Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskatok is februar...

A ti macskatok is februar elejen kezdte a parosodast?

Figyelt kérdés

A hideg teli honapok alatt ejjel-nappal a hazban volt bent a cicam, aki 4 eves anyamacska. Megfigyeltem, minden evben pontosan februar elso napjaiban kezd kijarni az udvarba, a kertbe, hogy teherbe essen, es legyenek kiscicai. Messzebbre nem megy, hanem ide jon hozzank 2-3 kanmacska. Ilyenkor alig alszik es szinte nem eszik semmit.

A ti cicatokkal is ez a helyzet?



2016. febr. 4. 03:14
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem, mások felelős állattartók és ivartalaníttatják az állataikat.
2016. febr. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 macdln ***** válasza:
100%

Nem, az enyémek semmikor nem kezdik a párosodást.

1. Mert ivartalanítottak.

2. Mert bentiek.

A nőstényeket nagyon leamortizálja a szülés. A macskák nem örömből párosodnak, hanem ösztönből. A nősténynek fáj a párosodás és a szülés is, a másik pedig, hogy mit csináltok ennyi kiscicával ? Minden évben felnevelni kb. 2-8 kiscicát nem kis pénz. Oltások, féregtelenítések, bolhátalanítás, ennivaló...és találni nekik jó gazdit is nagyon nehéz.

(A harmadik dolog pedig, hogy nincs olyan, hogy kan vagy bak macska, csak kandúr, de ez mellékes ;))

Ivartalanítással tovább élnek, nem jelölnek a cicák.

A nőstényeket megkíméljük a tüzeléssel, a párosodással, a szüléssel járó fájdalmaktól. És persze nem terheljük le a szervezetüket. A kandúrokat pedig nem hatják a hormonok, nem végzik egy kocsi alatt, mivel nem csavarognak annyit és nem olyan messzire.

Mindkét nemnél elkerülhetünk így rákos megbetegedéseket is.

Egy ivartalanítási műtét közel sem kerül annyiba, mint rengeteg kiscica felnevelése...és manapság már kockázatoktól sem kell tartani, egy-két nap és újra a régi lesz.

Én csak segíteni szeretnék, nem rossz szándékból írtam le ezeket, csak a cicának az érdekében....neki sokkal jobb lenne, ha ivartalanul élne...sosem késő.

2016. febr. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálja ezt, mert jobban szeretem annál, minthogy kitegyem ennek, úgyhogy már rég ivartalanítva van. Ha már ilyen jól megfigyelted, ivartalanítani is elvihetted volna. Az okokat már leírták előttem.

Mit szoktál csinálni a kiscicákkal?

2016. febr. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
100%

NEM!!!!!!!!!!!


Mert a felelős állattartó ivartalanítja őket...

2016. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítva van a macskám... jó lenne ha ivartalanítanád, mert csak szenvedni fog
2016. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő késő tavasszal kezdte, de azonnal ivartalaníttattam.
2016. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez lenne, de mivel ivartalanítva van, nem kezdi semmikor sem, és nem fial sok felesleges kismacskát a másik sokezer gazdátlan mellé.
2016. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
" kezd kijarni az udvarba, a kertbe, hogy teherbe essen, es legyenek kiscicai" OMG! Ezt komolyan így hiszed?? A macska ösztönlény, nem az élvezetért, utódokért párosodik, hanem az ösztönei vezetik. És nem, nem a gyönyörtől sikítozik, hanem az aktustól: a kandúr péniszén apró horgok vannak, amik felszakítják a hüvely falát, ami előidézi az ovulációt. Egyszer meg kéne próbálnod! Mi szükség van gyötörni?
2016. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel felelős gazdi vagyok, ezért ivartalanítva lett.
2016. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert szeretem annyira hogy ne tegyem ki neki ezért ivartalaníttattam.
2016. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!