Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz kiscicám, és a kérdés,...

Lesz kiscicám, és a kérdés, hogy milyen eledelt adjak neki? (száraz, konzerv) és ebből mennyit egy nap?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék túl drága tápot,de mégis olyat amit szeret és nem egy olcsó rossz minőségű.. Ezek közül melyik jó?? (Mutifit, Fit fun, Purina one, DM, Rossmann, Whiskas?)

2016. febr. 22. 18:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A tápon az összetevőket nézd: amelyikben magas a hús aránya (és nem 4%, ami gyakorlatilag semmi ugye - ennyi van a Whiskas-ban), és kevés vagy semmi gabonát nem tartalmaz, az a jó kaja cicának.

Ilyet állateledeles üzletben kapsz, vagy lehet rendelni a netről is. (pl. zooplus oldalról, de sok más webáruház is van).

A cica nem csak a prémium tápra szokhat rá, sőt előbb rászokik a whiskas-ra, amiben olyan egyébként egészségtelen ízesítők vannak, ami szinte függővé teszi. Én ezeket hanyagolnám.

A jó minőségű konzerv (ami húsból készül) nagyon drága. Ennél sokkal olcsóbban jössz ki, ha ténylegesen hússal eteted a cicát (minden mehet nyersen is, kivéve a disznót és vaddisznót - ezeket jól át kell főzni).

Ha tápot szeretnél, akkor egy magas hústartalmút válassz. Ha pici a cica, és nehezen rágja, akkor vízzel meg lehet puhítani egy kicsit neki.

2016. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

"azért nem szerettem volna prémium tápot mert az mondta egyik osztálytársam hogy a macska rászokik és semmit nem eszik meg azután"

Na, akkor ezt fordítsuk le magyarról magyarra! "Azért tömném gabona alap szarokkal a ragadozó állatomat, mert valaki azt mondta, hogy... ami vagy igaz, vagy nem."

Annyi az igaz belőle, hogy idősebb macskák tipikusan nehezebben szoknak meg úgy ízeket, de ez is nevelés kérdése.


Ketteske válaszához annyit tennék még hozzá, hogy a fehérjetartalmat növényi alapú fehérjével is meg lehet emelni, illetve el lehet dugni a szénhidrátforrást, ha több felé veszik: itt egy kis fehérrizs, ott egy kis búza, meg egy kis kukoricadara és egy kevés kukoricaliszt is, és ha összeadod, elég magas százalék jön ki belőle. Illetve minél pontosabban megnevezik az összetevőket, annál jobb. A "hús és állati melléktermékek" bármi lehet (és általában bármi is),egy "csirkehúsliszt" vagy egy "halliszt" jobbanbehatárolt.


A mi macskáink egyébként naponta 2x kapnak száraz és nedves eledelt is. Fogalmam sincs, hogy "kell" csinálni, de nekünk ez vált be. Emellett, ha van baromfinyesedék azt megkapják (disznófélt csakis főzve ehetnek, marhát meg ezer éve nem főztünk), illetve, ha a tökkelütött kandúrom megkíván valamit és viselkedik is érte, akkor megkapja, amennyiben nem veszélyes a cicákra.

2016. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

"Utolsóscskának" mondanám, hogy nem feltétlenül kell fölényeskedni.

A kérdező valószínűleg gyerek, nem kell lekezelőnek lenni azért, mert elhitt valamit az osztálytársának.

És igen, növényi fehérjékkel vannak dúsítva, csak arra akartam rávilágítani, hogy a sarki boltban kaphatóak közül melyek a legelfogadhatóbbak, de ha figyelmesen elolvastad volna, azt is leírtam, hogy meg kell nézni az összetevők listáját, és konkrétan meg is neveztem azokat, amelyekben magas a hústartalom. Lásd Purina One, Royal Canin, Perfect Fit. De kimaradt a Cat Chow, ami szintén egy nagyon jó minőségű táp, és talán még ennek a legbarátibb az ára.

2016. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kölyökmacska napi adagja 3 hónapos korig 150 gramm konzerv, és 20 gramm száraz táp, fél éves koráig 200 gramm konzerv +25 gramm száraz, afölött 200 gramm konzerv +30 gramm száraz.

Amelyik cica bőven iszik vizet, annak lehet a száraz táp adagját növelni, és a konzervből levenni, de ha nem iszik, akkor a konzervet adagot kell emelni.


Minőségről nem tudok nyilatkozni, én menhelyi, mentett macskákkal foglalkozom, az olcsóbb fajtákat szoktam venni.

2016. febr. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Purina One vagy Multifit a felsoroltak közül.

A Multifitnél az is előny, hogy nem tartalmaz tartósítót és színezéket, mert azt is sok bajt okozhat, ha felgyülemlik a szervezetben.

Érdemes figyelni a fehérje(hús) tartalmát a tápnak, hogy minél magasabb legyen pl. a Whiskasnak csak 4%, ami nagyon kevés, ezzel szemben a Purina One-ban már 17% csirke van.


Ha ezt a kettő szempontot figyeled (tartósítómentes és magas hústartalom), akkor már nagyon rosszat nem választhatsz.

2016. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!