Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért köpködnek sokan azokra...

Miért köpködnek sokan azokra a macskatápokra amik az átlagember számára elérhetőek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl a whiskas-ra és társaira. Nagymamám mindig ilyen árkategóriájú macskakajákat vett, sőt volt, hogy ha az nem volt akkor pl sparosat és maradékot is adott a macskáinak és mégis mindig öregségben pusztultak el a macskák. (utcáról befogadottól a törzskönyves perzsáig mindenféle macskája van/volt)

2016. jan. 14. 18:14
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Pl. sosem vett royal canin-t vagy purina-t, mégsem voltak a macskák vitaminhiányos elkorcsosult állatok, itt rengeteg olyan kérdést-választ látok ahol ezeket az aránytalanul drága tápokat istenítik. Nagyrészt reklám, hogy ennyivel másabb lenne az a táp nem?

(egy rokonom dolgozott Németországban ahol macskatápokat készítettek és azt mondta, ugyanabból van az összes szinte.)

2016. jan. 14. 18:17
 2/29 anonim válasza:
20%
Mert ostobák. Minden macskaeledel az húsfeldolgozókból küldött maradékból készül.
2016. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
azért tényleg van különbség a hústartalom miatt is, de sokan túl sokat látnak bele. Ha nem viszed kiállításra ahol sok apróságot néznek (szőr fényesség, satöbbi), a középkategória bőven elég... Whiskas, Kitekat, Purina, stb. Royal canin hiába premium, de röhejesen drága szerintem.
2016. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

egyszer nézd meg ezeknek az összetevőit, és megérted...

erre nem lehet mit írni, érvelhetünk akármivel, akkor sem fogod elhinni

ha fontos a kisállatod egészsége, akkor tegyél meg érte mindent

2016. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Mert gyakorlatilag ezekben nincs hús, a macska pedig húsevő állat. Ezt hívják minőségi éhezésnek. (Mintha te csak chipset meg lekváros kenyeret ennél. Éhen nem halnál ugyan, de ugye nem kapnád meg a normális egészséges élethez a tápanyagokat).

Ha a drága táp túl drága (ami nagyobb részt húsból áll), akkor nem kell venni, hanem helyette lehet igazi hússal etetni, az olcsóbb.

2016. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
25%

Elég húst kap a konzervből.


De azért a drágább macskakaják sem olyan drágák. Egy whiskas steril kilója 1200ft, egy royal caninnak meg 1800 nálunk.


Egyébként tök mindegy ki mit ajánlj, másik három az ellenkezőjét fogja, kb mint az intel-amd, android-wp konzol-pc háború

2016. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

azért a számítástechnikát ne keverjük ide... :)

gondolom te sem eszed meg a legolcsóbb felvágottakat

2016. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
Én azt nem értem miért a whiskas? Az például tényleg egy pocsék kaja, alig van hús benne (és a macska ragadozó ugye), tele van szarral. Ennek az árán már lehet venni jobbakat is. Persze lehet hogy nem a sarki boltban hanem interneten kell rendelni. De még az is jobb, mert házhoz jön mondjuk a 10kilós kaja, nem a boltból kell hazarángatni. Ja persze a nagyi mit ért ehhez, nálunk is én rendelem az állateledelt a nagyi macskáinak, anyuméknak is. Ahogy az sem mindegy te mit eszel, úgy az sem mindegy a macska mit eszik. Legalábbis annak akit érdekel az állata.
2016. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
de akkor a nagyi macskái miért olyan szép egészségesek ha mégsem az extrém minőségű kutyafülét eteti velük? :)
2016. jan. 15. 00:30
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Én próbálom a legjobbat adni a cicámnak a lehetőségeim szerint. Ezért próbáltam ki mindenfélét, hogy megtaláljam a megfelelőt. Persze nem az állateledel boltban kerestem, mivel a város határában van csak és kocsi nélkül nagyon macerás megközelíteni. És szerettem volna egy olyat találni amit a szüleim is meg tudnak venni és nem össze vissza etetjük mindennel. Ezért maradtunk a Perfekt fit és a Purina One -nál. A többihez képest ez a jobb kategória. De persze igy is allergiás lett a cicám a sok tartósítótól és a csirkére.


Azóta úgy keresek tápot állateledel boltban, hogy legyen:

- nagy kiszerelés

- ne tartalmazzon semmilyen szárnyast és annak származékait

- sterilizált cicáknak való legyen

- ne tartalmazzon tartósítószert és színezéket

- megfizethető árban legyen.


Na ezeknek a feltételeknek egy csomó nagy márka sem tud megfelelni. Pl. Royal caninból néztem van steril, de mondjuk csak csirkés stb.(nem emlékszem pontosan)

Úgyhogy nálam a jó nagy %-os csirkés hústartalom kifejezetten rossz.

2016. jan. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!