Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól szülhet...

Mennyi idős kortól szülhet egy macska?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 21:07
 1/6 anonim válasza:
0%
Már egy éves kora előtt valamivel is akár.
2016. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
OFF: A macska nem szül, hanem fial, ellik ON
2016. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 macdln ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hogyan nevezik. (Bár az "ellés" szó nekem! egy kicsit "durva". Azt inkább nyúlra szokták mondani. Ez alapvető fogalomzavar, hasonlóan mint a "bak"-nál. Egy csomó olyan kérdés van itt, amiben ez szerepel : bak macska(/cica)...?!?! )A lényeg : A fiú macska : kandúr, a lány : nőstény. Kandúr macska nem tüzel. A nőstény cicák már 4-5-6 hónapos korban is tüzelhetnek. A 4 hónapos korban való első tüzelés relatíve ritka dolog. Több tenyésztő is már úgy adja át a cicát, hogy ivartalanítva van. Nőstényt 12 hetes kortól lehet ivartalanítani, kandúrt pedig 16 hetes kortól. Ezt neten egy cikkben találtam, nem tudom mennyire hiteles. Szerintem első tüzelés előtt érdemes elvinni a cicát ivartalanításra. (Az átlag első tüzelés:5 hónapos kor körül) Mivel kicsivel több, mint 2 hónapig tart a vemhesség, ezért, ha már első tüzelésnél "sikerült vemhesülnie", akkor értelemszerűen 7 hónapos kora körül fog szülni. Ez egyébként "elméleti" kérdés, vagy van egy kölyök lány cicád ? Mert, ha az utóbbi, akkor egy jó tanács : első tüzelés előtt, azaz 5 hónapos kora körül vigyétek el ivartalanításra. Az én lány cicám 5 hónapos korában tüzelt először, sajnos csak utána vittül el. Szörnyű volt. Mindenhova odapisilt , pedig előtte szobatiszta volt, folyton emelgette a fenekét és rengeteget dörgölőzött hozzánk és különféle tárgyakhoz is. És egyfolytában nyávogott, szinte egész nap követett, levakarhatatlan volt. De a legrosszabb szerintem a jelölés volt, ugyanis a nőstények is jelölnek. A mindenhova pisilés alatt azt értem, hogy kb. mindenhova, csak az alomba nem.,pl. a fekhelyeikre, kaparófára, a kanapéra vagy csak random az út közepére.
2016. jan. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A a legjobb, ha egyáltalán nem fial. Neki sincs rá semmi szüksége, és egy újabb alomnyi kóbor macska sem kell.
2016. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A miénk négy hónapos, lány, és ő is folyton dörgölőzik meg húzza a hasát a földön. Van egy barátja, a sárga macska, de ő ivartalanított, és hozzánk szokott bejárni.
2016. jan. 23. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor a 4 hónapos macskád tüzel. Nem egyedi egyébként, volt már nem egyszer, hogy 4 hónapos macskáról a műtőasztalon derült ki, hogy vemhes.
2016. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!