Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami gáz van a macskámmal....

Valami gáz van a macskámmal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A cicám 5 hónapos kora óta velem van.

Két problémám akadt vele újabban.

Az első, hogy nagyon dilis. Állandóan nyávog, akkor is ha nem csinál semmit, gondolom unatkozik, de mindig játszom vele, úgyhogy nem értem, dokinál nem rég voltunk, nem fáj semmije, nem beteg. Na meg folyton rohangál, de csak így hirtelen elrohan, elviharzik, egyik pillanatról a másikra. Aztán vannak pillanatai hogy nekiugrik az embernek. Erősen. Karmol, harap. A másik pillanatban meg cuki.


A másik bajom meg: Mindvégig egy alomtálcába végezte a dolgát, amire egy idő után én csináltam egy fedőt magas kartondobozból, ajtót vágtam rá. Használta tökéletesen, amióta világ a világ ez a cica alomba wc-zik. Sehova máshova. Most viszont 1 hónapja vettem neki ilyen rendes zárt cicawc-t amin már lengőajtó is van meg szagszűrő, mert már kellett, nem is büdösödik semmi, DE ! le kell szednem neki a lengőajtót mert úgy nem megy be, egyszer rajtahagytam hogy be megy-e, leültem vacsizni, mire végeztem, a lakás 3 pontját összepisilte, mert nem megy be a lengőajtón. Mit csináljak??? Ajtó nélkül tökéletesen használja... májusban lesz 1 éves kb.

Teljesen benti ivartalanított kandúrka



2016. febr. 26. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs vele baj, ilyen kis bolondos az én macskám is. Pihen aztán egyszercsak elkezd valamire vadászni, és mint a rakéta kilő, elrohan konyhába visszajön átrohan az ágyon, leugrik, be ágy alá ott is végigrohan és vissza a konyhába. Van amikor felborzolja a szőrét és morog a tv-re is. :D

És ugyanígy ugrál a bokámra amikor megyek, vagy ülök ágyon és vállamig felugrik és belém harap. Nem kellemes, de így játszik.. nem is fél, sose volt bántva. Csak ilyen kis szeleburdi. Próbáld meg, hogy ellököd ha harap/karmol, és ráfújsz, mint ahogy í cicák szoktak egymásra. Nekem ezt ajánlották, néha beválik, de még mi sem értünk el áttörést. :D


A pisiléssel valószínű az a baj, hogy fél az ajtótól, nem tetszik neki. Elég önfejű kisállatok. Vedd le neki, az ajtót, szerintem mást nem tudsz. :S

2016. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok, én őt találtam a neten, "macskasuttogó". :)

ha esetleg gondolod leírhatod neki a kérdésed és pár napon belül ír választ.

[link]

2016. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az uj cica wc kuka, azonnal vissza a regire, amibe rendesen pisilt. Az alomra erzekenyek, okozhatja ez is az uj hangulatat. Ha mashova pisil au into jel.


Legrosszabb esetben visszatartja, begyullad a hojagja, struvit ko, nem tud pisilni majd stb. Az ivaftalanitott kandurokra plane jellemzo, mar masodjara megyek ezen vegig.


Ne finnyaskodj a macskan. A kakit azonnal szedd ki ha meglatod. Milyen tipust hasznalsz?

2016. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, azóta csak megoldottad a problémát... de azért írok tanácsot :)


A mi cicánk sem használta a lengőajtót, mert egyszerűen gőze nem volt róla, hogy kell.

Megfogtuk, és óvatosan betuszkoltuk párszor rajta, magától jött ki, így végül nehezen, de megértette, hogyan működik.

Azóta is féloldalasan közlekedik rajta, mert a vállával előre tettük be, hát ő is úgy csinálja... Nagyon édes :D

2016. ápr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Nem, sajnos azóta sem oldódott meg... :)

Én is próbáltam már betuszkolni, de nem hagyja, mindig tolja kifele magát, ahogy én próbálom őt befele. Nagyon erősen ellenáll :D

2016. ápr. 6. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!