Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1. cirmi nevű alom jó? 2....

1. cirmi nevű alom jó? 2. melyik jó táp, de nem olyan drága 3. kiscicát bele lehet szoktni fedett alomtálcába? 4. Cica ihat tejet? 5. Dremies falat jó? 6. Menhelyről vagy ismerőstől?

Figyelt kérdés
ha valamire tudnátok válaszolni azt nagyon megköszönnöm, fel szeretnék készülni a kis tündérke érkezésére,aki 2 hónap múlva érkezik

2016. febr. 22. 20:39
 1/9 Manócska1 ***** válasza:
10%
cirmi nevű alom jó,mi is azt használjuk. tápot nem tudom.. a miénk beleszokott az alomtálcába,néha ihat egy kis tejet csak sokszor és sokat nem. miénk ismerőstől van,de jól teszed ha menhelyről fogadsz örükbe
2016. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

1. Aldis shah 10 literes nagyon jó. Cirmiset nem ismerem. Az obi-s zöld biolux -ot nem ajánlanám. Azon amúgy is démon szeme van a macskáknak.

2. Lidl -s coshida alutasakos jó. Nem is vészesen drága. Nagyon olcsót nem éri meg megvenni,mert csak telepiszkolja miatta az almot. Amit spórol az ember a kaján elkölti az alomra. Egyébként a prémium tápokból kevesebbet kell adni. Úgyhogy nem is sokkal drágább a drága.

3. simán.

4. Van amelyik érzékeny rá. De nem nagy baja lesz tőle. Én nem szoktam tejet adni nekik.

5. nem ismerem.

6. szerintem menhelyen nemnagyon van cica. Úgyhogy ismerős. Vagy hirdetés. Rengeteg ingyen elvihető macska hirdetés van.

2016. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Alom megfelelő, igen.

2. Attól függ, mi számít drágának? A jó táp az, aminek magas a hústartalma, és lehetőleg nem vagy alig tartalmaz gabonát. Olvasd el az összetevőket.

3. igen, bele lehet szoktatni. Először, ha nem akar még belemenni, vedd le a fedelet, vagy az ajtaját hagyd nyitva, kitámasztva. Meg fogja szokni.

4. Nem jó, ha tejet iszik, a legtöbb cicának hasmenése lesz tőle. Nem hasznos nekik. Inkább vizet adj inni.

5. Nem ismerem.

6. Ha lehet, menhelyről.

2016. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: nálunk a menhelyen kb. 80 cica van. Mindig vannak sajnos kölykök is.
2016. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A Cirmi alomról nincs tapasztalatom, én Claude-ot használok, az nagyon jó. Ha csomósodót szeretnél, akkor arra kell figyelni, hogy 100% bentonit agyag legyen, és ne porozzon. Ezeket minden nap takarítani kell!

1.A szilkátos almokból állítólag csak a kakit kell kiszedni, és havonta kell az egészet cserélni. Én egyszer használtam ilyet, de valahogy taszított a tudat, hogy hetekig ott van benne a pisi, hiába szívja fel.

2.A macskatáp pont az a dolog, amin nem érdemes, és nem is nagyon lehet spórolni. Lehetőleg ne a tesco polcairól válogass, hanem menj be egy állateledel boltba, és ott érdeklődj. Normális prémium tápot is kapsz jó áron, a Cat Chow pl 900 Ft/kg. Ennél nem sokkal olcsóbban jönnél ki, ha pl. kitekattal etetnéd a cicádat, de abban fele annyi tápanyag sincsen. Ha kicsit tudsz rá többet áldozni, akkor nagyon jó a Royal Cannin vagy a Perfect Fit.

3. Természetesen bele lehet, különben nem gyártanának olyat :) Ha elsőre nem akarja használni, akkor vedd le a tetejét, és hagyd, hogy pár hétig szokja a helyet, tudja hova kell menni, és utána rakd csak vissza a fedelét.

