Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan növelhetném a cicám...

Hogyan növelhetném a cicám önbizalmát?

Figyelt kérdés
Január elején fogadtam örökbe egy 1,5éves ivartalanìtott nőstény sziámi keverék cicát.Egész életében lakásban lakott,a gazdája allergiás lett a szőrére,ezért kerestek neki új otthont.Elmondták,hogy idegen emberekkel addig nem nagyon találkozott.Mikor hazavittem annyira félt,hogy 2 napig meg se akart mozdulni magától.Sok simogatás és kedvesség után lassan feloldódott,de azóta is ha idegen jön hozzánk,azonnal elbújik és nem akar előjönni.Hogyan segìthetnék neki,hogy ne féljen ennyire mindenkitől?Van egy másik lány cicám is,vele jól kijön.
2016. jan. 28. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyd elbújni, ha fél, ne akard minden áron előhúzni, és összebarátkoztatni az idegennel, mert az csak tovább rontja a helyzetet. Lehet, hogy egy idő után rájön, hogy nem kell félnie, és előjön magától, lehet, hogy soha.

Nekem volt olyan macskám, aki mindig elment otthonról, ha vendégek jöttek (kijárós volt). Néha megjelent az ablakban, ha látta, hogy még mindig ott vannak, akkor visszafordult, csak akkor jött haza, ha már mindenki elment. Elfogadtuk ilyennek.

2016. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!A takaró alá szokott elbújni,hagyjuk is,hogy ott maradjon,nem piszkáljuk ha idegen jön.Csak nem szertném,hogy mindig stressz érje,ha netalán jön valaki.
2016. jan. 28. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Az enyém mostanában kezdett csak nem elbújni, ha jön valaki.

Pedig lassan két éve itt van.

Én se láttam kb három hónapig.

2016. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!