Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának tablettát minden nap?

Macskának tablettát minden nap?

Figyelt kérdés

Idősődő (11 éves) cicámról kiderült ma, hogy szívbeteg... az orvosa gyógyszeres kezelést javasolt, mint egyetlen szóba jöhető megoldást.

Mivel először nem tudták, mi baja, és antibiotikummal próbálkoztak (egyetlen tünete a köhögés), elég frissek az élményeim arról, hogyan nem lehet egy macskának tablettát beadni. És mostantól naponta 2x kéne ezt megoldani, ráadásul úgy, hogy az esetek egy jó részében ezt ember kellene, hogy megoldja.

Nehezítő tényező, hogy a macska sajnos rossz evő, úgyhogy elég necces az, hogy belekeverem a kajájába. Főleg, hogy a fogkövesedés miatt 2x kezelték már altatásban, tehát igazából neki a nedves táp nagyon nem tesz jót.


Az orvos említett egy tabletta beadó csipeszt, amivel szerinte 2 mp az egész, de hiába keresem a neten, fogalmam sincs hogy ezt hol lehet megvenni? Ha valaki már találkozott ilyennel, segítene, hogy hova menjek? Illetve akinek van épkézláb ötlete, hogy ezt a mindennapokban hogyan lehet megoldani, megköszönném!



2016. jan. 21. 18:32
 1/10 A kérdező kommentje:
jav: ezt EGY ember kellene, hogy megoldja
2016. jan. 21. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a kutyámnak egy falat májkrémbe keverem az összetört tablettát, a cicának meg lehetne pl. krémsajtba.(Szalvéta között töröm porrá)
2016. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szafica ***** válasza:

A kajába keverés még talán a legjobb ötlet.


Viszont engem érdekelne, hogy hogy köhögött a cica, milyen régóta stb, mivel az én cicám már kb 2 hónapja köhög. Eddig még nem vittük állatorvoshoz, mert volt, hogy 1 hétig nem köhögött egyáltalán, volt hogy naponta,de mivel most már a naponta/kétnaponta köhögés kezd állandó lenni, így el akarjuk vinni. De félek, nehogy ez legyen neki is a baja,bár az asztma valószínűbb, mivel köhögőroham jön rá. :S

2016. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:

En nem is tul reg kellett adni tabit 6 cicamnak napi 2x.

Elsajatitod a technikat es sikerul is :)

Leulsz az asztalhoz leteszed a cicat egy magassagba veled... Bal kezeddel atoleled fogod... Jobb kezzel nyitod a szajat es a gyogyit gyors lenyomod a torkan jo melyre...

2016. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a kajában való elrejtés nagyon kevés eséllyel fog bejönni, de írtam is a kérdésben, hogy a cica rossz evő, válogatós, finnyás, ha valaki egyet tüsszent 100 méteres körzetben akkor inkább nem eszik típus... jutifalatot, sajtkrémet, májkrémet soha nem szokott kapni, nem is igényli.


Egyébként karácsony óta köhög, naponta általában 1x. Először antibiotikumot adtak, arra nem javult, megröntgenezték, ott nem láttak a tüdején semmit, és erre ma jött a szív uh.

2016. jan. 21. 19:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Vicuska, köszi, ezt így ki fogom próbálni! Mármint hgoy asztalra teszem. Az antibiotikumot ketten próbáltuk neki beadni úgy, hogy hanyatt döntöttük, hát nem nagyon jött be a szitu, a macska halálra rémült és az utolsó tablettát nem is lehetett neki beadni, annyira ellenkezett.
2016. jan. 21. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a szitut ismerem sajnos. Az én cicám sem eszi meg kajával, még a kedvenc kajájával sem, mert érzi a gyógyszer szagát.

Ne döntsd hanyatt! Az asztalos módszer a legjobb. Nézd meg a dokinál legközelebb, hogyan kell kinyitni a száját, így nehéz leírni. Igazából a bőrét kell hátrahúzni a fején, azzal a kezeddel, amiben egyúttal fogod. Nem tudom jobban leírni, ezt inkább mutatni tudnám. :)

Én simán kézzel (ujjal) nyomom ilyenkor a torkára, aztán becsukom a száját, hogy nyelje le. Persze közben előadja a halálhörgést :)

Nem irigyellek, szegény cicának is tortúra ez, de ha muszáj, muszáj...

Amúgy sima fém, háztartási hosszúszárú csipeszt is lehet használni (talán irodaszeres áruházban vagy patikában kapsz), nekem az nem ment, nekem kézzel könnyebb volt.

2016. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kellett tablettázni a cicát, és egy sor kajába rejtés után kiderült, hogy neki a malátapasztába tétel volt a nyerő :D Szó nélkül bevette vele
2016. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:
Én a csipesztől félek nehogy felsértsem a szájpadlását...
2016. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ma elkezdtük a gyógyszerezést este. Feltettem asztalra, és próbáltam úgy hátrahúzni a bőrt a fején ahogy a doki mutatta, de nem működött. Kínunkban röhögtünk hogy a macska szeme előbb esik ki mint hogy kinyitná a száját... szerintem direkt még rá is szorít. Szőroldó (maláta) pasztába próbáltam én is keverni, de messziről kiszagolta és elfordult. Pedig azt imádja. Többszöri próbálkozásra sikerült letuszkolni a torkán, és utána köhögött.:(((( Rendeltem tablettabeadót, de eléggé kétségbe vagyok esve, ugyanis most átjárok a cicához, de minden nap 2x nem lesz ott mindig két ember, és még így is nehéz beadni neki, egy ember ezt hogy fogja megoldani, nem tudom...

Ráadásul kiszagolja már a szándékot is, és így még megsimizni is alig hagyja magát, elbújik stb., szóval ez most egy tortúra.

2016. jan. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!