Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összetevők alapján mi a...

Összetevők alapján mi a véleményetek erről a macskaeledelről? Konzervről van szó, név nélkül. Mellette kap acana száraztápot is a cica.

Figyelt kérdés

Összetétel: Hús és állati származékok (50 %, ebből 4% marha, 4% pulyka, 4 % tyúk) olajok és zsírok, ásványi anyagok.

Analítikai összetevők: nyersfehérje 10%, nyerszsír 5,5%, nyershamu 2%, nyersrost 0,1%, nedvességtartalom 81,5%, liolsav (omega6 zsírsavak)0,8%.

Különféle vitaminok, taurin, egyebek. (Részletesen le van írva a dobozon miből mennyi)

Technológiai adalékanyag: Kassziagumi.

Színezéket és tartósítószert nem tartalmaz.



2016. febr. 11. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem szimpi, 81,5 %-a víz. Ami értékes, a fehérjetartalom, az 10 %.

Ennél valószínűleg olcsóbb, és biztosan jobb az igazi hús.

2016. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. biztosan jobb az igazi hús csak nem egyszerű tárolni ;)
2016. febr. 11. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Fagyasztva, kis adagokban a legegyszerűbb tárolni. Helytől függően lehet egy heti, vagy egy-két havi adagot.
2016. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
próbáltam már főzni neki, de nagyon finnyás, a főtthús nem jön be neki (már amit én főzök), csak a nyers nyúlhús . azt meg azért kicsit luxus vásárolni, más nyers dolgot pedig nem akarok neki adni ( a nyulat megbizható helyről szerzem)
2016. febr. 11. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Csirket is kaphat nyersen. A fozes gyakorlatilag tonkreteszi a hust (a macskak szamara) szoval nem ajanlott.

Amugy, a irt tap nem tunik rossznak (nedveshez kepest) szoval artani nem fog artani :)

2016. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ami nem tetszik benne:

- túl magas nedvességtartalom: lényegében vizet veszel, tápanyagtartalom semmi

- túl alacsony fehérjetartalom

- hús "és állati állati származék": nem bizalomgerjesztő

Inkább minőségi száraztápot kapjon, általában jobban is szeretik, csak figyelj rá, hogy igyon eleget.

2016. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A disznón és vaddisznón kívül minden hús mehet nyersen, sőt így jobb is, mint főve.
2016. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a macskának nyersen kellene a húst ennie. Csakhogy... a hentes (ritka kivétellel) ugyanazon a deszkán vágja mind a disznó, mind a csirkehúst. Ha reklamálsz, konkrétan le vagy sz-rva. Ezért főztem meg neki inkább.
2016. febr. 11. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Az "ugyanazon a deszkan vagja" nem gond. Ennyitol nem "megy at" az, amitol a disznohus veszelyes rajuk - szoval, siman jo egy forrovizes leaztatas, hogy biztosan ne legyen vele problema vele.

De tenyleg, megfozni a hust a macskanak, kb annyi ertelme van, mint izesitett faforgacssal etetni.

Gyakorlatilag kiszed a fozes belole mindent, amire szukseg lenne. (Es igy nem is csodalkozok rajta, ha egy igenyesebb (elkenyesztetettebb, na) macska ra sem szagol a fot husra, mert minek toltson a bendojebe olyat, ami nem hasznos?

2016. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, ki fogjuk próbálni. :)
2016. febr. 12. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!