Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi válthat ki dührohamot egy...

Mi válthat ki dührohamot egy macskánál?

Figyelt kérdés

Már nem először fordult elő, hogy a semmiből, egy tök átlagos dorombolás-bújás után 1 másodperces eltéréssel dührohamot kap a macska, harap, szorítja a a kezem, karmol, de véresre. Most például leültem az ágyra, odajött hozzám, játszott, bújt, dorombolt, és az egyik pillanatról a másikra már szorongatta a kezem, fogával átszakította a pulcsimat úgy harapta a karomat, nem tudtam leszedni, ráadásul lecibálni se akartam mert nekem is fájt, véresre karmolt, és egy nagy lyukat csinált a pulcsimra.

Adtam neki egy hatalmas pofont, mert igencsak fájt, aztán leszállt rólam, és újra visszaugrott, akkor megint kapott, mert nem tudtam mást csinálni, a "Nem szabad"-ra vagy a "Sicc"-re ilyenkor nem hallgat.

Most meg mintha mi sem történt volna, nyávog, hogy ő játszani akar, nekem meg ahány körme annyi véres párhuzamos karmolás a kézfejemen, és mély harapás nyomok a karomon.

Mi váltja ki ezt a semmiből jövő dührohamot? Mit lehet ezellen tenni?

1 hónapja voltunk állatorvosnál, akkor szóba hoztam ezt a viselkedést, és azzal rendezte le, hogy csak játszik. ÍGY?!

Benti ivartalanított házi fiú cica, kb. 8 hónapos.

Egyébként egy angyal, bújós tünemény, sokat játszunk, finom házi kosztot kap, de mellé kap jutalomfalatot, száraz tápot, alutasakos konzervet is. Mindig friss víz van előtte, napi 2x cserélem.



2016. jan. 22. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul néha, nem kell neki különösebb jelentőséget tulajdonítani, hanem válik rendszeressé. Ha azzá válik, akkor gondolt át, hogy történt e olyan változás mostanában, ami a cica mindennapi életére kihatással lehet.
2016. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy cica tavaly úgy döntött, hogy a mi kertünkben fog lakni. És süldő cicaként bekapta a legyet, lett 2 kiscica, egy vörös cirmos kandúr és egy foltos trikolor lány.

A kandúr volt olyan kiskorában, hogy elég durván játszott. De a cicamama és a cicatestvére is morgott ilyenkor rá, és ha az én durva férfi kezemmel tette, én is nyüszítést próbáltam brummogni a mély hangomon. Fokozatosan szokott le róla, mindig jeleztem, hogy ez fáj.

Mostanában a körmei visszahúzására próbálom szoktatni, mert amikor megjelenek odasündörödik mellém, hozzámtörleszkedik, és felágaskodik, a térdemre teszi mancsocskáit és megtámaszkodik. És elkezdi a tejtaposó mozdulatokat, persze mind a tíz körme kimeresztve.

2016. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem rendszeres, de előfordul.

Azt a nyüszítőset majd kipróbálom, köszönöm.

Karomvisszahúzásra hogyan tanítod?

2016. jan. 22. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor feltámaszkodik a lábamra és kiereszti a karmait. akkor alulról felfelé próbálom két ujjam közé venni a tappancsát, és a középső talppárna megcsikizése, vagy megnyomása hatására visszahúzza...
2016. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor támad, erősen fújj a pofájába. Egymást is úgy teszik helyre. Nekem egy idősebb és egy fiatal cicám van, mikor megunja a vegzálást az öreg, úgy fúj, mint egy gőzgép, rögtön tudja a kis lökött, hogy vissza kell vonulni.
2016. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rámorogtam és fújtam, amúgy macskamódra. Ez többnyire hatott. Ha mégsem, akkor elkaptam a grabancát, mint az anyja és jól megráztam.
2016. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!