Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok ajánlani valamit...

Niki0304994 kérdése:

Tudnátok ajánlani valamit kullancs ellen, ami tényleg hatásos?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves, ivartalanított kandúr cicánk, jó hosszú, sűrű bundával. Egyetlen egy gond van vele, hogy imádják a kullancsok. Falunk lakunk
2016. márc. 4. 05:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Cseppek amit besziv a bőre. Állatorvosnál keresd.
2016. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tothp ***** válasza:
A mi kutsánknál a foresto nyakörv vált be. Nem tudom macskáknak csinálnak-e. Egyszerre drága (valami 9000 ft) de ha jól emlékszem kullancs ellen 6 hónapig, bolha ellen még tovább jó. (így olcsóbb, mint havonta a cseppek)
2016. márc. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi próbáltunk nyakörvet de rossz szagot árasztott a házban. A csppeket beszivja a bőre nem marad nyoma vagy szagja.
2016. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hatékony szerek:Broadline spot on, Foresto nyakörvből a kicsi, és Bolfo macska nyakörv
2016. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Probaltuk már a Fypryst cseppeket. Most a Frontline combot csepegtettük. Igaz, hogy nem megy bele a kullancs, azonban a szőrén többször is találtunk már, hogy maszkált. A cica szobában van, de van, hogy napközben többször is ki akar menni. Valószínű a környéken lévő juhok közé kevereg, és ott szedi össze.

Olyan valami kellene, ami teljesen távol tartja a vérszívókat, hogy a szőrébe se menjenek. Attól félünk, nehogy ne vegyük észre és a szobában kipogyogjon a kullancs.

2016. márc. 4. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
TELJESEN, 100 azaz 100%-ig semmi se fog védeni...annyit tudsz csinálni hogy nagyon gyakran átnézed (és persze azonnal kiszedd ha találsz) de még így is a cseppek sokkal jobban védenek, hidd el. :) Szóval szerintem azt használjatok, és sűrűn nézd át. :)
2016. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, nincs olyan szer, ami távol tartja. Nekem a Frontline spot on vált be. Ez a bőrére csepegtetve beivódik az irharétegbe, onnan ürül lassan, amit a kullancs elér és mielőtt megszívná magát, elpusztul. A mászkálókat ki tudod fésülni, mikor beengeded a lakásba. Én évekig jártam le naponta sétálni egyik cicámmal és hiába belvárosi park, mindig volt rajta kullancs, de mire kb. 1 órás séta után átnéztem, már döglöttek voltak, amik befúrták magukat.
2016. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsóka__ válasza:
A Foresto tényleg jó. Az éven egy olcsó Sergeants Dual Actiont vettem, de kár volt. Két hete van rajta a macskán, és mégis rendszeresen van rajta kullancs. Reklamálni akartam miatta, de nincs meg a számlám.
2019. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!