Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskahálót felszerelni, de...

Macskahálót felszerelni, de hogyan?

Figyelt kérdés

A 6. emeleten lakunk, albérletben. Ez már önmagában korlátozza a lehetőségeinket, ami a cicahálót illeti. De, a többi probléma:


Műanyag ablakkeret- ebbe nem lehet fúrni (a tulajdonost meg sem merem kérdezni róla, de egészen biztosan ellenezné, ha saját lenne, akkor sem szívesen fúrnék bele).


Az ablak befelé nyílik- bentről nem lehet tehát kifeszíteni a hálót (meg egyébként is, hogyan nyitnám akkor ki az ablakot?


Fura elrendezése van az ablaknak, három részből áll, a két szélső csak a fénynek van, a középső elemét lehet csak kinyitni, így kihajolva sem érjük el az ablakkeretet, kívülről sem tudunk akkor fúrni-faragni, akármi.


Roló van az ablakon kívül, nagyjából 2 centis helyre kellene valahogy egy + keretet beszerelni, de nem tudom, hogyan lehetne azt rögzíteni, hogy az ablak is csukható legyen, meg a roló is húzható?


A cica még egészen fiatal, 8 hónapos, elég lusta fajta, eddig sem nagyon foglalkozott az ablakkal, néha kicsit ül ott és nézelődik, de ettől még ha kinyitom az ablakot, akkor is csak felügyelettel, ott állok mellette tíz percig, amíg kiszellőzik a lakás egy kicsit. Sajnos amilyen kis lusta, olyan ügyetlen is, a kanapé és dohányzóasztal közti 20 centis távolságot is képes elhibázni és leesni, simán kinézem belőle, hogy felállna ablakon belül, és kiesne, mert olyan szerencsétlenke.


Lassanként viszont elérkezik az az idő, amikor már jó lenne nyugodtabban szellőztetni, éjszakára nyitva hagyni az ablakot.


Milyen megoldásokat tudtok a fenti problémákra? Van egyáltalán?


2016. febr. 21. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ablakbeépítéssel foglalkozó céggel nézesd meg, hátha tudnának keretes szúnyoghálót felrakni. Nálunk sincs megfúrva a keret, csak egy "köröm"félével van beakasztva a gumiszigetelésbe. Eleinte féltem, hátha felkapaszkodnak rá, mert nem túlerősen tart úgy, de megszokták, hogy van ott valami, aminek nekiér az orruk és visszaülnek. A semmi helyett talán megoldás, ha nem kapsz más, használhatóbb ötletet.
2016. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló van az ablakomon, de házilagos kivitelezésű, ezért nem bízom meg benne. A macskát nem hagyom ott egyedül, ha szellőztetek, vagy arra az időre beterelem egy másik helyiségbe, vagy leeresztem a redőnyt, és úgy szellőztetek.
2016. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom,ma már lehet kapni ragasztott szunyoghálót.Nézz körül a neten,biztosan találsz ilyent.
2016. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Géb 1 ***** válasza:
0%
Talán megoldás lehet, ha erős tépőzárral rakod fel a macskahálót és ha be akarod csukni az ablakot akkor leveszed. Azért mindenképpen beszélj egy olyan szakival aki készít fix szúnyogháló kereteket, ő megnézi és akkor tud dönteni hogy mi az ami elég és biztonságos a cicának.
2016. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A ragasztott hálóban nem bíznék, ugyan (még) nem olyan nagy a cica, olyan 4 kiló körüli, de ha meglát egy madarat, bogarat, akármit, amit elkapna a hálón keresztül, simán nekidől lendületből, azt meg nem tudom, mennyire tartja meg a ragasztott háló.
2016. febr. 22. 09:33
 6/8 Géb 1 ***** válasza:
11%
Szerintem ki kell próbálni. Ha van lehetőség rá, akkor egy keretre ilyen módon felfeszített hálóra a macska súlyának megfelelő csomagot (például homokzsákot) dobsz. Rögtön kiderül, hogy mennyit bír.
2016. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 6. emeleten semmi nem elég biztonságos. Esetleg a fém csirkeháló vagy rács.


Nagyon vigyázni kell, ne hagyd még szúnyoghálós ablakkal se egyedül.

2016. márc. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mobilrács amit akkor teszel fel amikor nyitva az ablak.
2016. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!