Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szüleim nem elégedtek meg a...

A szüleim nem elégedtek meg a cicával, így elvitték. Mit csináljak? Aggódom

Figyelt kérdés

Volt egy négy éves cicám,Gyöngyi.Szemem fénye.Később befogadtunk anyukám keresztanyjától egy cicát hogy a hugom is boldog legyen.Ő Félix.Amikor pár hónapja elütötték autóval Gyöngyit,az állatorvos mondta hogy figyeljünk rá.Az éjszakát túlélte,de délelőtt kimúlt szegény a kezeimben.Féix cica ezt nagyon nehezen viselte,és magányos is volt.Ekkor anyukámék elhoztak egy másik cicát anyukám keresztanyjától,Fricit.Őt jóval idősebben hoztuk el mint Félixet.Félix szobatiszta lett,viszont Frici csak félig-medig.Teltek,múltak a hetek,a helyzet nagyon picit javult,de anyukámék nem bírták türelemmel a félrebotlásait (ágybapisilt,stb) ezért pár perccel ezelőtt visszavitték ahonnan hoztuk.Aggódom a cicáért,mivel itt benti cica volt és megszokta a kényelmet,ott meg kinti cica lenne és a tél közepén elég rossz ez neki.És a hugomnak aki nagyon erősen kötődik hozzá és abban a tudatban van hogy még csak elbújt.És Féixet is,mert így 2 cicát "vesztett el".A szüleim hoznak egy másik cicát Sülysápról,aki szobatiszta,de kérdem én,ha vele se elégednek meg,akkor az a megoldás hogy visszapateroljuk?Frici cica ugyan lassan,de egyre szobatisztább lett,és próbáltuk segíteni is.De elszállt a szüleim türelme.


Mit tehetnék? Csak szerintem nem jó ez a költöztetősdi? Nagyon bűntudatom van.



2016. jan. 10. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Krumplis tésztát mert azt szeretem!
2016. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A macskák kibírják. A barátnőm cicája is 4 évig benti állat volt ott volt a lakásba pici korától kezdve. Persze ritkán kiengedték őt meg minden, de benti állat volt. Amikor összeköltöztünk akkor a házunk alsó szintjében kapott helyet magának nem is volt gond ezzel mert én mondtam a barátnőmnek hogy én akármennyire is szeretem az állatokat de ágyamba meg ne lássam a macskát. Amúgy is időnként allergiás rohamok kapnak el a macskaszőrtől, amikor a macskának hullik a szőre akkor hátrálok, de akkor lett elegem amikor a konyhába mindent össze járkált és beleevett a kiolvasztásban lévő csirkemájba akkor mondtam hogy tegyük ki a udvarra úgy is jó idő van amikor jönnek a hidegek akkor kitalálunk valamit. A barátnőm eleinte húzta a száját de bele ment mert tudta hogy az allergiám nem játék meg amúgy ő is dühös volt a cicájára ezért meg sok hasonló volt előtte amiről nem tudtam. A macska kikerült de kapott egy kis kutricát ahova betudott húzódni főleg amikor nem voltunk itthon. Akkor a cica az csavargott is de mindig haza talált. Amikor jöttek a hidegek akkor ugye beengedtük a házba volt egy üres szobánk amit nem használtunk hogy akkor kerüljön oda a macsek amikor nem vagyunk itthon, de a cica állandóan ki akart menni és vol amikor éjszakára se akart bejönni. Azóta fokozatosan megszokta a kinti időt, még a legdurvább időben is elvolt tavaly amikor nagy hidegek voltak akkor is állandóan ki akart menni és volt amikor be sem jött de nem is volt sehol. Akkor a barátnőm aggódott érte hogy valami történt vele mert napoki nem láttuk, aztán egyszer csak előkerült a semmiből és vígan elvan még most is.
2016. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felmerül a kérdés, hogy Frici ivartalanított cica-e?

Ha nem, akkor az is okozhatja, hogy más helyekre is pisil, nem csak az alomba, mert jelöl.

Illetve betegség is okozhatja, ha nem szobatiszta egy cica.

Mindenképpen ivartalanított cicákat tartsatok.

Ha tél közepén kiraknak egy addig bent tartott cicát, az elég nagy kiszúrás az állattal, mivel a benti cicák nem növesztenek olyan téli bundát, mint a kintiek.

Szüleidről megvan a véleményem.

2016. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő fiatal cica még,Frici fiatalabb mint a Félix,de idősebben került hozzánk mint anno a Félix.Félix még csak most csütörtökön esz ivartalanítva,így Frici végképp nem volt.Megérkezett az új cica,hugom behódolt és mondta anyukám keresztanyjának hogy megtarthatja.Mindenki boldog most kivéve én és Félix cicus.Rájött.Mindenhol keresi,az új cicára csak fúj.Meredten néz ki az ablakon és rám.Kétségbeestten keresi.Nem dorombol vagy bújik,pedig folyamatosan ezt tette.Féltem
2016. jan. 10. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Az gyönyörű. Az eddig bent tartott, nulla téli bundával rendelkező macskát ki****ták a télbe? Inkább nem írom le, mit gondolok a szüleidről. Nem csak szerinted nem jó ez a költöztetősdi. Inkább plüsst kellene tartanotok, nem élőlényeket ide-oda pakolászni :-(
2016. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szüleim nem tudják mi problémám lehet.Félix változatlan,talán ellenszenvesebb mint korábban ma.Hogy oldhatnám meg?Ha vissza is kerülne a Frici,3 macskának egyszerre nem örülnének itthon.Kitalálták azt a történetet hogy Frici hazaszökött,talán ezért viselte az egészet hugom nyugodtabb szívvel.Bementem a szobába és anyukám boldogan meséli hogy "hazaszökött",telefonban meg megjátszották hogy:Na,visszaszokott már? Nekem ez az egész olyan negatív hatással volt..Oké,rendben,nem kötődtem nagyon Fricihez,de attól még szerettem,és azért is elleneztem az egészet,mert tudtam hogy ez lesz a vége,és hogy Félix szomorú lesz.
2016. jan. 10. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!