Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős segítséget kérnék...

Zombienyul kérdése:

Sürgős segítséget kérnék macskával kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés
Van egy félperzsa cicum, körülbelül most egy éves. Ma délelőtt és délután semmi baja nem volt, evett, kapott csirkebőrt, húst (ezekből keveset, amennyi felesleg az ebédről lejött) és egyebeket. Most este már kedvetlenebb volt az udvaron is , gondoltam felvidítom egy kis tejjel, nem kellett neki gyanús lett, próbáltam neki májkrémet adni nem kellett neki, majd egy apró kolbásszal is próbálkoztam, amit imád de nem szoktam adni neki mert csípős, most viszont még a fejét is elfordította, végül pedig tejszínhabot adtam neki picit és azt úgy ahogy lenyalta az ujjamról, de a tálkából azt sem ette meg, csak ha kezemmel elé raktam. Volt már ilyen napja, de ilyenkor mindig megijedek. Enyhe gyomorrontás lehet? Mivel (ne röhögjetek perzsa vér) de fél az egerektől és a rágcsálóktól, 1000000%, hogy nem mérgezés, ennyiből nyugodt vagyok.
2016. febr. 26. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem mérgezés nem biztos. Vannak olyan elmebetegek akik mérgezik az állatokat. Bár, a macskák esetében ez ritkábban fordul elő, mint kutyáknál. Minden esetre, ha reggel se akar enni, akkor vidd állatorvoshoz.
2016. febr. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én perzsa cicám akkor csinálta mikor szörcsomo volt a beleibe.Erre lehet kapni pasztát.Persze orvoshoz kellene vinni az a biztos.

Hányni nem szokott?

2016. febr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok minden okozhatja, ha nem eszik. Bármilyen kezdődő betegség, de lehet fogfájás, ínygyulladás is.

Érdemes megmutatni állatorvosnak.

(A felsorolt kaják viszont nem tesznek jót a cicáknak, mint májkrém, kolbász, tej, tejszínhab. Etesd inkább cicáknak való ételekkel).

2016. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, mára már kutya baja, tegnap csak hatalmas ijedelem volt.. Sőt, tegnap éjjel még lementem hozzá (külön épületben vannak, párom allergiája miatt) Szerintem csak zsírosat evett, egyébként a szőrcsomós dolog nem kizárt! De igyekszem ápolni a bundáját, hogy ne nyeljen tisztogatáskor szinte semmit. Ma tápot kapott, meg az ebédemből és nagyon örült neki. :)


Utolsó: 12 éve tartok macskákat és mindig is vegyes étkezést kaptak, meg kapják a cicáknak való tápokat is, de fontosnak tartom, hogy meleg főtt étel is legyen a pocakjában és a dokink is azt mondta, hogy ez így teljesen rendben van, mert nem árt neki. Kolbászt sosem kap, mivel abból mindig csak csípős van itthon és biztos vagyok benne, hogy bántaná a pocakját, ez most egy kivételes, amolyan "bármit megadok, csak egyél egy falatot" A tej pedig neki is jót tesz. :)

2016. febr. 27. 00:14
 5/5 A kérdező kommentje:

A kutyám leginkább főtt ételek kap és ha nem bírja megenni ott hagyja, szerintem abba habzsolt bele és telítődött kicsit. Külön vannak tartva de ha egyszer nem figyelek rögvest letámadják, mert hát macskák és imádják, ha bosszanthatják a kutyám. :D


Első: A mérgezést azért nem tartom valósnak, mert tanyán lakunk, egy szomszédunk van, őket meg nem érdekli a mi macskánk, néha még friss tejet is küld nekik, mert nagy állattartók és tele vannak mindennel. (tehén,ló,stb)


Köszönök, minden kommentet :)

2016. febr. 27. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!