Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik szerintetek a rosszabb?

Melyik szerintetek a rosszabb?

Figyelt kérdés

Ha az ember szaporítótól vesz "fajtatiszta" macskát pénzért (szaporító alatt értem, aki orrba-szájba elleti a cicáit, persze törzskönyv és a szükséges orvosi vizsgálatok nélkül, csak hogy aztán jó pénzért eladja a kölyköket), VAGY házi szaporulatból elhozni egy cicát ingyen? (Házi szaporulat alatt értem, ahol a cica nem direkt van elletve, csak a gazdi valamiért nem ivartalaníttatja a cicáját - akár anyagi, akár elvi okokbol, akár csak felelőtlenségből, akár más miatt - és ezért rendszeresen születnek kiscicák.)


Szerintetek melyik a rosszabb? Melyiktől "gázabb" elhozni cicát? Melyiket szabad ezzel kevésbé támogatni?



2016. febr. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőt elítélem, bármelyikről is legyen szó. De ha választani kell, inkább az ingyen házimacska. Így a szaporítót nem támogatom anyagilag és nem azt a visszajelzést kapja, hogy jó amit csinál és kereslet van rá.
2016. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egyiktől sem hoznék. Dugig vannak a menhelyek.
2016. febr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 macdln ***** válasza:

A rosszabb : pénzért venni egy valamilyen fajtajellegű macskát. (nem kéne támogatni ezeket az "embereket", inkább el kéne kobozni szegény cicákat, menteni kéne őket, de sajnos ez nem megoldható...több százezer szaporító esetén, na meg a törvények, szabályok...)

Szép dolog menhelyről cicát hozni, de sajnos a környékünkön nincs egy se. (nem csak cicás menhely sincs, hanem semmilyen) Egy menhelyről tudok, ami eleve 3 településsel odébb van tőlünk. /Nincs kocsink./ De ott csak kutyusok vannak.

Lehet nézni ezt a háztól elhozós cicás dolgot olyan oldalról is, hogy tudom, hogy legalább nem valami őrülthöz került az a három kiscica, akik ma nálunk élnek, ivartalanítva, hamarosan 1 évesek :)

Itt falun sajnos a "szokás" mindenkinél, hogy a macskák egerészésre valók....

Szülnek, a piciket megfojtják vagy élve elássák...; maradékokon élnek; ha sebekkel, véresen is jön "haza" (az udvarra) a kandúr, nem számít; ha egy meghal "nem baj lesz másik"; féregtelenítés, oltás, ivartalanítás fogalma nem ismert...egyszóval siralmas :( De sajnos nem lehet az összesen segíteni, hiába is próbálná az ember. Sok olyan ember is tart macskát, aki egy fikarsznyit sem ért hozzájuk. Kicsi falu (kevesebb m 2e fős), majdnem minden háznál van macska. Néhánynál pedig óriási macska kolónia van. Egyik az utcánkban van, kb. 20 macskából áll, egy másikban pedig kb. harminc. Ha egyet elütnek észre sem veszik. :( Kicsit eltértem a témától (bocsi), de a lényeg, hogy tudom, hogy sokkal jobb, hogy hozzánk kerültek, ŐK (direkt írtam így, mert családtagok), minthogy valami macskagyűjtő őrülthöz kerültek volna. Sajnos a faluban csak 1!! db. embert ismerek rajtunk kívül, ahol ivartalanítva vannak a cicák. :(

És ha úgy vesszük mi is megmentettünk néhány cicát a biztos haláltól (már nem csak a falu többi tagjától, hanem az a hely sem volt egy cicaálom, ahol laktak...)

Nálunk meg meg kapnak mindent, ami a boldog cicaélethez szükséges. :)

2016. febr. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván e kettő közül a pénzért szaporított cicát rosszabb elhozni.

De mindkettő elítélendő. Tele vannak a menhelyek cicával, hogy az úton-erdőn-mezőn kóborló, beteg, legyengült, elvadult macskákról ne is beszéljek.

2016. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
"Tele vannak a menhelyek cicával." - írjátok többen. A valóságban is láttatok ilyet? Én azt tapasztaltam, hogy a menhelyek leginkább kutyákkal vannak teli. Egyszer találtam egy pici, elvadult cicát (nem tudtam megfogni), három menhelyet is felhívtam, mindenhol leráztak. A cica meg közben eltűnt. Tény, hogy a kóbor macskákat ezerszer nehezebb befogni, mint a legtöbbször hálás kóbor kutyákat. Menhelyen meg nem lehet többet együtt tartani, mert szétszedik egymást. Felnőtt kóbor macskát nem is igazán lehet örökbe fogadni, mert a legtöbb annyira elvadult, hogy már nem lehet szocializálni. Amelyek mégis szelídek, azoknak valószínűleg volt gazdijuk, csak elvesztek valahogy.
2016. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem, hogy miért kell állandóan vádaskodni a szaporítók ellen. Mindenki onnan hozza a leendő cicáját, ahonnan akarja. Én nem ítélem el egyiket sem. Ha valaki pl. menhelyről akar, onnan hoz, ha vki rokontól, akkor onnan. stb...stb...

A tenyésztésről meg annyit, hogy nem éri meg. A 100-200 e Ft-tól kezdődő macskák semmivel sem különbek egy ingyen vagy 25-50 ezres macskától. Ha majd reális áron adják a tenyésztők a macskájukat, akkor majd arra lesz kereslet. De míg van olcsóbb macska, addig a legtöbb ember azt fogja nyilván választani. Olyat meg ne mondjon nekem senki, hogy a tenyésztő nem a pénzért csinálja, hanem csak hobbiból... Pff... Vicc. Olcsóbban is hozzá lehet jutni egy fajtatiszta állathoz. Azt meg, hogy a szaporítótól csak beteg állatot lehet hozni,csak az mondja, aki maga a tenyésztő vagy olyan, aki tenyésztőtől vásárolt.


Én pedig kifejezetten örülök, hogy reális áron hozzájutottam egy olyan fajtához, amit én szerettem volna.

2016. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!