Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves ivartalanított kandúr...

6 éves ivartalanított kandúr hogy fogadja az újszülött kisbabát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lakásban tartott 6 éves brit rövidszőrű cicám van. Eddig mindig velünk aludt egy ágyban, viszont nyáron jön az új családtag és nagyon aggódunk, hogy ebből esetleg baj lesz, főleg, ha bemászik a kiságyba, a macskaszőrről már nem is beszélve... A cica túlságosan el van kényeztetve, még a zárt ajtókat sem bírja, mert azon nyomban hangosan nyávog és kaparja, amíg ki nem nyitjuk. Nem szeretnénk tőle megválni, nagyon szeretjük, viszont a kisfiúnk biztonsága és egészsége előrébb való. Milyen tapasztalatok vannak? Milyen tanácsot tudtok adni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 30. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Megszaglászta, háttérbe vonult. Előtte kellene szoktatni a változásokhoz. (valahova nem mehet. (minden alkalommal ki kell küldeni)

Kicsit mégsértődik, aztán megbékél.

A kicsit nem bántják. Nem tudom, hogyan talán érzik, hogy gyerek, nem szabad bántani. Pedig nekünk visszaszól (a macsek IS) :) de a gyerekeket nem bántja, inkább menekül, ha úgy látja jónak.

2010. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szépen lassan át kell nevelni. Nyárig még van idő. Én a hálóból teljesen kizárnám, mert nehezebb lenne megtanítani, hogy hova nem szabad felugornia.
2010. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt semmi gond, szintén 6 éves ivartalanított kandúrunk van, csak ő házi. Amikor mehérkeztünk a kórházból, akkor leguggoltam és megszagolhatta a lányunkat, aztán nem is nagyon érdekelte. Ha sírt a baba ,akor inkább másik szobát választott magának a cicánk, és nagyon hamar megértette, hogy hátrébb került a rangsorban. Azóta a lányunk nyúzza rendesen, de SOHA nem kapott utána a cica. Pedig a szőrhúzás, szájba nyulkálás és farokhúzás is mindennapos.
2010. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nincs szabály. Egyik macska ilyen, a másik meg olyan. Egyik barátságos, a másik meg ellenséges.
2010. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A szomszédok már olyanokkal riogattak, hogy biztos allergiás lesz a szőrre a kicsi + hogy a cica sokszor ráfekszik a babára, vagy mellé úgy, hogy nem kap levegőt...
2010. márc. 30. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:

ezek nem valószínű dolgok. Bennünket is riogattak, még toxoplazmával is, a védőnő is. Ennek, utóbbinak akkor lehetne realitása, ha terhesség alatt kerül valaki közvetlen kapcsolatba előszőr! egy macskával.

Az egyébként lehet, hogy megpróbál a cicus melléfeküdni.

Nálunk előfordult, de egyik gyereknek se lett tőle semmi baja. Olyankor is volt pedig, amikor a macska még nagyobb volt :)

2010. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor én baba voltam, a cicánk rendszeresen felmászott a kiságyba és mellettem/rajtam feküdt. Onnét tudták, hogy a cica ott van, hogy csöndben voltam, egyébként mindig ordítottam. :-))) Szerintem azóta imádom az állatokat, soha nem volt semmilyen állattal szemben sem félelmem.
2010. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ebből soha nem volt gond, a cica az első perctől távol tartotta magát a lányomtól. Már másfél éves (a kislány) és azóta se ment közel. Fél tőle, mert hangos.

A cica azóta is velem alszik, a kicsi pedig a szobájában külön. Mindig így volt.

A cica hosszú szőrű, de szőr gondok sem akadtak, az alom elzárt helyen van, ha wc-znie kell akkor "megkér", hogy nyissam ki az ajtót.

Ne aggódj, semmi baj nem lesz.

2010. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!