Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanításon kívül...

Az ivartalanításon kívül tényleg nincs más mód?

Figyelt kérdés

Van egy lány cicánk, és három hete elkezdett tüzelni. Elvittük az orvoshoz, adott neki fogamzásgátlót és azt mondta, hogy ha az utolsót is beadtuk neki, le kell beszélni az ivartalanítás időpontját.

Panelban élünk, és van egy öregebb cicánk, ő is ivartalanított, de ő fiú. Neki csak egy pici vágás volt, de a lánynak fel kell vágni a hasát!!! Annyira félek, hogy el fog pusztulni. Nagyon szeretem.


2016. febr. 24. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fog belepusztulni, az orvos érti a dolgát.

Olyanhoz vidd akiben megbízol.

Nekem is volt ivartalanítva lány cicám, elaltatták, megműtötték, aztán még feküdt pár órát, amikor felébred akkor botorkál, de két hét múlva már semmi baja. Beleszámítva a varratszedést is. Akkor már nem altatnak.

Viszont volt egy fiú cicánk, akit ivartalanítottunk. Ennek ellenére még mindég szeretett csavarogni sajnos, volt hogy megrángatták kutyák, műteni kellett, volt, hogy megevett valamit, ami nem esett jól az egészségének, akkor ismét orvoshoz kellett vinni, utána azért altatták, mert valamibe beleakadt a pofija és konkrétan kilyukadt a szája.

Egyszerűen nem lehetett bent tartani, legalább 4 szer volt altatva életében és 16 évig élt.

Minden műtét után hónapokig bent tartottam. Alomba végezte a dolgát, aludt, járkált, de mikor megunta kiszökött, ha nyílt az ajtó és bottal üthettem a nyomát.

Mindég féltem, hogy megint, hogy jön haza, de aztán vénségére megnyugodott és az utolsó 5-6 évet már szobacicaként élte le.

Tehát az altatásba nem halnak bele a cicák, az ivartalanítás pedig rutin műtét. Elhiszem, hogy szereted és félted, de jobb lesz neki ivartalanítva, mert ha egyszer kiszökik, lehet, hogy hetekig nem jön vissza.

2016. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól bírja a tüzelést, elvileg nem muszáj ivartalanítani.

Mondom ezt úgy, hogy abszolút ivartalanítás párti vagyok, 5 macskát ivartalanítottunk, abból 2 volt nőstény, semmi gond nem volt soha. Rendes állatorvost kell választani.


Érv mellette:

- lehet, hogy rosszul bírja a tüzelést, ezt te látod (A mieink nagyon nyugtalanok voltak akkortájt)

- megelőzöd ezzel az ivarszervi daganatos betegségeket


Érv ellene:

- minden műtétnek van minimális kockázata, ezt kár lenne tagadni (de azért "annyira" nem kell félni tőle)

- ha panelban laksz (és mondjuk nem fsz vagy első emelet), akkor nem fog elszökni

- a kandúr már ivartalanított

2016. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne aggódj. A legtöbb lány cica viselkedésén 1-2 nap múlva észre sem venni, hogy műtötték, hamar jól lesznek.

A fogamzásgátló (ami hormon) sokkal károsabb, ártalmas, mint az egyszeri altatás.

Hallgass a dokira.

2016. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én régi cicám a fogamzásgátló mellékhatásaként kialakult daganatban halt meg, ezért én mindenkit csak rábeszélni tudok az ivartalanításra.
2016. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Emiatt kár aggódnod, a macskák rendkívül szívósak. Maga vágás és a seb nem viseli meg őket különösebben, inkább az azzal járó cécó, a gallér. Már előre készíts neki egy hosszú újjú pamut póló ujjából ruhát. 4 lyukat kell rá vágni a lábainak. Még a műtét előtt próbáld rá, alakítsd. Műtét után ezt adhatod rá a gallér helyett, hogy ne piszkálja a varratait.
2016. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!