Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet szüleim macskájá...

Mi baja lehet szüleim macskájának?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy egy idős, 11 éves Korát fajtájú macskáról van szó. Igazán sose volt teljesen egészséges, picike maradt, nem érte el azt a méretet, amit egy egészséges felnőtt macskának minimálisan kellett volna. (Alig több 1-1,5 kilónál). Régen az állatorvos (még kb. 10 éve!!) azt mondta, hogy macska AIDS-e van, amivel igazából nem tud mit kezdeni, mert gyógyítani ugye nem lehet, és egy jó körülmények közt tartott macska el tud így évekig is élni. Na de ennyi ideig??

Nem voltak gyakran nagyobb betegségei, így állatorvost se kellett hívni nagyon hozzá, de gyakran ,,köhécsel", és rendkívül nehezen viseli a hideg időjárást. Egy óránál többet nem bír elviselni kint. Illetve rengetegszer, naponta többször rájön, hogy össze-vissza ugrál, állandóan vakaródzik, a fülét se tartja normálisan, sokszor még szó szerint a füle is ketté áll. Ezen kívül állandó jelleggel nyávog hangosan és járkál fel alá idegesen. Gondoltak bolhára, de állítólag nem találtak semmit.

Fontos azt is megemlíteni, hogy van másik 3 macska (normális házi macskák, nem különleges fajták), azokkal nem képes kijönni. Állandóan nekik támad, alkalmazkodni nem tud hozzájuk, úgy is mondhatnám, hogy ,,antiszociális".:D Megveri őket, pedig maguktól nem szokták bántani.Általában az emberrel is ilyen szeszélyes, nem az a fajta amelyiket lehet babusgatni állandóan.

Egyébként ivartalanított nőstény. Sajnos egyértelműen látszik, hogy ,,nem oké".:/

Ha valakinek van tapasztalata hasonló esettel, vagy látott már ilyet, és van ötlete, mi baja lehet, megköszönném, ha megosztaná velem!


2016. jan. 21. 17:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Állatorvos nem talált egyébként újabb szervi bajt azóta, csodálta, hogy még él. Én leginkább valami ,,idegi alapú" dologra gondolnék, lehet ilyen egy macskának? Illetve lehet, hogy az említett betegsége miatt van?
2016. jan. 21. 17:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ez már egy másik állatorvos volt, és ő meg nem mondta, hogy macska AIDS-es lenne, mint amit a másik mondott. Érdekes.
2016. jan. 21. 17:21
 3/7 Kincsesne ***** válasza:

Csodálkozom, hogy emberek ugyan miért tartanak egy olyan kisállatot, amely csak gondot okoz, örömet nem?

Miért hagyjuk, hogy ÁLLATOK uralkodjanak felettünk?!

Miközben EGÉSZSÉGES MAGZATUKTÓL milliószámra "szabadulnak meg" anyának látszó gyilkosok, - a magyarság fogyásának ez egyik komoly oka! (Másik ok pl. a túlzott arányú kálisót tartalmazó konyhasóval való folytonos népmérgezés, amely meddőséget is okoz, a szívhalált is elősegíti...!)

Ha a törvények IGAZÁN tiszteletben tartanák az ÁLDOTT ÁLLAPOTÚ ASSZONYOKAT, talán orvos sem akadna bűnsegédnek a magzatgyilkosságokhoz, és talán a magukat csupán nemzőnek szánó apák is meggondolnák, kivel és hogyan állnak - szóba.

Ezekhez az országos gondokhoz képest nemcsak a macskát látom betegnek, hanem azokat is, akik tartják, mert nem jut eszükbe ettől a GONDTÓL megszabadulni. Mert ettől aztán meg lehetne!

Bocsássanak meg, - de nem én fordultam ILYEN kérdéssel ehhez az internetes fórumhoz...

2016. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsásson meg, Önnek sok álláspontjával én is egyet értek, (abortuszellenesség) de nem is enyém a macska, nem magam miatt írtam ki a kérdést. A szüleimé a macska, és én kíváncsi vagyok mi lehet a baja, hogy esetleg másnak volt -e ilyesmivel tapasztalata. Azt hittem arra való ez az oldal, hogy az ember az éppen őt érdeklő témakörbe kérdéseket tehet föl és nagy valószínűséggel olyan jellegű válaszokat is kap, ami oda illik, vagy ha nem tud senki rá kézenfekvő választ, akkor inkább nem ír semmit. Ez amit Ön írt, egyáltalán nem ide tartozik, még abban az esetben sem ha van benne igazság (sajnos nagyon is sok). Lehet, hogy vannak ennél nagyobb problémák is, sőt biztos, hogy vannak, de attól még nem kell így beszélni egy háziállatról sem, ahogy Ön tette, de egy kérdezőt sem kell így látatlanban lehordani, csak mert épp egy ilyen ,,piti" kérdést mert föltenni. Higgye el nekem is van ezer más bajom az életben ettől függetlenül, és nem kell már rögtön leírni engem mindenfélének.
2016. jan. 24. 21:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nagyon hasonló az álláspontunk a válaszolóval sok téren, de arról más témakörben vitázhatnánk... Épp ezét úgy érzem, ez az oldal kezdi elveszíteni az értelmét.

Egyre ritkább a tényleges válasz az adott kérdésre, egyre több válaszoló eltér a kérdés témájától, ki-ki ilyen országos problémákra célozgatva, vagy (rosszabb esetben) elpoénkodva a választ.

2016. jan. 24. 21:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert, mégis mit tegyenek altassák el,vagy dobják ki az utcára?
2016. jan. 24. 21:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Akármennyire is nehéz elhinni, és elfogadni, van olyan aki SZERETI az állatokat, és MINDIG is lesz, HA TETSZIK HA NEM!! Akinek NEM TETSZIK az írjon más ,,komolyabb" témakörbe, ott még hasznát is veszik.
2016. jan. 25. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!