Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fontos! Valaki ismeri Szegeden...

Fontos! Valaki ismeri Szegeden Dr. Fodor László állatorvost? Esetleg más állatorvost? Milyen árakon dolgozik kb? Bármilyen segítségnek örülnék!

Figyelt kérdés

Holnap mindenképp el kell vinnem a(z egy éve) befogadott macskánkat, mert beteg. A szüleim egyszerűen képtelenek megérteni, és nem hajlandóak elvinni, légből kapott "érvekre" hagyatkozva, miszerint "nincs több százezrük most erre a hülyeségre (!)". Mondva ezt hetek óta. Amellett, hogy "hagyjam, biztos öreg, és végelgyengülése van. Hagyjam meghalni, de NE bent a lakásban......"


Sajnos az napokban főleg sokat romlott az állapota, és miután ők többszöri győzködésre sem voltak hajlandóak megmozdítani a kisujjukat, mostanra halaszthatatlanná vált a dolog. Még ha minden félretett fillérem erre is megy, és egy dobozban viszem is el, gyalog.


Soha nem volt szükségem állatorvosra, így tanácstalan vagyok a témában. Bármiféle segítségnek örülnék, kétségbe vagyok esve.


Dr. Fodor Lászlót ajánlották az egyik állateledel kereskedésnél a közelben, mert ő szegedi viszonylatban jó árakon dolgozik. Mire számíthatok, milyen költségekre? Esélyes egy vér- és vizeletvizsgálat, esetleg ultrahang/röntgen, az általános vizsgálaton felül. Persze, laikus vagyok a témában, de főleg ezek érdekelnének. Legalább a sima vizsgálat díja.


Még egy kérdés! A kiszemelt állatorvos hétköznapokon 17-18 óra között rendel. Ez esetben csak rendelési időben hívhatom, vagy akár már aznap délelőtt is?


Bent lehet (kell) maradni a cicussal?


Előre is köszönöm.



2016. febr. 7. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem Szegedi vagyok, így nem ismerhetem az állatorvost. a szüleid nagyon el vannak tájolva az árakat illetően. Nekem nagyon beteg volt a cicám, bent sem kellett hagyni, és természetesen végig bent voltam amíg a doki vizsgálta. Azt nem tudom hogy ha műteni kell hogyan zajlanak a dolgok, szerencsére idáig egyszer sem jutottunk. Mi baja a cicádnak? Lehet hogy csak gyógyszert fog kapni.
2016. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én gerincsérülésre gyanakszom.


Kinti-benti cica (nem az én ötletem volt, a szülők ellenzik a csak benti tartást) tél eleje óta főleg (előtte inkább kinti volt). Általában mindig reggel jön be, de ma nem jött időben, csak dél felé, akkor is elég furcsa állapotban. Sajnos, fogalmam sincs, hogy mi történhetett vele az éjszaka.


A hátsó lábai nagyon gyengének tűnnek, mintha ellentétes irányba mozogna a csípője, mint a mellső két lába. Rendszeresen egy irányba dől a csípője, van hogy el is esik (a hátsó lábai elhúzzák őt). A farkát lógatja, nem nyávog, csak tátog (régebben sem volt túl hangos, de most egyáltalán nem ad ki hangot, csak egy erőltetett lihegést, ha nyávogni próbál), valamint remeg. Ülve-állva, fekve, remeg a feje, meg az egész teste. Nem dorombol, feltűnően érzékeny a gerince, csípője érintésére. Enni eszik, az étvágya nem változott az utóbbi időkhöz képest, bár soványabbnak tűnik, mint volt.


Amíg voltak körülötte ma emberek, többet mozgott, szaladgált, mindig a közelünkben ült (ezt korábban is mindig csinálta). Nyers húst, macskaeledelt evett (itt jegyezném meg, hogy evés közben a fogai furcsa, súrlódó hangot adnak ki), inni is ivott valamennyit, de nem sokat. Többnyire csak pihen, fekszik. Nem tud felugrani, harmadik próbálkozásra is csak felmászni tudott a székre. Vakarózni is nagyon fájdalmasan tudott, illetve a mellső lábával is remegve mosdatta magát.


