Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Osszeszoktatas, de hogyan?

Osszeszoktatas, de hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 4 eves kandurkam, kasztralt, normal,hazicica. Lakotars hozott egy meregdraga Oriental Shorthair cicat, 4 honapos elvileg kasztralt.

Akarmit probalunk, a nagy fuj,a kicsire. Sehogy nem tudjuk osszeszoktatni oket.

Mindent probaltam.. Takaro, takaro a nagy etetoje alá, hogy a szagot osszekapcsolja a kismacskaval.. Nem mukodik.. Semleges szoba, ahol egyik macska se volt, felvittuk oket, ugyanugy fuj. Nem bantja, csak fuj es morog.


Mit csinaljunk meg?


Elore is koszi


2016. jan. 11. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt amikor a meglévő cica mellé befogadtunk még egyet.Először azt hittem hogy soha nem fognak kibékülni mert morogtak,fújtak egymásra.A régebbi cica el is bújt és nem is akart barátkozni.Fél napig kerülték egymást meg több méterről nézték de morogtak még.Aztán másnapra elkezdték kergetni egymást,verekedtek de nem durván,egyik sem sérült meg.Egész nap ez ment,néha még fújtak egymásra de utána meg úgy futkostak mintha játszanának.Este már együtt aludtak és azóta imádják egymás,el sem lehetne választani őket:)

Mindenképpen vágjátok le mindkét cica körmét.(sima olló nem alkalmas)

Kézben fogva ne próbáljátok őket közelíteni mert azt nem viselik jól.Azt viszont érdemes megpróbálni hogy minden alkalommal közelebb eteted őket egymáshoz,erről csak olvastam de működhet.Valószínű amúgy hogy egyszer mindenképp verekedni fognak mert a nagyobb cica bizonyítani akarja hogy ő az erősebb és a kicsi megadja magát.

2016. jan. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel nem 1 gazdajuk van, kulon szobaban elnek, kulon esznek
2016. jan. 12. 07:52
 3/4 anonim válasza:
A régebbi macska féltékeny lehet mivel egy új fiatalabb cica került hozzátok.Természetesen bizonyítani akarja erejét az idősebb, azzal hogy a kisebbiket megveri.Olyan dolgot találj ki ahol a macskáknak együtt kell valamit csinálnia.
2016. jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az új macskát, be kell zárni olyan 2 hétig abba a szobába, ahol a lakótárs lakik, mivel az idősebbé a nagyobb terület. Naponta 2 alkalommal összeszoktatási akciót kell csinálni. Szimplán beviszed a nagyobbat a kezedbe a kicsihez, ez öt percig tart. utána ismét bezárod. két hét kell, mire összeszoknak.

Ha nincs mázlid, az összeszoktatás stresszel jár és a stressz struvit köveket okozhat a macskának, a kasztráltaknál eléggé gyakori.


kétszer megjártam, tudom mit beszélek. Sok sikert.

2016. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!