Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem a macskát?

Hogyan etessem a macskát?

Figyelt kérdés

Reggel 6:30-kor megyek el itthonról és 5 előtt sosem érek haza. Reggel kap egy alutasakost, vagy konzervet. Napközben előtte marad kb. 80 g száraztáp, amennyit az éppen itthon levő táp zacskója ír, vagy is annál mindig egy picit több. Elvileg ennek elégnek kellene lennie, ahogy utána olvastam, de a macskám látványosan éhezik, amikor este hazaérek. Ül a tálja mellett és nyávog. Még lenézően bele is szagol, majd rám fintorog, hogy vegyem már észre magam... Adni szoktam neki este még egy alutasakost, vagy konzervet.

Nem akarok dagi macskát, tényleg nem lehet neki elég ennyi kaja?

Elvileg ha kap a száraz tápon kívül mást is, akkor kevesebb száraztáp is elég lenne, ő még is annyit kap, mintha semmi mást nem adnék neki ezen felül, sőt... többet is, még is állandóan éhes!



2016. jan. 29. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet ez, mert a konzerv és alutasaskos gyakorlatilag semmi hasznosat nem tartalmaz. Nézd csak meg, mennyi a hústartalma: 4% (a legtöbbnek).

A nagy része pedig víz. Tehát hiába eszik, ettől nem lakik jól. Ezt hívják minőségi éhezésnek.

Tipp: vagy jó minőségű száraztáp vagy hús (nyersen mehet baromfi, marha, nyúl. Disznó csak jól megfőzve).

2016. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Attól is függ,milyen idősek,fiatal macsek sokkal többet eszik,legalább is ez nálam több macsek utáni tapasztalat. Nekem 2 van,az egyik sokkal kevesebbet eszik,mégis dagi (imádom,hogy ilyen kis husi). A másik kis éhenkórász pukkadásig eheti magát,akkor is kis sovi marad. Aktivitástól is függ. Szóval szerintem annyit adj neki,amennyitől jól érzi magát.
2016. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pocakos, de éppen jó súlyban van, nem akarnám felhizlalni. :) 1 éves panelmacska.


Mindenhol azt olvastam, hogy az alu, illetve konzerv pont a folyadéktartalma miatt nagyon jó a macskának.

Mindenesetre a tápok szerint 60-70 g száraztáp elégnek kéne hogy legyen 24 órára. Ha nem adnék mellé alut, szerintem ennek a tripláját betolná simán.


Egyébként váltogatom a tápogat, kis kiszerelést veszek és szinte mindig másmilyet. Lehet hogy ez a baj, mert így mindig hat az újdonság ereje. :)

2016. jan. 29. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápokkal etetsz?
2016. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!