Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet? Egyik napról a...

Mi baja lehet? Egyik napról a másikra depressziós lett?!

Figyelt kérdés

Most fél éves a perzsa kislány cicám, és tegnap óta nagyon furcsán viselkedik. Látványosan unja magát, pedig eddig mindig jól elvolt a játékaival, csak az jó most, ha "velünk" játszik, ugye a hagyományos lézeres szaladgálós meg a színes fronclis bot formájában, vagy ha a a kezünkkel "birkózhat", de mi sem tudunk állandóan játszani. Folyamatosan nyávog, vagy inkább "nyöszörög", mint akinek valami nagyon nagy lelki baja van. Az eddigi kedvenc játékaival nem nem foglalkozik, pedig eddig hónapokon át, minden nap ha meglátta a kezemben, vagy meghallotta a hangját, már ugrott is. És tegnap óta olyan agresszívan követeli ki a figyelmet, ahogy eddig még sosem. Addig nyávog, bökdösi az éppen elérhető testrészeinket, amíg kézbe nem vesszük, de nem akar kézben lenni, egyből kiugrik, csak a figyelem kell neki. Mert unja magát. De nem tudok ezzel mit csinálni?!


Egyébként rendesen eszik (tegnap este kezdtem el neki felnőtteknek való kaját adni, a kölyöktáppal keverve, hogy szokja, mert eddig még semmit nem evett ezen kívül), kakil, a jelek szerint semmi fizikai baja nincs, csak mintha egyik napról a másikra hirtelen elvesztette volna az érdeklődését a világ iránt. Ez mi? És hogyan lehet rajta segíteni?


Előre is köszönöm.


2016. jan. 28. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az első tüzelése.

Célszerű elvinni ivartalanítani, további kellemetlenségek elkerülése miatt :)

2016. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem kell mondani, elvisszük ivartalanítani még februárban. Eleve ezzel a megkötéssel vettük a tenyésztőtől. Meg amúgy is, lakásban tartjuk, nem tervezzük szaporítani. Csak szenvedne.


De nem mutatja a tipikus tüzelős jeleket (utánaolvastam ezeknek), nincs fenéktartás meg ilyesmi. Vagy ez nem szükségszerű jele a tüzelésnek? Sosem volt még (lakásban tartott) nőstény cicám, sosem láttam tüzelni, nem tudom, hogy néz ez ki.

2016. jan. 28. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska máshogy viselkedik ilyenkor. Nyávog, fokozottan igényli a figyelmet, depresszió, ezek alapján szerintem ez a "diagnózis".
2016. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az a gyanúm, hogy tüzel a drága. Olyankor tiszta ketyósok szoktak lenni.
2016. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
2016. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!