Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek hasonló esetben...

Mit tennétek hasonló esetben a macska ügyben?

Figyelt kérdés

Májusban költöztünk be a lakásba, akkor lett meg minden bútor, decemberben ide került egy macska, a feleségem anyja találta, de nála nem maradhat mert a kutyája bántja, a mi kutyánk nem bántja ezért legyen nálunk.

Volt hogy kiengedte a párom a cicát és 4 napig semmit sem tudtunk róla, nagyon ideges is volt, mert van még 3 macskánk, de azok bántják ezt az új macsekot!

De a gond ami miatt írtam az az hogy az étkező asztal bőr székein élezi a körmét, és azért vadonatúj bútorról beszélünk és ez nagyon zavar, a szobába is beszokott lógni, az pedig csupa macskaszőrős, egy fekete ruhába leülni vagy lefeküdni képtelenség, pedig az a pléd is majdnem 20 ezer forint volt és nyáron vettük.

A macska almot mindennap takarítani, állandóan mellé kaparja a kavicsot, nagyon büdös.

Feleségemet is idegesíti főleg a ruhákra rátapadt szőr, de ki tenni nem teszi ki az udvarra, pedig nem hiszem hogy eltűnne.


2016. márc. 4. 11:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%

vagy sűrűn takarítotok és vhogy véditek a bútort, vagy próba: cica kint legyen egy hétig!

azért az nem járja, hogy mindent tönkretesz

2016. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A feleségem mindent takarít, és ez már sok nekem, alig vagyunk itthon szinte, de mindennap takarítani kell! Hogyan vegyem rá hogy kint legyen egy hétig, amikor 4 napig nem jött haza már majdnem sírt!
2016. márc. 4. 12:01
 3/14 anonim válasza:

pénzügyekkel? pl új bútorok ára, ruhák.

lakásban nem tudjátok pl az előszobába bezárni, mikor nem vagytok otthon? vagy vegyetek olyan kis kerítést (nemtom mi a neve), abból jó magasat és elszeparálni, vagy vmi ajtó félét betenni, és akkor előszobába van.

amúgy egész nap egyedül van bent, tehát alap hogy kapargat egész nap. ezt is mond neki, hogy unatkozik vagy akármi. reggel mikor mentek, kiengedni, kaját hagyni neki ajtó előtt és este úgyis hazamegy. a macskák makacs lények!


hálószoba ajtót csukni! ez alap legyen mindenfélképpen!

2016. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

sajnos csak 3 helyiség van hálószoba, fürdő és konyha!

A legjobbat kihagytam hogy az asztal az ablak mellett van és előszeretettel szeret kukucskálni, már keltünk fel úgy hogy a virágok leestek a párkányról, az asztalra sem pakolhatunk semmit mert mindennap minden a földön volt, kivéve tegnap egy pici asztal terítő rá egy adag gyümölcs tányérban ami lesúlyozta, és így már nem sikerült ledobni... Azért szerettük nyitva hagyni az ajtót a szobában, mert a konyhában túlságosan meleg van a szobában pedig eléggé hideg hogy kiegyenlítsék egymást, de sajnos muszáj vagyunk most már betenni,

2016. márc. 4. 12:16
 5/14 anonim válasza:
42%

ételt ne hagyjatok elől.

a macska a saját szarát kaparja el.


anyós miért nem viszi el a túróba a macskát?

amúgy vagy éltek egy szőrös/szétkapart bútoros lakásban vagy feleséged végre észreveszi magát!

2016. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Macskát ki "sicc!"-elném. Ez nem állatmegőrző központ.
2016. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Kedvelem a macskákat, de lakásban, házban nem tartanék. Túlságosan is félnék tőle, hogy valami fontosat (rajz, irat, laptop stb.) lehugyoz, összepiszkít, kapar, szarik satöbbi.
2016. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

keféljétek a macskát, most kezdi csak igazán hullatni a szőrét.

mutassatok neki valami mást, amit kaparhat.


a többi macska kint vagy bent van? nem mindegy, hogy egyedül ezt baszogatjátok, vagy csak ugyanazt kell betartania, mint a többieknek. a többi macska is almon van? mert ha nem, küldjétek ki ezt is kakálni.


anyós meg ne más kárára érzelgősködjön. mi ez, hogy befogom, aztán másra sózom? erőltessétek, ő keressen megoldást, új gazdit, menhelyet, ha nem akarjátok megtartani.


én nagyon szeretem a macskámat, de ha valamiért nem szeretném, egy szenvedés lenne kerülgetni meg gondoskodni róla. a mondataidból nem sok macskaszeretetet éreztem ki, inkább "most mit csináljak ezzel a kupac szarral, amit rám sóztak," de itt szerintem tényleg anyóson a sor. ezt a gödröt ő ásta. mondta, hogy örökbe szánja nektek?:)

2016. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tehát 4 macskátok van és egy kutyátok? Ez túl sok állat egy lakásba! Nem csoda, ha frusztráltak lesznek, bútort kaparnak. Felelőtlenség ennyi állatot együtt tartani.

Egyébként sem értem az egészet. Ha utáljátok a macskaszőrt, a takarítást, és sajnáljátok a bútoraitokat, akkor nem való nektek ennyi állat. Miért vállaltátok be őket?

2016. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a problémám. Kertes házban élünk, a macska évekig kint volt, de beszoktattam télre, mert hogy tüsszög és nem akartam ,hogy egy sima megfázástól elpatkoljon, mert azért mégis csak szeretem. De ez amit leírsz, én is tapasztaltam és egyszerűen tarthatatlan. Nekem is azt mondták megrögzött macskás ismerőseim, hogy ha egyszer a macska beszokik, és bent kakál, ki nem tiltod.

így is lett, nap közben kint van, de azért bejár szarni, csak hogy cserélgethessem az almot, meg még mellé is kerül a taposóra, valamint mindenre ráfekszik amit csak talál. Már olyan szag volt a lakásban, mint a kórház elfekvő osztályán, a szarszag keveredik a fertőtlenítővel. És akkor eljött a pillanat, hogy most már jó idő van, és a cica igen is elvan odakint is, ha tetszik neki ha nem. Persze, hogy nem tetszik neki, de nem tud megesni a szívem, mikor én nem vacsorázok a hányingertől.

2016. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!