Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van / volt már valakinek...

Van / volt már valakinek bombay vagy abesszín macskája? Mik a tapasztalataitok velük? (többi: lent)

Figyelt kérdés

Ez a két fajta tetszik a leginkább, elsősorban a jellemük miatt, és a jövőben nagyon szeretnék egy kiscicát. Szerintetek melyik a jobb egy kezdő macskatulajdonosnak?

Leginkább az érdekelne, hogy:

- mindkettő alkalmas-e kinti / benti tartásra?

- legfeljebb mennyi időre lehet egyedül hagyni őket?

- hogy jönnek ki más fatájú macskákkal?

- hogy jönnek ki közepesen aktív / nagyon aktív kutyákkal?

- pici gyerek mellé melyik mennyire jó választás?

- a bombay tényleg olyan ritka errefelé és nehéz beszerezni?

- az abesszin mennyire hiperaktív? egyedül lehet hagyni anélkül, hogy szétszedné a házat? Illetve összehasonlítva egy magas energiaszintű kutyával, mennyire igényli a közös foglalkozást?

- tudtok tenyészeteket és árakat írni?


Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszol.



2016. jan. 11. 11:52
 1/1 anonim válasza:

Nekem Bombay cicusom volt évekig. :)

Én félig benti, félig kinti macskaként tartottam és szerette is ezt az életmódot. Ha egy napnál tovább nem volt vele valaki, akkor már nagyon kis ideges tudott lenni és örült nekünk nagyon ha végre hazaértünk. A többi cicával a környéken jól kijöttek, bár voltak összeveszések a tüzelő időszakban, de semmi komoly. Főleg csak morgások és pici karmolás, bár nekem lány cicum volt és ivartalanított is. A kutyákat viszont utálta, kifejezetten. Kisgyerek mellé nem nagyon ajánlom. Néha karmolásra hajlamos, szaladgál, túl aktív hogy úgy mondjam, meg nem bírná ha "molesztálnák". Nem tudom mennyire ritka választás, én ajándékba kaptam. Remélem tudtam segíteni, bár mindegyik cica más, de sok szerencsét. :)

2016. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!