Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki lakásban bezárva tartja a...

Aki lakásban bezárva tartja a macskáját, az nem állatkínzó?

Figyelt kérdés

A gyomrom szorul össze, mikor látom ahogy mások kis panellakásokba, pár szobába bezárva tartják a macskájukat: az egyik legszabadabb háziasított állatot. Egy életen át szenved, miért nézik kutyának a macskákat? Legszívesebben a gazdájukat sem engedném ki soha, elvégre is , elég ez az élettér. Persze tv, gép, internet, és mobil nélkül.

Nem külömb mint láncon tartani egy kutyát.

Én személy szerint inkább fejbe lőném magam, mint hogy egy házba kelljen leélnem az életem. Nem véletlen fogsággal büntetjük az embereket. Mert kínzás.



2016. márc. 3. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert az a cica azt szokja meg, ez számára a normális.

Nem szenved tőle.

Viszont sokkal tovább él várhatóan, mint a szabadon élő társaik.

2016. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Vannak akik olyan helyen laknak ahol pl a nagy forgalom miatt nem merik kiengedni a macskájukat. Sajnos nagyon sok elütött cicát lehet látni, ebből a szempontból megértem őket. Viszont én is rendszeresen látok egy cicát, akik soha nem engednek ki, és mindig vágyakozva nézeget kifelé. Nekem sem jó érzés ezt látni. Én személy szerint kinti-benti cicát tartok. De ez nehéz kérdés, vagy kiengeded a cicát, ahol szabadon jár-kel, de sok veszély is les rá, vagy bezárod és akkor biztosan nem lesz semmi baja, viszont lehet hogy nem érzi jól magát a cica.
2016. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szenved, mert ő ebben született, csak ezt ismeri.

És mindent megkap.

Amikor egy ilyen macska kijut, kiteszik, vagy kisurran valahogy, többnyire nem sok jóra számíthat, hiszen nem ismeri a külvilágot. Fázik, mert nincs hozzászokva a mínuszokhoz, nem tud vadászni, pillanatok alatt elcsapja egy autó, mert nem látott még autót. Nem ismeri a szagokat, nem tud tájékozódni.

"miért nézik kutyának a macskákat"

mert a kutya kevésbé szabad??? :O

egy kutyának több mozgásra, szaladgálásra van szüksége.

nekem kertben vannak a kutyák, a macska meg kint is, bent is. de a macska többnyire otthon van, alszik, a kutyák meg rohangálnak egész nap.

egy szaklapban olvastam régebben, hogy egy jól tartott macska akár a nap 23 óráját átalussza.

2016. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én estére zárom csak be, hogy ne legyen baja, nappal kint van, de akármikor be szeretne jönni, nyávog kettőt és már rohanok beengedni. Ivartalanítva van, Budapesten élek, és mégsem megy ki az utcára, a kertben marad.

Aki nem teheti meg hogy szabadon tartsa, inkább ne tartson, vagy kutyát, aki megelégszik a gazdi társaságával, lustulással, és napi sétával.

Inkább legyen rövid és szép élete egy cicának, mint hosszú, és semmijen: nem is élt soha macskaéletet, csak egy fogoly volt mindvégig, mert a gazdája magát előbbre helyezte mint őt: mint egy dísz , legyen a házba macska, szeretgethesse ha úgy tartja kedve, játsszon vele. Ám elfelejtik , hogy ők nem plüssállatok.

2016. márc. 3. 14:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd már el légyszi, hogy a papagájokról mi a véleményed.

Annyi sületlenséget összehordasz, komolyan kíváncsi vagyok :-)

2016. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A háziállat azért házi többek közt,mert be van korlátozva helyileg, cserébe kap biztonságot ,állandó kaját, védelmet. Ha vadon élő állat lenne,akkor mehetne amerre lát,de a házi macska nem vadon élő állat hanem emberi tenyésztés eredménye. A kettőt nem nagyon lehet összeegyeztetni,de nem is kell.
2016. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"inkább legyen rövid,de szép élete.."

erről azért megkérdezném a macskákat is,akiket pár hónaposan,vagy pár évesen (mikor akár 20 évet is élhetnek) elütnek,megmérgeznek,vagy széttépi egy kutya .


Attól,hogy a tiéd nem megy ki a kertből,nem mind ilyen. Sőt ,ez elég ritka,mondhatni el sem hiszem.

2016. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Nehéz kérdés ez. Mindig volt cicám, mostmár nincs.


Én is úgy gondoltam, hogy a maccs lényege a szabadság, azonkívül hogy is zárhatnám be a házba, ha mi is kint éljük az életünket a házon kívül márciustól októberig.


Meg azt is láttam, hogy a cica mégiscsak társas lény, hiszen összejön a szomszéd maccsokkal, játszanak, együtt léteznek.


De én egy forgalmas helyen élek, és nem, nem tudtam soha kerítésen belül tartani a macskáimat. Volt akit autó ütött el, volt akit kóbor kutyák nyírtak ki. Volt akit szomszéd mérgezett meg, és volt, amelyik csak úgy eltűnt.


Nem tartok már macskát, de most is felébredek, és kirohanok, ha egy cicc sivalkodik az utcán. Csak mostmár tudom, hogy biztosan nem az enyém.

2016. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem teheti meg hogy szabadon tartsa, tartson kutyát, aki megelégszik a gazdi társaságával, lustulással, és napi sétával... a gazdája magát előbbre helyezte mint őt."


Te tényleg elég elvakult vagy:

Eleinte nekünk is kinti-benti macskáink voltak. De sorra "hullottak": vírus, ami ellen nincs védőoltás, autós gázolás (pedig nincs igazán nagy forgalmú út a környéken), rejtélyes eltűnés (valószínűleg bezárhatták valahová a szerencsétlent, mert sok a hétvégi ház a környéken), lehet választani. Volt, amelyik a fél évet sem érte meg. A nagybátyám macskái közül volt, amelyik vírusos lett, volt, amit elloptak (nagyon szép kis kölyök volt, és állítólag valaki látta egy idegen kezében), többet elcsapott autó, egyet meg légpuskával meglőtt a szomszéd:(

Nem azért tartom benn a macskáim, mert magam helyezem előtérbe, hanem éppen fordítva. Nekem könnyebb lenne, ha legalább nappal kinn lennének DE! nem akarok fél évente "veszteséglistára" írni egy állatot, ami élhetne akár 15 évig is!

Azon kívül a macska lényegesen jobban bírja a bezártságot, mint a kutya. Egyrészt jobban kihasználja a magasságot (felugrálás ide-oda), másrészt lényegesen "lustulósabb" mint egy kutya. A macska az egyik legtöbbet szendergő állat, és az ébrenlét 30%-át is mosakodással tölti:)

Ezzel nem azt mondom, hogy jó a macskának a lakásban, persze, hogy jobb lenne, ha olyan világ lenne, hogy kijárhatna, de messze nem állatkínzás!

2016. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége panelban él. Szóval, akkor a menhelyi/sintértelepi cicák nagy része már halott lenne.... Nekem 3 cicám van panelban, mindegyik befogadott és ivartalanított. Az egyik menhelyi, a másik utcán talált, a harmadikat egy néni próbálta elajándékozni 6 hetesen (az aluljáróban). Nem hagyhattam ott. Így lettek hárman. Valószínűleg már egyik sem élne. Egyébként a halakon (akvárium) és a hüllőkön (terrárium) nem gondolkodtál még? (Nekem és nekik is jobb lenne egy kertes ház, de nem mindenki teheti meg, hogy oda költözzön.)
2016. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!