Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gyógyítsam meg a...

Hogyan gyógyítsam meg a cicám? Van ötletetek hogy mi mást tehetnék esetleg látott valaki már ilyet?

Figyelt kérdés
gombás a háta, az orvos sampont adott neki, hogy mossam heti 3x vele ezt olyan kevésnek érzem, tenni szeretnék még valamit

2016. jan. 21. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Én magamon sikerrel alkalmaztam mindenféle gomba ellen a jódtinktúrát. De az színez, tehát ha fehér a macska akkor erre gondolj. Meg arra is hogy a tinktúra alkohol tartalma csípheti a bőrét ha sebes neki. Különböző jódok vannak.

De azért még várjunk további infókat, mert lehet még ennél is hatékonyabb szer.

2016. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Ja és arra is gondolni kell hogy a cica le is nyalhatja amivel kezeled. Ezért nézz utána hogy a jód okozhat-e neki gondot ha lenyalja, mert orvos nem vagyok csak egy laikus aki az internetről vette a jód gombaölő hatásáról az infót és nekem bevált.
2016. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az lenne a jó ha lenne több cica társa és a nyelvükkel sterilre nyaldosnák neki. Így szokták a macskák kezelni és fertőtleníteni a sebeiket vagy az ilyen esetet is. Ha nem érik el önmaguknak akkor a társuk szokta megtenni.

De állatorvosoktól meg kell kérdezni mivel kezelhető ami:

- Nem gond ha lenyalja,

- Hatékony,

- És lehetőleg nem színezi el a cica bundáját.

2016. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem ne kenj rá semmit az orvossal való egyeztetés nélkül. Az a sampon gondolom gyógyszer tartalmú cucc, nem mezei kozmetikum. Ha nekiállsz önállóan kezelgetni, akkor akár össze is akadhat a két gyógyszer amivel árthatsz. Ha már annyira szeretnél tenni valamit, akkor nézzél vitamin és immunerősítő készítményeket, a gombásodás összefügg a legyengült immunrendszerrel.
2016. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adj neki immunerősítőt. A gomba sok esetben akkor alakul ki, ha meggyengül az immunrendszer.


[link]


[link]

2016. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne gyogyítsd otthon, mert bizonyos szerek , ha nem gomba és gombaírtót használsz csak rosszabbat teszel vele. Vidd másik dokihoz, aki igényesebb és vesz börkaparékot. Szemre nem lehet tudni csak ha nagyon jellegzetesek.
2016. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!