Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de nem...

Szeretnék egy cicát, de nem tudom milyet válasszak. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kéne, aminek kevésbé hullik a szőre. Mivel ugye a cicák mindenhová felugranak és mondjuk az nem valami szép látvány ha az asztal tele van szőrrel. Voltam már isminél úgy hogy a cicája szőre még a pohárban is benne volt, így aztán kinek van kedve inni?!
2010. márc. 29. 13:07
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
47%
Én szívesen ajándékoznék neked egyet,most született három fekete kiscicánk és gazdát keresek nekik. Elmondom majd, hogy mitől nem hullik egy macska szőre, mert az főleg a táplálkozástól meg az egészségtől függ. A cicákat lehet nevelni, az ő anyjuk pl sosem mászik fel a székre, bútorokra, mert tudja h nem szabad . Időnként viszont ki van engedve a kertbe , sztem ez fontos .Persze porszívózni kell, és nálunk a fürdőben van egy rendes cicawc is, csak oda megy el.Nagyon jó vérvonal, sosem volt beteg, pedig be sem oltattuk, és nem nő meg nagyra.
2010. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Azért eléggé túldramatizálod ezt a macskaszőr dolgot. Ha hosszú, dús bundájú macskája van valakinek, az persze hogy nagyon vedlik, de ilyenkor többet kell takarítani és kész. Sőt, ha a macska naponta van fésülve, akár napi kétszer, akkor is kevesebb szőrt hullat. Azért az erős túlzás, amit te állítasz. Amelyik állatnak szőre van, az vedlik. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor vagy valami apró termetű állatot tarts vagy olyat, aminek nincs szőre. Létezik kopasz macska is amúgy. Csak az annyira csúnya =/ Szóval ezt inkább gondold még át.
2010. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egyenlőre csak érdeklődöm, mert az anyagi helyzetem még nem engedi a plusz családtagot (úgy meg nem szeretnék, hogy nem tudok megfelelően gondoskodni róla)De ilyet még nem hallottam, hogy a cicákat is lehet nevelni. Minden ismerősöm azt mondja, hogy nem lehet őket, mert buta állatok és ne vegyük egy kalap alá a kutyával, mert a cica nem fogad szót, nem hallgat a nevére meg ilyesmik. Akkor ez tévedés? Amúgy milyen fajta cicád van?
2010. márc. 29. 13:24
 4/33 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam ,hogy olyat szeretnék ami nem vedlik, hanem olyat ami kevésbé. Mi a túlzás abban amit állítok? Az hogy nem ugranak fel az ágyba, asztalra? Minden cicás ismim rácáfolna erre az állításra,miszerint ezt ne tenné az ő állata.
2010. márc. 29. 13:27
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Sima házimacskám van, középhosszú, de dús bundával, úgyhogy nem a levegőbe beszélek :)

Ismerősöd viszont rettentő ostoba, ezt kell mondjam. Tény, hogy a macska és a kutya egy teljesen més személyiségű állat, persze hogy nem lehet 1 kalap alá venni őket, de aki szerint a macska buta állat, ássa el inkább magát. Ha rendesen, következetesen van nevelve egy macska, igenis tudja, mi a rend. Egyáltalán nem buta állat. Az enyém például tudja, hova ugorhat felé és hova nem, melyik az ő helye, ahol alhat, ha szeretne. Persze ez avval járt, hogy oda terítettünk 1-1 rongyot, így a bútor máris szőrmentes. Kicsi korában azért próbálkozott, hogy felugrik ide-oda, az asztalra pl a konyhában, de pár rászólás után megtanulta, hogy nem szabad. Ma már, ha valaki pl. húst készít az ebédhez, a cica maximum a székre teszi fel az első két mancsát, hogy többet lásson és nyávog mint a fene :D De nem ugrik fel. Érti mit jelent a nem, nem szabad, husi, kaja szavak, mert már hozzátársította, hogy olyankor mi követketkezik, tehát tanult. Ha hívom, odajön hozzám, pedig csak a fejét simogatom meg egyszer-kétszer, szóval semmi extra. Néha ő bújik hozzánk egy kicsit, pedig semmi különösre nem vágyik.

Nagyon önálló személyiség a macska, ez igaz, nem kutya, aki szinte lesi az ember minden kívánságát. De ugyanúgy igényel figyelmet, törődést, főleg kicsi korban, mikor tényleg lehet nevelni és szocializálni (ez nagyon fontos, hogy barátságos legyen az idegenekkel is, bár az enyém inkább félősebb:). Olyan szempontból meg egyszerűbb, hogy nem kell naponta 2-3szor levinni sétálni, azért kevesebbet is eszik, min egy akár közepes termetű kutya, szóval ilyen szempontból igénytelenebb. De emelett szeretnivaló házikedvenc is. Persze kinek a pap, kinek a paplan :)

2010. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
A túlzást a mindenhol, még a pohárban is szőr dologra mondtam. És nem, az asztalra az enyém nem ugrik fel. Csak az ágy 1-1 sarkára, ahol aludni szokott és ami le van neki terítve illetve van 1 fotelja, amit mi nem használunk és ő meg ott szeret aludni. Na kb. ennyi helyre ugrál fel az enyém.
2010. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
nekem egyszerű házimacskám van, és csak tavasszal hullik a szőre, mert vedlik. :)
2010. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy egyáltalán nem vagyok tisztában egy cica nevelésével, persze azt én is tudom ,hogy nem lehet olyan buta,mint ahogy azt ismim állítja. Panelba tartanám,tehát az utcát nem ismerné:) Mennyire van szaguk a cicáknak? Mert a család többi tagja attól tart,hogy estleg büdös lesz vagy ilyesmi.Köszi a kommentet:)
2010. márc. 29. 13:44
 9/33 A kérdező kommentje:
hát de láttuk, hogy szőr van a pohárba :) perzsa macsektól származó
2010. márc. 29. 13:46
 10/33 A kérdező kommentje:
akkor megoszlanak a vélemények, mert barátomnak is házi macsekja van és neki egész évben nagyon hullik a szőre. Gondolom a helytelen táplálkozás miatt?!
2010. márc. 29. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!