Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen következményekkel jár...

Milyen következményekkel jár egy kandúr cica ivartalanítása? Mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos fiú cicám, bár kint tartom napközben bejöhet amikor csak kedve tartja. Pár napja furcsán viselkedik, ha bejön nyávog, az ablakba mászik és ki kell engednem. Ma este hallottam egy furcsa hangot, olyan volt mint egy hangos dorombolás. Beengedtem, nedves volt és büdös. Amikor felemeltem elkezdett morogni. Kitetten az udvarra a dobozábal, mert az egész házban érezhető volt a szag. Azóta ugyanugy gubbaszt a dobozában mint ahogy otthagytam. Sérülések nincsenek rajta, csak a lábán egy apró horzsolás.

2016. febr. 12. 20:57
 1/5 aperitif ***** válasza:
100%
Attól tartok, ha egy macska maga alá vizel, a dobozában gubbaszt, és mozgatásra morogni kezd, az nem ivartalanítási probléma. Mielőbb nézesd meg állatorvossal!
2016. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy összeverekedett más macskákkal. Most van a párzási időszak.

Mindenképpen javaslom az ivartalanítását. Gyakorlatilag csak előnyei vannak: nem fogja hajtani a párzási ösztön, ennélfogva nem fog elcsavarogni, elveszni, más kandúrokkal verekedni, megsérülni stb.

Nyugodtabb, otthonülősebb cica lesz.

Már ivarérett 10 hónaposan, érdemes lenne mielőbb megejteni a műtétet.

Ára állatorvosonként változik, 5000-15000 Ft között kb., de vannak ivartalanítási akciók is ilyenkor tavasz elején, keress rá a neten. De akár a 15 ezret is bőven megéri.

2016. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott a lábával van a bibi... Az én cicámnak 3szor harapta at egy masik macska a lábát... Orvoshoz vidd el...
2016. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítsd! Semmiféle hátránya nem lesz csak előnyére válik és sokkal szerethetőbb,kedvesebb,nyugodtabb lesz.Nálunk 3 lány cica és 1 kandúr cica lakik.Mindegyik nagyon nyugodt ,egyáltalán nem csavarog egyik sem.Pedig van köztük már többször ellet 6 éves cica is.Ő is játékos lett és tök nyugis.A kandúr cicámat 6 hónapos korában ivartalaníttattam 4500 forint volt.Hamar túlesett rajta a kandúroknál pár perc alatt kész,másnapra már semmi baja sem volt.
2016. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban a lábával volt a próbléme, kissebb korában már volt egy balesete (belelépet egy szögesdrótba amit a szomszéd helyezett ki) és most valószínüleg azt harapták meg. Ivartalanítva lesz!
2016. febr. 15. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!