Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol, mit érdemes takarítanom,...

Hol, mit érdemes takarítanom, ha a macskának nincs saját, külön kis kuckója, és mégis bolhás?

Figyelt kérdés

Most voltunk állatorvosnál ivartalanítani, és a doki mondta, hogy bizony bolhás a kislány (ugye, ezt egyértelműen látta mikor leborotválták a hasát). Nem vakarózott sosem (néha megvakarta a fülét, amolyan macskamód, de volt már korábban macskám, semmi figyelemfelkeltő nem volt a viselkedésében), nem láttam soha bolhákat sem (mondjuk, ez nem mentség, tudom, de perzsa macskáról beszélünk, hosszú és nagyon dús a bundája, fésülgetni szoktam, néha fürdetjük is, de nem láttam még benne soha egy bolhát sem). A macska egyébként mindig velünk a kanapén vagy az ágyon alszik, esetleg a földön mellettünk, de ott meg parketta van.


Hol szaporodhatnak a bolhák akkor? Hol szedhette össze egyáltalán?! 6. emeleti lakásban vagyunk, kint még életében nem járt a cica. Más macskával, állattal nincs kapcsolata, ő az egyetlen itt. Mi hoztuk volna be? Hol érdemes keresnem, néznem? Vagy szóljak a tenyésztőnek, hogy nézze át a maga háza táját bolhák után kutatva (ott ugye, sok-sok cica, kutyák, kertes ház). De hát már egy fél éve elhoztuk onnan a cicát, mégis, meddig élnek ezek a kis dögök?


Nyilván vettünk neki bolhairtót, becsepegtettük a bőrére, meg is fürdetem, amint levehetem a nyakáról a kis gallérkát, de ezzel nem sokra megyek, ha egyébként a bolhák meg tovább szaporodnak és élnek vígan valahol.


Korábbi tapasztalataitok szerint mit érdemes keresnem? Hol? Hogy néz ki egy bolhatenyészet? Az alom az egyetlen olyan dolog, amit csak ő használ, abba se nagyon szokása belefeküdni, azt kellene kipucolni?


2016. febr. 10. 09:18
 1/1 aperitif ***** válasza:
100%

Igen, a bolhapetéket akár ti is bevihettétek a lakásba, például a cipőtök talpán. Sőt, még féregpetével is meg lehet fertőzni egy lakásban tartott macskát ilyen módon, ezért szokták őket is féregteleníteni időközönként.

Ha a macskából sikerül kiirtani a bolhát, és spot-onnal, vagy nyakörvvel megakadályozni a visszafertőződést, akkor a bolhák is el fognak tűnni a lakásból. Nem azonnal, kb. két hét, amíg még folyamatosan kikelnek a lárvák, de mivel nem fognak tudni megtelepedni a gazdaállaton, el fognak pusztulni.

Bolhatenyészetet nem érdemes keresni, a peték a parkettaréstől elkezdve a szőnyeg rojtjai között bárhol lehet. Egy (több) alapos nedves porszívózáson, és némi piretrin szétszórásán kívül mást nem igen tudsz, és nem is érdemes tenni.

2016. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!