Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy menhelyi cica meg tudja...

Egy menhelyi cica meg tudja szokni az új otthonát? Azt mondják, a macska helyhez kötődik, nem emberhez. Akkor nem okoz ez gondot?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak szeretnék egy macskát. Kicsit mozgáskorlátozott, de mankóval tud közlekedni. Ezért gondoltam, hogy talán nem kiscicát, hanem egy "kész" szobatiszta, ivartalanított kislány lenne az ideális. De szerintetek mennyi idős kéne neki? Meg tudná szokni az új helyét? Egyáltalán tudná gondozni? Van férje, tehát ha nagyon kell, tud segíteni,csak Papa nem szívleli a macskákat. Az állatorvosban meg persze segítenék neki.

2016. febr. 3. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A cica meg tudná szokni, ezzel nincs gond. Érdemes barátságos, nyugodt cicát választani.

Viszont! Ha felmerül a kérdés, hogy a mamád tudná-e gondozni, akkor nem biztos, hogy jó ötlet. A mamád tud róla, szeretne egyántalán cicát? Mert meglepetésként nem szabad élő állatot adni!

2016. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom, főleg így, hogy olyan is van a házban, aki nem szereti a macskákat. Mert gondolom akkor azt se engedné, hogy bent legyen a házban a cica, pedig legalább az első pár napban bent kéne tartani, míg megszokja a helyet, stb... Egyébként attól is függ a gondozás, hogy kinti vagy benti cica lenne-e, mert ha benti, az almot folyamatosan takarítani kell, etésnél is hajolgatni, ezt neked kell tudni, hogy tudná-e csinálni ezeket.

De ezt beszéld meg előtte a mamáddal és a papáddal is mindenképp!

2016. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*etetésnél
2016. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy tudná-e gondozni, nektek kell tudnotok.

A macska megszokná, persze. Ivartalanított kandúr is szóba jöhet (nekem egy fél évesen "mentett" ivartalanított kandúrom az, aki szinte kutyaként követ, akárhová is megyek:))

Természetesen egyeztetni kell a nagyszülőkkel, a legjobb az lenne, ha személyesen ők választhatnák ki a példányt (kölcsönös "örökbefogadás" meglegyen)

2016. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A macska valóban jobban kötődik a helyhez, mint egy kutya, de hogy az emberhez ne kötődne, az nem igaz! Nagyon is tud kötődni egy szerető gazdihoz. Ha ivartalanított, akkor a kandúrral sincs több gond, mint a lány cicával. Feltéve, hogy még fiatalon ivartalanították, nem akkor, amikor már kialakult a jelölő ösztöne - mert azt ha egyszer elkezdte, akkor jelöl ivartalanítás után is, csak kevésbé büdös a pisije.

Nekem kandúrom van, 8 hónaposan ivartalanítottuk, tökéletes, kedves, imádnivaló szobacica.

2016. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kell neki néhány nap, hogy megszokja és feldolgozza, hogy ott van mostantól neki az otthon. Az enyém a menhely után 3-4 napig szinte egyáltalán nem evett, bármit adtam neki, mellette pedig ment a hasa. Tiszta stressz volt az egész macska, illetve azt sem tudta mire jó a gazdi öle. Nem tudta, hogy ott el lehet feküdni és szeretetet kap. Nem tudta, hogy fáj ha harap, karmol.

Egy nagyon játékos, szobatiszta, fiatal macska volt, de abszolút szocializálatlan, ami nem a menhely hibája, hanem a foglalkozás hiánya. Érthető módon egy menhelyen nem tudnak minden macskát úgy nevelni, szeretgetni, ahogy kéne.


Szóval az első hetekben mindenhol tele voltam karmolással, de egy hét után már tudta, hogy mit lehet bent és mit nem. Feltérképezte mi hol van és kezdte azt is kapiskálni, hogy miért jó elfeküdni a gazdi ölében.

A kérdésedre tehát az a válasz, hogy egyértelműen meg tudja szokni.


Ha nemtud lehajolni pl. a nagyi almot takarítani, akkor lehetnek problémák.

2016. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!