Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegséget lehet...

Milyen betegséget lehet elkapni lakásban tartott cicától?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 13:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
lehet bolhás olyan cica , amelyik sosem megy ki a lakásból?
2010. márc. 31. 13:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet bolhás, mert te is hazaviheted a ruhádon. Rendben tartott, féregtelenített cicától nem kaphatsz betegséget. Ami gondot okozhat, az a toxoplazmózis, de az is csak terhes nőknek ártalmas, ha közvetlen kapcsolatba kerül a széklettel (értsd: kézzel szedegeti, ki az a lökött?), bár azért jobb vigyázni nekik. Végeznek ere irányuló vizsgálatot a kismamáknál.
2010. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jaj pedig én úgy irtózom a bolháktól :S köszi a választ
2010. márc. 31. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmózis csak leginkább akkor veszélyes, ha a terhesség alatt kerül macska a lakásba. Ha gyerek korod óta macskák vesznek körül, jó eséllyel, rég átestél a betegségen. És nem lehet se rád, se a magzatra veszélyes!!!

(egyébként a belélegzés is veszélyes, nem csak a fogdosás)

2010. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és ha most veszek egy cicát és pár év múlva lesz baba? Akkor is veszélyes?
2010. márc. 31. 14:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondosan kell az almot tisztítani, pl. gumikesztyűben.Nem biztos egyébként, hogy átesel a fertőzésen, a lányom mindig macskákkal élt, mégsem tudták kimutatni, amikor terhes lett.
2010. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mire jön a gyerek, már átesel rajta.

A toxop. terjedhet karmolással is, az pedig véletlenül is megtörténhet, de akár egy nyalogatással, vagy egy macska által megnyalt szőr simogatásával is, ha nem mosol utána azonnal kezet.

Szerintem nem érdemes túllihegni, úgyis átmegy rajtad, mire jön a baba, nincs probléma.

Ami a bolhát illeti, ha van kutyád is, az is behozhatja mondjuk a lábtörlőig, onnan meg könnyen elkapja a macsek. Szobacicának sem árt egy szép színű bolhanyakörv. Mondjuk ha nem kijárós, nem kell neki a Frontline, de a nyakörv nem árt. Féregteleníteni meg amúgy is kell évente,

ne aggódd túl a macskatartást, inkább gyönyörködj szabadon a cicában, húszmillióból egy kap férget az övétől, sztem semmi esélyed :)

2010. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi, ez megnyugtató:)
2010. ápr. 1. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózist még "jó" is ha elkapod még a baba előtt, neked semmi bajod nem lesz tőle, és ha már egyszer átestél rajta, akkor terhesen nem tudod elkapni.

Ráadásul nem is csak macskáktól kaphatod el, hanem sok helyről... szóval macskával, vagy macska nélkül.. mindenképp jobb, ha mire terhes leszel, már védett vagy.


Mindenesetre majd ha babát akarsz érdemes csináltatni egy tesztet, hogy átestél e már rajta.


Én is így fogok tenni. (Egy még babátlan, két macskás, 25 L :) )

2010. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem gyerekkorom óta mindig volt macskám, mégsem estem át a toxoplazmózison. Most szeretnék babaát, így megcsináltattam a vérvizsgálatot. Állítólag, így hogy a cica csak bent van, ő se érintkezik semmi kinti élőlénnyel nem fogja már hordozni a toxoplazmózist.Tehát ártalmatlan.

(megj: a toxoplazmózist kismamák könnyebben elkapják ha földben túrkálnak, és nem mosnak alaposan kezet. Tehát az ültetés, gyomlálás veszélyesebb mint egy cica).

A bolháról pedig az a véleményem, hogy nekem egyszer behozta a cicám a bolhát a lakásba :( nagyon nehezen szedtem ki belőle. De nem volt veszélyes. Azóta nem engedem ki...

2010. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!