Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tűnik el olyan sok...

Miért tűnik el olyan sok fekete macska?

Figyelt kérdés

Eddig nem is gondoltam volna, hisz a menhelyek tele vannak cicákkal és kb. mindenhol ingyen elvihető macskák vannak. Nekem is egy teljesen fekete cicám volt, ami eltűnt. Ekkor ugye minden követ megmozgattam, és minden lehetséges helyen kerestem, hirdettem, stb.

Talált-elveszett cicák százait néztem át, és elég sok volt az elveszett macskák között a fekete.

A foltos, a cirmos, a fekete de valamilyen mintás, meg mindegyik gazdira vár, viszont a teljesen feketéket meg a gazdájuk keresi.

Teljesen átlagos házi macskákról van szó.


2016. jan. 20. 10:45
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem sokan babonásak, ezért vannak akik vadásszák a fekete macskákat...
2016. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az első is írta, rengeteg fekete macska esik áldozatul sátánista szertartásoknak...
2016. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Azért, mert a gazdik nem vigyáznak rájuk, nem ivartalaníttatják őket, így amikor szerelmesek, az autók alá szaladnak meg egymást nyírják ki.
2016. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Azért, mert a gazdik nem vigyáznak rájuk, nem ivartalaníttatják őket, így amikor szerelmesek, az autók alá szaladnak meg egymást nyírják ki."


Az enyém 4 hónapos volt amikor eltűnt.

2 hónap múlva lett volna esedékes az ivartalanítás.

Mindig vigyáztam rá, az utcában mindenki kedvelte és ismerte.

Csak a kapu elé ment ki néha nézelődni, nem mert távolra menni.


Az összes eltűnt cicáról nincs információm, de többeknél oda volt írva, hogy ivartalanítva és chip-elve.


Tehát nem csak egy házi pók felelősségével tartotta a többség a cicáját.

2016. jan. 20. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

A benti tartás ezért biztonságosabb sokkal. Az én cicám soha nem tűnt még el és nem is fog, mert mindig tudom hol van. Valahol a lakásban, biztonságban, melegben étellel és tiszta vízzel.

A kinti macskák sokszor esnek áldozatul kóbor kutyáknak, autóknak, mérgeknek vagy állatkínzó embereknek.

A fekete szín általában hátrány az örökbeadásnál, mert a babonás emberek egy az egyben elutasítják ezeket az állatokat, mások meg inkább valami különlegesebbre vágynak és ezért mellőzik sajnos.

Pedig ők is ugyanolyan szépek és kedvesek, csak épp a szőrük fekete.

Abban is lehet valami amit az elsők írtak, hogy a szadista elmebetegeknek meg külön előny, hogy fekete a színük. De ezt ugye nem tudjuk meg soha. Sem azt, hogy mi történt az eltűnt cicákkal.


Nagyon sajnálom őket és a te cicádat is, de ha biztosra akarsz menni, a jövőben benti tartásra vegyél magadhoz cicát.

2016. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kinti macsek volt, kinti-benti lett volna, most még picin csak néha ment ki.

Az előző cicám is kinti-benti volt, ő egy fekete-fehér foltos, és sosem tűnt el. Pedig 3 éves korában költöztünk is, és természetesen vittük magunkkal.

2016. jan. 21. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!