Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hónapos a kandúrom és még...

Géb 1 kérdése:

6 hónapos a kandúrom és még mindig harapdál. Tudok e tenni ellene valamit vagy ez már így marad?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 14:02
 1/8 aperitif ***** válasza:

Ideiglenes befogadó vagyok, tavaly volt nálam egy kandúr, 8 hetes korától kvázi egy évig. Pár hónaposan elkezdett harapni, karmolni, és képtelen voltam leszoktatni róla, a 7 hónapos korában elvégzett ivartalanítás sem segített.

Na jó, igaz, hogy nem vagyok a topon, ha szigorról van szó, szóval lehet, hogy én is hibás voltam, de ezen az egyen kívül soha nem volt olyan macskám, amelyik "felnőtt" korában is karmolt, harapott volna.

Amit nekem tanácsoltak (és nálam nem jött be), következetesség, ha harap, azonnal abba kell hagyni a játékot, ha ez nem segít, izolálni (ki/bezárni), nem kézzel, csak pálcás játékkal játszani vele, erőteljes "nem", vízzel lespriccelés, végső esetben orrára koppintás.

2016. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Következetességgel le lehet nevelni. Mikor harap, rögtön tedd le és szólj rá, hogy "Nem szabad". Ha ez nem elég, koppints a szájára két ujjal és az előzőeket is tedd meg.Ha erőszakoskodik, a nyakánál fogd meg a bőrt és kicsit rázd meg, az anyamacska is így neveli őket. Hozzám felnőtt mentett cica került úgy, ha mérges volt valamiért, sündörgött körülöttünk és egy óvatlan pillanatban beleharapott a lábfejembe. Pár hét alatt szépen abba hagyta. Leginkább attól féltem, hogy meglepetésemben rátaposok.
2016. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 hónaposan vettük meg és már akkor is harapdálta a karunkat. Próbáltuk a fenti módszerekkel leszoktatni de nem sikerült. Játékból csinálja ez már kiderült.
2016. febr. 13. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni még játékból sem. Lehet még próbálni azt is, hogy összetekert újsággal meglegyinteni, egy idő után elég zörgetni a papírt.
2016. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém már 12 éves és még mindig harap. Igaz nem komolyan, inkább csak jelzésnek szánja, ha valami nem tetszik neki (úgy még soha nem harapott meg, hogy sebet okozzon) Sehogyse tudtam leszoktatni róla.

Ő nem az a simizős, törleszkedős fajta kandúr, de azért imádom a kis pofáját :)

2016. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk csak addig csinálta, amíg panelban tartottuk bezárva.

Amint kiköltöztünk családi házba, és ő kinti szabad cica lett, elhagyta ezt a deviáns antiszociális viselkedést.

Onnantól kezdve csak dörgölődzött, dorombolt, és ő lett a világ legédesebb cicája.

2016. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakom, és a cicánknak születtett egy nőstény és egy kandúr gyereke.

A kandúr lassan egy éves lesz. Egészen kicsi korában ős is durvábban játszott és harapott, de az anyját és a testvérét figyeltem, mit tesznek. Az anyja adott neki egy taslit ilyenkor, a testvére meg fájdalmasan vonyítva eltáávolodott. Mindkettőt kipróbáltam, és a "jujj ez nekem fáj" és elhúzódok vált be. Egy hónap alatt leszokott róla. Mostanában törleszkedni akar mindenáron. Ha megállok, akkor mellém settenkedik, felteszi a mellső lábait a lábamra, és a fejével a kezembe törleszkedik. (Most még nem gond, mert vastag, hosszú kabát van rajtam. Nose amikor rövidnadrágban a puci lábszáramon fog megkapaszkodni a körmeivel - biztosan gondban leszek megint.)

2016. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy ha "fájdalmasan" rászólunk akkor abbahagyja, de valamiért nem akar leszokni róla. Reggel úgy ébreszt hogy felugrik az ágyra és odaül mellém. Ha nem kelek fel akkor benyúl a takaró alá és megkarmol ébresztés gyanánt.
2016. febr. 19. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!