Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom rászoktatni a...

Hogy tudom rászoktatni a cicát a száraz tápra?

Figyelt kérdés
Két hete van nálam egy menhelyi cica. Amikor elhoztam 2 napig egy falatot sem evett. Ezután a konzervet már elfogadta. Mostanra napi 2-2,5 alutasakos, avagy konzerv bemegy (100 g-s), de semmi egyéb. Szeretném ha átszokna legalább részben száraz tápra, de ezt egyszerűen nem hajlandó megenni. Próbáltam már, hogy egy napig semmit nem kap, de képes és éhen hal inkább.

2016. febr. 4. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

"Próbáltam már, hogy egy napig semmit nem kap, de képes és éhen hal inkább."


FENÉT! Nem hülye!

2016. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

A konzerv nem jó. Szinte csak vízből áll.

Milyen fajta száraz táppal próbálkoztál?

2016. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Kiteszed a száraz tápot. Mást nem kap. Pár nap után jó étvággyal felfalja. Első hallásra kicsit brutális, de a maccs ragadozó pár nap koplalás neki a "normális üzletmenet része"


Ha egyszerűsíteni akarod a dolgot, pár napig bekevered a szárazat a megszokott konzervbe. Kevésbé fogja elutasítani

2016. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Kezdetben pl. áztasd be a szárazat vízbe, hogy puhább, pépesebb legyen, esetleg elkeverhetsz benne egy kis konzervet is.
2016. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Volt, hogy kevertem az aluval, de úgysem kellett neki!

Igazából megörültem neki, hogy végre eszik legalább normálisan. Az aluk leírása szerint 3-4-et meg kellene ennie belőle egy nap. Ez mostmár meg is van, viszont anyagilag ezt már nem bírom sokáig finanszírozni! :D

Mindenféle táppal próbálkoztam olcsótól a minőségiig. Mindegyiknek ott van a szekrényben a megbontott szinte teli zacskója.

Viszont akkor kipróbálom, hogy néhány napig nem kap mást és kész.

2016. febr. 5. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbálhatsz neki húst is adni (csirke mehet akár nyersen is). Olcsóbbra jössz ki, és sokkal egészségesebb.
2016. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

@2


Miért szerinted az állatok nagyrésze nem víz?

2016. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És akkor etessem vízzel a macskát mert a macska nagy része víz? Nem értem a logikádat. Ha vennéd a fáradságot és elolvasnád egy normál szupermarketben kapható konzerv összetételét, megértenéd hogy miről beszélek. Semmi használható tápanyag nincs benne. Ha ikyennel etetsz, azt hívják minőségi éhezésnek.
2016. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerinted egy egérben, vagy nyúlban mennyi hús van?
2016. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én pont azt olvastam mindenféle internetes cikkekben, hogy igenis adni kell neki ilyeneket, mert a macska keveset iszik és ezzel pótolható a folyadékhiánya. Gondolom azért nem elég neki napi egy belőle, mert a nagy része víz.

Én nem gondolom, hogy ártanék vele neki a menhelyi mindenféle maradékok után és azt sem gondolom, hogy ne akarnék neki jót. Nem véletlenül akarom ráerőltetni a száraz tápot, de ha egyszer nem eszi meg, akkor inkább minőségi éhezzen, mint ténylegesen éhezzen.

2016. febr. 7. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!