Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy nagytestű cica ellátása? (minőségi táp, konzerv, vitaminok, alom, állatorvos, stb. )

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy veszek magamnak egy macsekot, már régóta ez az álmom, és szeretném tudni, milyen költségekkel jár havonta.

2016. jan. 15. 17:47
 1/5 anonim válasza:
51%
Ha a Maine Coon érdekel, akkor a Royal Canin 10kg-os táp 14000Ft volt, és volt hozzá plusz két kiló, de ez így akciós volt. Ez 4hónapig elég. Napi egy alutasak kell, az kb 100Ft/nap. Az almot rendszeresen cserélni kell, egy olcsóbb kategóriás 1400Ft, a 10 kg-os 1 hétig bírja. Szőrcsomóoldó havonta 800 Ft.Tehát összességében kb. 12000 Ft havonta, ha finnyás. Mi sajnos nem tudjuk mással etetni, mert csak a Royal Canin Maine Coon tápot eszi meg, és csak a Wiskas alutasakot. Ha mást adunk, inkább nem eszik, és fogyásnak indul. A Royal Canin egyébként nem jó, mert szorulást okoz, a macskának, így fontos, hogy kapja az alutasakot is és a szőrcsomóoldót. Vannak más tápok, amik nem okoznak szorulást, de azok még drágábbak, pl. Trovet, Royal Canin sensitive.
2016. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod én úgy 5-10ezer között gondoltam, mert nagyrészt nyershússal etetném, ugyanis vannak csirkéink, de persze egy minőségi táppal keverve...így azért kevesebb.
2016. jan. 16. 10:07
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
51%

Nagytestű cica.. nem tudom itt most mire gondolsz...


A maine coon-ok rengeteget esznek kis koruktól kezdve...


Minőségi táp: taste of the wild, acana, orijen, applaws, porta21, purizon minden ami gabonamentes.

Konzerv: Schesir, almo nature, applaws, miamor, porta21...

Alom: biokats micro... nem porzik, nem hordja szét, és fél évente kell cserélni az egész almot...addig csak kikapkodod a pisit és a kakit és után töltessz...

Vitamin: nem kell ha megfelelő étrenden van

Állatorvos: ha jó helyről veszed a cicát akkor 1 éves koráig csak ivartalanításra kell menni, aztán pedig éves oltásokra...

Nyers csirke jó gondolat de az nem elég, ha csak nyers húst kap... lehet Barf-ozni, de ahhoz is kellenek vitammin porok, adalékok stb...


Itt nézelődj árakról, szinte a legkedvezőbb magyarországon: [link]

(meghívót szívesen küldök neked, első vásárlásból 10% kedvezményt kapsz)

2016. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 12 ezerből 5 cicát etetek havonta, kapnak emberi eledelt is, pl. a krumplit összesütve hússal imádják, tejfölös ételeket is szeretik, szóval kapnak ételmaradékot, és olcsó párizsit. Szép gömbölyűek. Ha nem ragaszkodsz a fajtiszta luxuscicához, akkor menhelyről, állatvédőktől vegyél magadhoz egy kiscicát, vagy ismerőstől. Nekem csak olyan "falusi" cicáim vannak, saját alomból és idevetődött kóborkák. Olcsóbban kell őket "üzemeltetnem". Ugyanúgy tud dorombolni egy hétköznapi cicus, mint egy méregdrága, de természetesen te tudod, hogy milyet szeretnél. Nálunk kijárósak, kertes házban lakunk, alomra minimális a költésünk.
2016. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, igen Vicuska én is úgy gondoltam, hogy egy minőségi táp, és mellé a hús... na igen meg az alom, és a szőroldó ...ez még belefér :) és még lehet egy menhelyi cica is kedves utolsó :) másra úgysem költök a cicákat meg szeretem! :)
2016. jan. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!