Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki egész nap otthon van,...

Aki egész nap otthon van, lakásban tartott macskával, hány alkalommal kap enni a macska?

Figyelt kérdés
Hányszor éhezik meg egy nap? Mindig adtok neki ha ker, vagy csak meghatározott időszakokban?
2016. febr. 2. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én reggel szoktam adni neki egy fél konzervet, meg néha egy pár(8-9) szem száraz kaját
2016. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Reggel és este kapnak.
2016. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nos, lehet a mi cicánk el van "kicsit" kényeztetve, de nekünk akkor kap amikor szeretne. Persze vannak fix etetési időpontok: Reggel, délután, este.. De télen, illetve amikor növeszti a bundáját sokkal többet eszik mint máskor, olyankor közte is kap ennit, száraz táp pedig mindig van előtte. Nyáron pedig általában egyáltalán nincs nagy étvágya, van hogy naponta csak 1x-2x eszik..
2016. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aperitif ***** válasza:
Kifejlett macskát naponta kétszer etetek, reggel és este, kölyköt háromszor. Megszokja ezt az időbeosztást, és nem éhezik meg napközben.
2016. febr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 macdln ***** válasza:

Nincs percre pontosan meghatározott időpont, amikor enni kapnak. Kb. 6 hónapos korukig napi 3-szor kaptak, regel-délben-este. Onnantól kezdve kétszer, reggel-délután.

Reggel 6-7 óra között van a reggeli. A vacsi pedig délután. Ez változó volt egy ideig. De egy ideje beálltunk a 4-5 órára. /Szerintem/ fontos, hogy legyen egy nagyjából meghatározott időpont, amikor enni kap egy kifejlett, felnőtt macska. Persze nem minden nap ugyanabban a percben. Mivel csak bentiek, nem kéne őket elhizlalni, úgy, hogy minden egyes alkalommal, amikor kéri, adunk neki. Ha én ezt csinálnám lenne három 10 kg-os túlsúlyos cicám és ezzel megrövidíteném az életüket is, ugyanis hosszú távon (meg végül is rövid távon is) elég káros lehet cicáknál, ha plusz van rajtuk.

2016. febr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azért nem szoktam neki este adni mert borzalmasan hangosan tud kakilni
2016. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálunk napi 2x kapnak reggel és este. Mindkét esetben 5-6 óra között. Mivel dolgozom nekem így vanvrá idő, de a normális felnőtt cica esetében is a napi 3 adag lenni. A mieink ugyanannyit kapbak nintha nap 3x ennének csak persze 2 részre osztva. :)
2016. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akkor a mieink is el vannak nagyon kényeztetve. Akkor kapnak amikor megeheznek. Igaz ok inkább kinti macskák, éjszaka kimennek es napközben bent vannak, alszanak, de ilyenkor is van hogy kimennek 1-2 órára. De ha megeheznek, ugy tudnak nyavogni a nyomomban, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni.

2016. febr. 3. 14:42
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Száraztáp egésznap előttük. reggel 7-8 közt és este 7-8 közt fix konzerv...
2016. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahányszor magam eszem, mindig kérdezem, hogy kér-e.


Van, amikor igen, van, amikor nem. Nem az enyémből, csak mutatom a hűtőben a kajáját, hogy kérsz-e te is.

Ha látom a szemén, hogy változik a tekintete, elindulok a tányérja felé, ha elindul, akkor kap egy-két kanállal.


De előfordul az is, hogy teljesen váratlanul odajön és szól, kis nyávogásokkal, és nézeget a tányérja felé, mutatja, hogy menjünk oda. Ha csak odamegyek vele, csak úgy étel nélkül a tányérhoz, akkor megy a hűtőhöz, hogy vegyük elő. Ha meg odamegyek a hűtőhöz és nincs fölbontott a hűtőben, és mutatom, hogy nincs a hűtőben semmi neki, akkor megy tovább a konzervekhez, hogy akkor innen kér.

Szóval többször kap enni, ahányszor kér, úgy 3-4 esetleg 5ször. Hogy mitől függ, még nem tudom.

2016. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!