta. Ez a csepp nem csak a bolhákat, de az atkákat, egyéb bőrre telepedő élősködőket, bőrbetegségek kórokozóit is elpusztítja.

Milyen bolhairtót használsz? A por, spray nem jó, ez a csepp viszont távol is tart minden élősködőt, sőt a bélférgek egy részét is, és sokáig hat.

Ha állatorvoshoz viszed, valószínűleg ő is ezzel fogja kezdeni a kezelést.

Ha nem használ, akkor vagy pszichés problémáról van szó, vagy bőrgombáról!

2016. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Allergia is okozhatja.

Az enyém kivakarta a hátát és kopasz sebes folt lett ott. Állatorvos szerint allergiás valószínűleg a csirkére, ezért a baromfit és tartosítószereket tartalmazó tápokat kerülni kell.

Kapott injekciót és a sebet kellett kezelni betadine nal és egy hámosító krémmel.

Szerintem nézesd meg a dokival.

2016. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát ilyen cseppet használunk, amit a nyakára kell csepegtetni!

és az nem lehet hogy a macskánk cukorbeteg lett?

mert az az igazság hogy szereti az édességet, de nagyon, és nem egyszer volt már olyan hogy már csak azt vettük észre hogy meg ette a csokit!

vagy valami más édességet!

2016. jan. 9. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen cseppet használtok, és mikor kapott utoljára? Lehet kapni sokfélét, én is próbáltam már másmilyet is, de nem értek semmit. Én az Advocate-ra esküszöm, mert széles spektrumú, atkák, férgek ellen is jó, nem csak bolha ellen mint a legtöbb csepp.


Ami a cukorbetegséget illeti: annak az első tünetei a hízás, a megnövekedett étvágy, szomjúság. Az, hogy megeszi a csokit, nem utal cukorbetegségre, talán inkább kíváncsiságból teszi, vagy azért mert a tápjából hiányzik valami fontos összetevő. (Mivel eteted?) De vigyázz, mert a csoki nagyon árt a cicának is, kutyának is, el is pusztulhatnak tőle!


A szőrhullással viszont most már kezdj valamit, ne hagyd szenvedni azt az állatot! Vidd el állatorvoshoz! (Bár szerintem ő is az élősködő-probléma kizárásával fogja kezdeni, és tesz rá egy Advocate-ot, esetleg Frontline-t is, mert az ártani biztos nem árt.)

2016. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2016. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz, de ez sokszor arra is utalhat hogy egyedül van, kellene társaság neki.
2016. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!