Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni a cicámért?

Mit tudnék tenni a cicámért?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy a 7 hónapos cicámnak tegnap még kutya baja volt, kényeskedett, játszadozott, hízelgett ahogy szokott, ma reggelre pedig olyan bágyadt lett, reggel evett egy keveset, azóta semmi, 3x is hányt fehér színű nyál szerű folyadékot és azóta nem eszik nem iszik, épp az állatorvostól jövök (a városban az egyetlentől) aki hümmögött, eltette tőlem az 5 ezer forintot majd azt mondta, menjek nyugodtan haza a cicussal ez teljesen normális... Na kössz ez qva megnyugtató volt gondoltam, hazajöttünk azóta mégegyszer hányt, nem tudom mivel segíthetnék neki, milyen gyógyszer, gélt vagy szirupot adjak neki? Az antibiotikum használ ilyenkor?
2016. jan. 11. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit ne adj neki (úgy értem, semmi gyógyszert, antibiotikumot meg pláne ne).

Vizet adj inni, és főzz neki rizst, főzd jól szét egy kis főtt csirkemellel, só és fűszerek nélkül.

Ez egy diétás kaja.

Ha nem lesz jobban holnapra vagy nem eszik/nem iszik, akkor sajnos keresned kell egy olyan állatorvost, aki komolyabban veszi a problémát. :(

2016. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg olyan növény a lakásban, amit megrág? Enyémek időnként a dracéna csücskét kapják le, ennek kicsit fűrészes a széle, ami miatt nem mindig tudják rögtön lenyelni, hanem megakad a torkukon. Olyankor addig "köpködnek", öklendeznek, amíg ki nem jön. Bár ez csak 2x,3x fordul elő évente. Gyógyszert, főleg humán gyógyszert ne adj neki, mert megmérgezheted vele. Figyeld, hogy eleget igyon, ha kell, fecskendővel itasd. Főtt rizst+főtt csirkehúst adhatsz neki.
2016. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fűszernövènyeken kivûl nem tartunk mást a házban úgyhogy biztos nem rágott meg semmi ilyesmit benn a lakásban, de mivel szokott kinn kószálni félek hogy esetleg mérgezett dolgot evett, inni azóta sem iszik, most alszik, semmit nem eszik, hiába adok neki húst, tejet vagy bármit, beleteszem a szájába de helyette lenyelni nem tudom, remélem tényleg csak a gyomrában levő ször miatt ilyen bár aggaszt, hogy azóta már sárgás színt öltött a hányása,
2016. jan. 11. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs másik orvos, ahhoz vidd holnap, aki van. Ne hagyd magad "lerázni". A hányása egyáltalán nem szőrcsomótól van, az biztos. Állatkórház nincs a közeletekben? Tudom, nem olcsó dolog elvinni, ott is fizetni. De ha van rá lehetőséged, tedd meg.
2016. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Estére egész jól lett, még evett is, rágott egy csontot, az éjjel aludt, de még mindig nyàladzik, kicsit bágyadt...

A legközelebbi nagyváros hozzánk, Nyíregyháza, tőlünk 70km-re... Biciklivel elèg nehèz lenne eltekerni odaáig eghy macskával a kezemben :(

2016. jan. 12. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!