Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mutathatom meg a...

Hogyan mutathatom meg a macskámnak, hogy ne féljen a nagyobb távolságokat átugrani?

Figyelt kérdés
A körülbelül fél éves ivartalanított, egészséges, fiú cicám nem mer olyan fél méternél nagyobb távolságokat ugrani. Múltkor is az volt, hogy a földtől egy méter magasabbra lévő ablakpárkányra nem mert felugrani, majd az ablakpárkány és a tető közti szintén egy méteres távolságot sem merte átugrani, pedig oda is tettem neki kaját, hogy hátha az motiválja, hogy fel/le merjen ugrani. De nem mert, csak méregette a távolságot. Hogyan mutathatom/taníthatom meg neki, hogy nem kell félnie, és bátran ugrálhat? Egyébként mindig fára mászik, futkározik, és játékos, csak kicsit lusta. Talán ez a baj? Köszi előre is a válaszokat!

2016. jan. 31. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Talan ha felrakod az ablakparkanyra. Nem maradhat ott örökké le kell jönnie. Ha leugrik talan latja hogy nem félelmetes... Es utanna felugrik. De addig örülj mig nem ugrik fel mindenhova.
2016. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek egy macskát ugráltatni? Majd ugrik nagyokat, ha nagyobb lesz, és kellően megerősödtek hozzá a hátsó lábai. Felesleges erőltetni, ráadásul baleset is lehet a vége. A macska okos állat, tudja, hol vannak a határai. Bízd rá a dolgot!
2016. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az ablakpárkányról leugrani mer, csak fel nem, már volt rá példa, amikor az ablakon raktam ki. A tetőről az ablakpárkányra viszont nem mer, lehet azért, mert nem valami széles. Lehet, hogy ez a baja?

Szerintem már elég erősek a lábai, mert máshol ugrál, fára mászik, stb, és láttam, hogy akar próbálkozni, csak nem mer.

2016. febr. 1. 13:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a másik macska lazán fel/leugrik, tehát nem egy átugorhatatlan nagy távolságról van szó!
2016. febr. 1. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegyel oda valamit amire felugorhaz es onnan tovanb a parkanyra
2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már tettem oda dobozt is, széket is, de vagy arra sem mert felugrani (amit nem hiszek), vagy a kis buta nem értette, hogy miért rakom oda.
2016. febr. 2. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!