4. A tej kérdés roppant vitatott, szinte évente változik róla a közvélemény. Hol ajánlják, hol méregnek titulálják. A tudomány mai állása szerint a szervezetnek nincs szüksége rá, de kifejezetten nem is ártalmas, ha nem vagyunk túlérzékenyek rá. A legnagyobb gond azzal van, hogy miután már nem szopiznak a cicák, és hosszabb ideig nem kapnak semmi féle tejterméket,akkor az az enzim, ami segíti a tej lebontását, a laktáz már nem termelődik a szervezetükben (ez az embereknél is így van). Ha utána kapnak tejecskét, általában hasmenésük lesz, ugyanis már nem képesek megemészteni. Ez cicáknál sajnos végzetes lehet. De ha mindvégig kaptak tejet, akkor nem szokott ilyen probléma lenni, ezért mielőtt kísérleteznél vele, mindenképpen kérdezd meg az előző gazdit, hogy adott e már neki.

5. Általában szeretik a Dreamies-t, de azért ne tömd vele ész nélkül :)

6. Menhelyen általában már felnőtt cicák vannak, azt neked kell eldöntened, hogy kicsit szeretnél e, vagy nagyot. Első macskásnak könnyebb dolga van a felnőtt cicákkal, de csak olyat fogadj örökbe, aki lakásban volt tartva és kézhez szokott.

2016. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Tejet max hígítva adj neki, de ne sokszor.
2016. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak két kérdésre adok most választ.

A fedeles cicavécére úgy szoktattam rá az új jövevényeket, hogy 3-4 napig egyáltalán nem volt rajta fedél, aztán rátettem a fedelet, de az ajtót levettem, és csak egy-két hét után tettem vissza, amikor ott voltam, és figyeltem, hogy tudja-e használni (az egyik cica nagyon megijedt, amikor a lengőajtó becsukódott mögötte)

Menhelyen nagyon sok gazdikereső cica van. Jómagam egy menhelynél vagyok ideiglenes befogadó, náluk mindig van gazdikereső. Most jobbára csak öregek, felnőttek, de egy-két hónapon belül kiscica dömping lesz.

2016. febr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Én az Aldis Shah-ot használom, nekem ez vált be. A Cirmit nem ismerem, nem is próbáltam, úgyhogy erre nem tudok válaszolni.

2. Én úgy választok, hogy minél magasabb hústartalmú legyen és tartósítómentes. Ilyen pl. Select Gold (1499 ft 400 g, 6999 Ft 3 kg).

4. A tej laktózt tartalmaz, amelyet a legtöbb felnőtt macskának (és kutyának is) kimondottan nehéz megemészteni, mivel ők nem rendelkeznek olyan enzimmel, amit laktáznak nevezünk. A meg nem emésztett laktóz az emésztőrendszeren keresztül felszívja a vizet és erjedni kezd a vastagbélben, ez pedig gyakran gyomorrontást és hasmenést eredményez. Viszont kapható külön a cicák számára macskatej, amit ihat nyugodtan.

[link]

5. Dreamies jutalomfalatot felejtsd el. Az állatorvos mikor meglátta nálam, rögtön mondta, hogy a tartósítószerek miatt ez nagyon káros lehet a cica számára. A jó hír az, hogy van tartósítószermentes jutalomfalat is, de drágább és az én cicám meg se ette.

(Multifit halasat vettem kb. 600 ft-ért és kiköpte, talán a sajtosat szeretné...).

2016. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a dreamiesre nem kaptál választ: az enyém nagyon szereti, kb 1 hónapig elég egy csomaggal. a lidl-ben van a coshidának stick jutalomfalata, az jó büdös, de imádja :D

A LIDL-os konzervek rosszak, de a tálkásaik jók. még a rossmannban és a dm-ben vannak 160 ft körül saját márkás konzerveik, azok is egész jók.

2016. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!