Többször utánaolvastam, mindenképp gerincvelő-sérülésre utal. Csak remélni tudom, hogy nem fog lebénulni. Holnap délelőtt mindenképp elviszem állatorvoshoz, már találtam közelebbit.


Laikus közeli rokon rávágta, hogy "felesleges tízezreket kidobni rá, úgyis megdöglik, mert öreg, ennek (idézem) "NYEKK"". Komolyan elborzaszt néha, hogy a családom milyen elképesztően primitív, és érzelemmentes módon nyilatkozik az állatokról, mintha holmi díszvirág lenne, akit kicserélhetek azonnal. Persze, az egyetlen, aki igazán foglalkozik vele, az én vagyok, amennyire tehetem.

2016. febr. 7. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Na, basszus, nála még nem jártunk! (Pedig mostanában többet vagyunk orvosnál, mint otthon.)


Figyi, ha az segít, akkor mi a Klapka téren (Hétvezér Állatklinika) csináltattunk röntgent meg UH-t a kutyának, a kettőért picivel több, mint 10000Ft-ot fizettünk. Ha a dokid rendelője kevésbé jól felszerelt, valószínűleg te is itt fogsz kikötni.

Az általános vizsgálati díjat meg orvosa válogatja. (Csak hogy viszonyítási alapod legyen, Klapka téren 4000Ft, volt szerencsém sürgősen elrohanni hozzájuk, mármint az UH-n kívül is.)


A szüleid, de ezek szerint a rokonaid is, nyaljanak sót! A macseknak meg sok sikert!

2016. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Remélem meg tudják gyógyítani a cicádat. Majd írd meg mit mondott a doki jó? Drukkolok nektek!
2016. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kettes válaszoló!


Irányadónak mindenképpen jó, hiszen megközelítőleg sincs elképzelésem, hogy milyen árakkal számoljak. Sokaktól olvasom itt, hogy Szegeden drágállják az állatorvosokat, de ezt senki sem számszerűsíti.


Sajnos, én sem dúskálok a pénzben, de borzasztóan fáj nézni, hogy a macskának fájdalmai vannak. Így még ha le is kell mondanom (tanulmányaimmal kapcsolatos) dolgokról, az ő jóléte az első. Majd megoldom a magam dolgát máshogy. Nem akarok úgy járni, hogy hagytam halálra szenvedni abban a szent meggyőződésben, hogy biztos csak öreg volt és végelgyengült. Még ha ez is áll fenn, megér nekem néhány ezrest, hogy tudjam biztosan. Át tudnék nyúlni a monitoron és megpofozni, aki leírja, hogy hagyta otthon magára az állatkáját egy rohadt telefonhívás nélkül az orvoshoz, majd az végül többhét szenvedés után elhullt. Mert sajnálta rá azt az ötszáz nyomorult forintot.


Drága, hosszútávú kezelést nem tudnék finanszírozni, ezt beismerem. Azonban bármire nyitott vagyok, amivel (reális anyagi keretek) között javíthatom az állapotát, vagy ha arra nincs esély, akkor jobbá tehetem az utolsó napjait, esetleg (bár ebbe nem akarok belegondolni) szükség esetén megszabadíthatom a további szenvedéstől.

2016. febr. 7. 19:29
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.


Holnap írok, hogy mit mondott.

2016. febr. 7. 19:30
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos, el kellett altatni. :(


Azt mondta, nagyon öreg, esélyes veseproblémákkal, de biztos keringési problémája van, és izomsorvadása a hátsó lábában. Azt mondta, nem tud rajta segíteni, és ha haza is viszem, a holnapot nem biztos, hogy megéli. Még az elaltatás költségeit sem volt hajlandó elfogadni (végül máshoz vittem, mint terveztem).


Borzasztóan érzem magam.

2016. febr. 8. 11:40
 8/11 Maxitabi ***** válasza:
Ne tedd! Megtetted,amit meg tudtál tenni, a cicának pedig megváltás volt az altatás. Gondolj arra, hogy nem szenved tovább! Inkább segítettél rajta!!
2016. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom, persze, hogy most jobb így neki.


De ettől függetlenül nehezen viselem.

2016. febr. 8. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom hogy így alakult :( Tudom mit élsz át. Egy cicánkat nekünk is altatni kellett. Tudom milyen szörnyű ezt a döntést meghozni :(

2016. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!