Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáknál, hogy zajlik le...

A cicáknál, hogy zajlik le egy szülés, mik a jelei annak ha beindul nála?

Figyelt kérdés
A szüleim kutyatenyésztéssel foglalkoznak, tehát azt tudom, hogy készül fel a kutyus és azt, meg a szüleim folyamatosan mérték a testhőjét, mert a szülés előtt csökken neki. A cicáknál mi, hogyan van? Nagyon kíváncsi vagyok mik lesznek a válaszok :D
2010. márc. 29. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én vidéken élek, szóval itt nem nagyon mérik a cica testhőjét meg hasonlók :) Így csak annyival szolgálhatok, hogy nekünk mielőtt meglettek a kiscicák az anya cica mindig nagyon nyávogott. Annyira nem durván, mintha nagy fájdalmai lennének csak úgy nyávog folyamatosan. Észre fogod venni, mert olyankor más a hangja mint játék közben, vagy amikor enni kér.

Aztán sok cica kerüli ilyenkor az embert és próbál elbújni egy olyan helyre, ahol egyedül lehet és nyugodtan megszülheti a kicsiket.


Egyébként pedig az utolsó pár napban hatalmasra nő a hasa, látni rajta, hogy már nem sok van hátra a vemhességből.

2010. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2010. márc. 29. 12:42
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálam úgy volt,h a cicám a szülés előtt pár nappal már egyfolytában a nyomomban loholt , mindig mindenhova jött utánam ,aztán egyik nap feküdtem az ágyban és olvasgattam , és belemászott a cicus az ölembe és jól belefészkelte magát , éreztem rajta ,h zihál és nincs minden rendben , és utána láttam ,h vizes a kis feneke , úgy ,h elment a magzatvíz...

Raktam az ágyam végébe egy kis dobozt , és beleraktam a cicát , egész végig ott voltam , simogattam , ha felmertem állni rám nézett és nyávogott h "ne menjek el"... nagyon aranyos volt , szerencsére rendben ment az egész :) Egyébként nagyon közeli viszonyban voltunk , azért akart "velem szülni":)

olyan fél óra 3/4 óráig vajúdott , aztán olyan másfél óra alatt kint volt a 4 kiscica... ahogy kijön a kiscica , megeszi a magzatburkot és szárazra nyalja :) remélem segítettem valamit.

2010. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk az volt, hogy feltűnően és erőszakosan hízelgett. Csak úgy nyomta a kis fejét hozzánk.
2010. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
80%
Nekünk nemrég szült a cicánk, múlt héten. Napról napra vártuk, mert látszott rajta, hogy keresi a helyet, ahová eldughatja őket. Csináltunk neki egy biztonságos dobozt, és végül abba szült, ugyanúgy mint először. Folyton velünk akart lenni, sokat nyávogott, és enni meg nem akart. Amikor beindul a szülés, akkor el kezd folyni a fenekéből egy nyákos folyadék. Nem kell tenni semmit, de jó figyelni, hogy minden rendben megy -e. Ha jó anya, akkor elrágja a köldökzsinórt, letisztogatja a kicsiket, de szerintem ezt egyedül szereti magában csinálni. Az előző cicánkat folyton figyeltük, végül nem szült meg rendesen, a cicák bent maradtak, egy jött ki, az is meghalt kint a napon, a cicus nem törődött vele, majdnem meghalt az anya is. Végül orvoshoz kellett vinni, megoperálni, és utána sokáig nagyon agresszív volt a cicusunk. A mostanival nem volt ilyen gond.Viszont meghalt az egyik kiscica a 3. napon, mert nem volt elég meleg a szobában, csak 20-21 fok. Mint kiderült nekik ez nem elég. Most befűtünk, a maradék 3 cicus jól van.
2010. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A szülés előtti néhány napban nagyon kedves lesz :) az.tán elkezd folyamatosan nyávogni. ha leül, és hagy maga után egy trutyis kis foltot, kezdhetsz előkészíteni egy dobozt egy régi törölközővel kibélelve. rakd a dobozba az anyacicát, ő tudja mi a dolga. kicsit ijesztő amikor liheg és nyávog, de közben simogathatod a fejét, hátha megnyugszik.


amikor a fiatalabbik cicám szült, anyukámnak kellett kisegítenie a kölyköket :) én majdnem hánytam :D

2010. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
72%
Szia. Nekem is szult egyszer a macskam. Altalaban olyankor a kozeledben van es nagyon furan szunet nelkul nyavog. Meg egy eszrevetel amit nem irtak meg le, hogy nem tud rendesen ulni.... mind feloldalt ul. Surlodik hozza minden targyhoz. Majd mikor elmegy a magzat vize akkor mar indul a szules. Mikor szul jobb ha a kozeleben vagy es simogatod mert ugy megnyugszik. Fontos, hogy korulotte ne legyen mas allat mert akkor nagyon ideges. Kb. Olyan 3-4 honapig terhesek.
2010. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen az oldalon sok hasznosat megtudhatsz.

2010. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia! Tudom már rég irtad ki a kérdést.. De hátha tudok még ujjat mondani.

A cica zihalni kezd, és remeg az óra a hasán hullámzó muzdulatok figyelhető meg. Egyfolytában nyalogatja magát odalent! Ideges lesz néha, és keresi a helyet ahova biztonságban megszülheti a kicsiket. A fenekéhez tapadva vagy a lepedőn észre lehet venni esetleg a nyákdugót. Ami még feltünő hogy a két kis mancsával "masziroz" felváltva. Ez bár egyedtől függ de általában sokkal jobban hizeleg és folyton követ mindenhova. Nálam a kutyához is bújt folyton.

Remélem tudtam segíteni.

2016. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!