Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica örökbefogadása?

Kiscica örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Egyik nap már írtam, és tök jól indultak a válaszok, de hamar törölték a kérdésem.


A lényeg, hogy kölyök cicát szeretnék örökbe fogadni, de kb. mindenhol mindenféle szerződés, meg ilyen-olyan pénz hegyek, meg mit tudom én hogy mi kell.

Próba idő, és még sorolhatnám.


Az ingyen elvihető hirdetések, felnőtt cicákkal van tele, de én kutyához akarom szoktatni.


Van valahol olyan hely/oldal vagy akármi, ahol egyszerűen, csak örökbe lehet fogadni egy sokszorosan keverék, teljesen hétköznapi házi macska kölyökből 1 darabot?

(Budapesten)


2016. jan. 18. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj tavaszig, tele lesz minden ingyen elvihető kiscicával (teszem hozzá, sajnos). Az apróhirdetéses oldalakat nézd majd.
2016. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kiscica pont hu

tele kiscicákkal, mostani dögöm is onnan van, 3 hónaposan hoztam el.

2016. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jan. 19. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a normális, ha van örökbefogadási szerződés. Az téged is véd, meg az örökbeadót is. A próbaidő is inkább neked jó, hiszen ha nem megy az összeszokás, visszaviheted. Miért baj ez?

Természetesen ki szokták kötni, hogy az ivartalanítás feltétel, de ha ennyit sem tudsz a cicára szánni, akkor inkább ne fogadj örökbe.

A macska később is sok költséggel jár majd: oltások, ivartalanítás, megfelelő minőségű tápok, betegség esetén állatorvosi költségek, ha benti cica, akkor kaparófa, játékok.

Miért szeretnél kiscicát, egyébként?

2016. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A macska később is sok költséggel jár majd: oltások, ivartalanítás, megfelelő minőségű tápok, betegség esetén állatorvosi költségek, ha benti cica, akkor kaparófa, játékok."


Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, hisz sok éven át volt cicám.

Egész pici korában találtuk az utcán betegen, vittük orvoshoz.

Mindent megadtam neki (néha már-már túlságosan elkényeztettem).

Idős korában vesebeteg lett, és minden orvosi kezelés, gyógyszer és infúzió ellenére örökre elaludt.


Ez volt 2015 szeptemberében.

Akkor egyből szerettem volna egy új cicát, de féltem, hogy megszól a környezetem, hogy nem is gyászolom a cicámat eléggé.

Viszont egyszerűen nem tudok macsek nélkül élni.

Látom, hogy a kutyának is hiányzik, keresi még mindig.


Nem tudom, hogy miért kell a próba idő, hisz 2-3 nap után a pici is megszokja az új helyet, és fel sem merülne bennem, hogy visszavigyem, mert az alom mellé kakilt, vagy ráfeküdt a frissen mosott ruhákra.


A szerződéssel az a bajom, hogy sok ilyet olvastam már, és olyan durva megkötések voltak, amit még egy ember gyereknél sem írnak.


X időközönként látogatás, fényképek arról, hogy elég jó körülmények között lakom, meg bemutatkozó levél, számla kivonat, hogy van elég félretett pénzem állatorvosra, előre vegyek meg cica fekhelyet, cica almot több zsákkal, saját autó feltétele, hogy időben tudjam állatorvoshoz vinni (az van, tehát nem ezzel van gondom hanem a hozzá állással), előre vegyek meg 10-20 kg extra prémium tápot és még sokáig sorolhatnám.


Tehát a használt cica hordozó ami az előzőtől maradt gondolom már nem is lenne megfelelő.


Ha van egy macsekod, Te sem arra vágynál, hogy hetente zaklassanak, hogy mikor milyen macska tápot vettél, küldd már a fényképeket, hogy most épp mit csinál a cica, ja de jövő héten jönnek ismét személyesen megnézni, hogy hogyan is van, és társai.

2016. jan. 20. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

A négyes vagyok. Én is nemrég fogadtam örökbe egy cicát, szerződéssel, de ott nem voltak ilyen durva kikötések, pedig egy fajtatiszta, kiállításokat is megjárt cicáról van szó.

Így már érthető, ha berzenkedsz. Őszintén szólva én még nem hallottam ilyenről, hogy valaki banki igazolást meg látogatási lehetőséget kérjen... Akkor bocs az okoskodásért.

Tényleg ez lenne az általános? Azt gondolná az ember, hogy sokan alig várják, hogy valaki vigye el tőlük a nem kívánt szaporulatot!

2016. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi az általános, olyan sokat nem olvastam.

Valamilyen állatvédő szervezetre bukkantam, és ott nézegettem cicákat.

Általában mindegyikhez oda volt írva, hogy: SOS gazdi kereső.

Aztán volt egy szimpi kiscica, kb. fél éves lehetett, már nem tudom pontosan.

Rákattintottam és ott voltak ezek leírva.


Feltétel volt, egy bemutatkozó levél, aminek elbírálása után döntenek, hogy kihez is kerüljön a cica.


Volt még pluszban pár cucc, mint pl. a szerződés ellenére, (amiben vállalom az ivartalanítást) el fog valaki velem jönni az állatorvoshoz, hogy tényleg biztos legyen.


Ja, meg ennél (egyre többnél látom) ki volt kötve, hogy semmiképp nem engedhetem ki az udvarra, csak a lakáson belül tarthatom.


És tényleg egy kis keverék házi cicáról volt szó, nem egy törzskönyves 70-200 forintosról.


Az még ok, hogy pár havonta küldök valakinek egy képet, vagy pár sort írok amikor ráérek vagy van kedvem, de ez több mint túlzás.

2016. jan. 21. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!