Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora költséggel lehet...

Mekkora költséggel lehet számolni havi szinten macskatartásnál?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen szeretnék macskát befogadni, felvettem egy menhellyel a kapcsolatot. Azt mondták úgy is szívesen veszik a segítségemet, hogy még sosem volt macskám (kutyás voltam), nem olyan ördöngös feladat.

Az ideiglenes befogadók állják a kaját és az almot, az állatorvosi költségek a menhelyé. A kérdésem tehát, hogy havi szinten kb. mennyibe is kerülne mindez nekem?



2016. jan. 17. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum 5000 forint a macskakaja függvényében. Én 1 kg száraz kaját veszek neki kb 1200 forintért és az 2-3 hétig kitart. A Macskaalom 500 forint körül van 5 literes kiszerelésben, de az is ugye változó, hogy milyet veszel. Meg persze a kiegészítők első cicánál. Tálkák, alomtartó, játékok, stb. A járulékos költségek magasabbak, pl. bútor újrakárpitozás és tárasai :D De ha macskaőrült leszel, akkor szépen el fogsz szállni, különböző kényelmi berendezések miatt. Persze a négylábúnak, nem magadnak :D
2016. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 5 ezernél nem több. Legalábbis én a 3 kutya mellett szinte észre sem veszem a macska kiadásait. Kap konzervet, tápot, tejet, de egy-egy falat felvágott és egyéb is leesik neki. Akár maradékon is nagyon jól elvan.

Alomra én nem költök, mert kimegy a dolgát elvégezni, bent csak eszik és alszik.

2016. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én panelban lakom, úgyhogy nem tud hova kimenni sajnos. :)

Az előző albérlőnek volt macskája, úgyhogy az itthagyott bútorok miatt nem kell bemutatni mit képesek tenni pl. a kanapé sarkával. :)

A tálkák, játékok, fekhely, egyéb járulékos költségeket belekalkuláltam, de ez csak egyszeri kiadás, második és harmadik macska is fogja tudni használni őket. Inkább a kaja mennyiségre és alom mennyiségre voltam kíváncsi, hogy ez mennyibe kerülhet.


Közepes testű kutyás tapasztalatom van, de ez a kettő nyilván nem összehasonlítható költségekben.

2016. jan. 17. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb kiadás a táp (attól függ milyet választasz).

Mi néha csirkemellet is adunk a táp mellé (kb 2 havonta 1-et)

A legolcsóbbnak a csomósodós almot találtuk (elég hetente cserélni, hét közben csak tisztítani)

2016. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én közepes minőséggel etetek. Szárazból Purina One-t, Cat Chow-t (kb. 1400/kg), konzervből (most éppen) Aldis Shah-ot (200g/180Ft). Ezek nagyjából 4 e Ft. Alomból 20 kg/zsák, 2200 Ft. szóval nagyjából valóban kijön 5 e Ft körül.
2016. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!